Skocz do zawartości
K9G

Pojedyncze pytania użytkownika Nexusa 6

Rekomendowane odpowiedzi

Po wipe dalvik i cache i przywróceniu ustawień fabrycznych telefon trzyma dłużej baterie ale to nadal tylko 3h40minut pracy na ekranie. Poniżej przedstawia SS dzisiejszego wyniku mojej baterii. Czy aplikacja BBS potrzebuje rota? Robiąc rota na moim nexusie coś strace jakieś aktualizację czy coś ??

post-278468-0-41506700-1444161687_thumb.pngpost-278468-0-35154400-1444161701_thumb.pngpost-278468-0-78803200-1444161713_thumb.pngpost-278468-0-98867600-1444161726_thumb.png

Edytowane przez mykowhai
    Zdjęcia wstawiamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Janko

a wylacz lokalizacje i zaktualizuj google jesli masz stare 

i tutaj na xda masz myk z edycji builid.prop ktory z opisow dziala http://forum.xda-developers.com/nexus-6/general/battery-tweaks-t3210546

Edytowane przez Janko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boniu

A da się to bez roota?
    Bo już nie chce co miesiąc bawić się w reinstalacje systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Janko

bez root nic się nie da i nie bardzo rozumiem dlaczego co miesiąc reinstalacja. root to podstawa w każdej słuchawce z androidem i nie ma co się bać utraty gwarancji bo gwarancja nie dotyczy uszkodzeń mechanicznych a uszkodzenia podzespołów są praktycznie bardzo zadkie i w kazdym garażu to naprawią

kierowca masz w ustawieniach developerskich limit aplikacji w tle zmniejsz, ustaw tez ze przycisk wstecz ubjja aplikacje wychodząc z niej. zobacz też w aplikacjach uprawnienia nie wiem czy na stock rom można edytować wyłącz im pytanie i lokalizację i jeszcze taka sprawa przy pierwszym uruchomieniu po wipe odznacz wszytkie uprawnienia google ostatnio był problem z aplikacjami od nich i nagminnym szukaniu lokalizacji co drenowalo baterie

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znalazłem u siebie tych ustawień developerskich ani jak ustawić aby przycisk cofania zabijał aplikacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia deweloperskie masz w opcjach ukryte, musisz poklikać kilka razy w nr kompilacji w opcjach, żeby odkryć dev. Na Twoich zrzutach ekranowych widzę, że masz wi-fi aktywne praktycznie przez cały czas. Zobacz, czy masz wyłączone ciągłe skanowanie wi-fi nawet przy wyłączonym. No i twarzoksiążka jest raczej powszechnie znana z drenowania telefonu. Nie wiem, czy cokolwiek z tym robią, bo nie korzystam w ogóle z tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmienione zostało skanowanie WI-FI bo było włączone cały czas , limit procesów w tle zmienione na brak procesów w tle oraz "nie zachowywanie działań w tle" została włączone :) jeszcze jakieś inne propozycję ?? Popoludniu zrobię rota i pobiore te aplikacje które wyżej podano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie to z tym rootowaniem itd. możesz się wstrzymać kilka dni. Google wydało androida 6.0 już i lada moment OTA się pojawi, więc jak nie chcesz mieć problemów z aktualizacją, zabawą z tym to poczekaj aż przejdzie nowa wersja.

Wysłane przez ocean listem w butelce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Janko

te wszystkie propozycje które podałem nie są standardem, są tylko w celu by sprawdzić czy to problem z jakąś aplikacja czy problem z baterią bo dla tego przykładu samemu nie stosując żadnych x podanych wcześniej propozycji utrzymuje telefon przez ponad dobę bez dodatkowego ładowania więc kierowca jeśli zauważyłeś poprawę w czasie działania na jednym lądowaniu to na twoim miejscu zmienił bym rom i pojedynczo instalowal obecne aplikacje by sprawdzić która to złodziej prądu :)

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi