Skocz do zawartości
K9G

Pojedyncze pytania użytkownika Nexusa 6

Rekomendowane odpowiedzi

boniu

bez root nic się nie da i nie bardzo rozumiem dlaczego co miesiąc reinstalacja. root to podstawa w każdej słuchawce z androidem i nie ma co się bać utraty gwarancji bo gwarancja nie dotyczy uszkodzeń mechanicznych a uszkodzenia podzespołów są praktycznie bardzo zadkie i w kazdym garażu to naprawią

kierowca masz w ustawieniach developerskich limit aplikacji w tle zmniejsz, ustaw tez ze przycisk wstecz ubjja aplikacje wychodząc z niej. zobacz też w aplikacjach uprawnienia nie wiem czy na stock rom można edytować wyłącz im pytanie i lokalizację i jeszcze taka sprawa przy pierwszym uruchomieniu po wipe odznacz wszytkie uprawnienia google ostatnio był problem z aplikacjami od nich i nagminnym szukaniu lokalizacji co drenowalo baterie

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Da się i już od 6.0 nie będę posiadał roota. Fakt trzeba wgrac TWRP ale nie wpływa na OTA gdy przywróci się oryginalne.

Co miesiąc reinstalacja bo Google ma co mniej wiecej wtedy wrzucać nowe OTA a gdy masz roota i nawet jak cofniesz to nie można zainstalować. Wtedy fastboot i wgrywanie ręczne, a jak już i tak wgrywam ręcznie to najlepiej format całkowity aby syfu nie było. Więc wole OTA teraz przetestować jak nasyfi to wgram na czysto factory image.

Też tak myślałem lecz z edycji na edycje coraz mniej tego roota wykorzystywałem. Na ostatniej wersji potrzebowałem tylko do Greenify i do diody led. Teraz podobno polepszyli zarządzanie baterią i daje szanse androidowi (jak narazie idzie nie źle) a dioda led fajnie mieć ale bez tego przeżyje.

Za długo siedzę przy androidach i wiem że root nic nie robi na gwarancji.

Edytowane przez boniu
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się, root nie jest już tak potrzebny jak kiedyś, a przy zwiększonych łatkach od google ciągłe flashe tylko stają się uciążliwe, szczególnie, gdy ma się jeden telefon i jest on potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kinus

Szkoda tylko że nie ma sensownego adblocka bez roota, co niestety jest dla mnie podstawą .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz przetestować przeglądarkę od adblocka, chwilę ją używałem, nieźle blokuje syf.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i to ja rozumiem mój najlepszy wynik jak do tej pory, telefon wgl się nie grzeje ani nie staje się ciepły a do tej pory z tym była jakaś masakra. Może jeszcze aktualizacja do 6.0 da dłuższą wytrzymałość baterii :)

post-278468-0-87170200-1444338291_thumb.pngpost-278468-0-61674500-1444338310_thumb.pngpost-278468-0-73716700-1444338331_thumb.png

Edytowane przez mykowhai
    Zdjęcia dodajemy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kinus

Ja jestem mega pozytywnie zaskoczony telefonem, mam go od tygodnia i każdego dnia mnie pozytywnie zaskakuje. Na 5.1 było ok, na 6.0 jeszcze lepiej.
    Tu mój wczorajszy sot

0da5d57cd9f95d79908186287bab8383.jpg

Edytowane przez mykowhai
    Zdjęcia dodajemy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kepa416

Ja po przesiadce z note 4 910F chyba zakosztuję nexusa. Ile max dać za używanego ? Nówki widzę za 1750zł już z fvat23%.

Gdzie takie ceny znalazłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chociażby na allegro sprawdź. Widzę tam aukcje 1700zł i fvat23%. Rok na rynku + wyjście nowych nexusów swoje robi. Co innego oczywiście jak wiarygodne te aukcje są, bo jedna, którą obejrzałem, miała  "powystawowego" nexa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi