Skocz do zawartości
K9G

Pojedyncze pytania użytkownika Nexusa 6

Rekomendowane odpowiedzi

MroziQ

Czołem,

Zakładam taki temat, ponieważ o dziwo nie znalazłem podobnego.

Przymierzam się do zmiany telefonu i Nexus 6 mocno wpadł mi w oko w Saturnie. Mam szereg pytań jednak najważniejsze dla mnie to Wasze - użytkowników N6 - opinie po dłuższym czasie spędzonym z tym telefonem.

Jak oceniacie codzienną pracę z N6? Tj. komfort użytkowania, ekran, głośniki, bateria (!), jakość obudowy, głośników, ogólnie dźwięku i aparatu? Co z dostępnością akceroriów, głownie etui? Czy 32GB wystarczają? Czy kupilibyście ponownie ten model, czy w tej cenie wybralibyście coś innego? 

Jakie jest Wasze "user experience"? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem zadowolony ze słuchawki. Wcześniej miałem Galaxy Nexusa, potem Z1, więc przekonałem się, że lepiej mi leży zaokrąglany telefon, niż całkiem płaski (jak Z1). Bardzo wygodnie mi się z niego korzysta. Dosyć dobrze "maskuje" swoje wymiary, no ale jednak 6" jest i duże kieszenie trzeba mieć w pogotowiu. Nie mam problemu z obsługą jedną ręką, choć paradoksalnie nie da się do używać jedną ręką ;) i lubię używać do obsługi obu rąk. Jakość wykonania jest wg mnie bardzo dobra, spasowanie ok (zwłaszcza ekranu i metalowej ramki). W moim modelu jedynie ten zderzak w górnym głośniku łapie mały skos. Tył łatwo zbiera odciski palców, ale szmatką można się pozbyć (choć dla mnie ma to coraz mniejsze znaczenie, ważne, żeby dobrze w dłoni leżał), nie jest nazbyt śliski. No i to jest nexus. Całą magia polega na tym, że jest czysty, bez bloatu producenta, czy sieci. Ja decyduję, co ma być zainstalowane, a co nie. Podobnie z wyglądem. Czyściutki Android, żadne nakładki. Oczywiście łatwość modowania i wsparcie dev-ów.

Co dla mnie ważne to b. dobra jakość rozmów, czysty i wyraźny głos. Podobnie anteny są dobre w N6 - i wi-fi i gsm mają dobry zasięg.

Ekran jest dobry. Bardzo ostry, ładny. Nie mam problemu z niewykrywalnością dotyku itp. W słońcu mógłby być nieco jaśniejszy (300nt ), ale ma dobre warstwy pol. i anty ref. i jest wystarczająco czytelny. Temperaturę bieli ma blisko neutralnej, ale kolory są podbite. Mi to aż tak nie przeszkadza, choć poprzedni nexus był kalibrowany - Samsung daje w swoich tryby do wyboru, tu tego brakuje.

Głośniki grają głośno i czysto, jak na telefon. Lepiej niż te wszystkie mono, ale porównania z htc nie miałem osobiście. Ja na ogół używam słuchawek, także o głośnikach dużo nie powiem. Aparat jest dobry. I tyle. Jest lepszy niż w poprzednich nexusach, zauważalnie, ale jakiś naj to tez nie jest. Mi w zupełności wystarcza to okazjonalnych fotek, te wychodzą dobre. Generalnie pełna automatyka, w stockowej aplikacji nie ma żadnego manuala, także jak ktośchce mieć większą kontrolę / więcej opcji trzeba poszukać w GP.

Mi bateria bez problemu trzyma 2-3, ale ten telefon nie jest długodystansowcem. Lepiej to wygląda niż na Z1, ale są wytrzymalsi. Z resztą tu nie ma obiektywnej odpowiedzi, co najwyżej suche testy, bo to ile wytrzyma, zależy od tego jak go będziesz używać. Sporo też zależy od konfiguracji. Usługi google, lokalizacja itd. ostatnimi czasy zrobiły się prądożerne, także można niektóre elementy powyłączać. Generalnie z baterią jest tak jak z pamięcią. Nikt Ci nie powie, czy Tobie tyle wystarczy. Sam musisz sobie odpowiedzieć, w jaki sposób korzystasz z telefonu i będziesz wiedzieć, czy te 32GB Tobie wystarczą. Bateria dociągnie do wieczora, ale też może i kilka dni wytrzymać, zależy jakie się da obciążenie.

Nie żałuję wyboru, jestem bardzo zadowolony z tej słuchawki (duża zasługa czystego androida, zawsze preferowałem nexusy z tego powodu) i nie mam zamiaru zmieniać N6 na coś innego. Na tą chwilę jedyną dla mnie opcją do rozważenia to SGS6 i iPhone, choć patrząc na premierowe ceny wszystkich tych modeli to N6 jest o wieele tańszy i to byłoby na pewno decydujące.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

Jakoś wykonania: na plus ekran, dopasowanie, metalowy korpus - ramka, na minus tylna klapka, łatwo się rysuje, zbiera tłuste ślady i o zgrozo potrafi się odkleić od ramki! U mnie z jednej strony jest delikatnie podniesiona przy ramce.

Wielkość telefonu: nie ma co ukrywać, jest ogromny. Zapomnij o kompaktowym urządzeniu, którego nie będziesz czuć w kieszeni, co za tym idzie, nie ma mowy o użytkowaniu jedną ręką. Dzięki tym rozmiarom dostaniesz wielki, piękny ekran, który za każdym razem gdy go podświetlisz wywoła szeroki uśmiech na Twojej twarzy. Kolory są piękne. Telefon działa płynie praktycznie cały czas, animacje nie chrupią, nie ma tu lagów. Głośniki grają głośno i czysto, choć maskownice zbierają kurz jak szalone. Bateria wytrzyma spokojnie półtora dnia przy intensywnym użytkowaniu, aparat robi dobre zdjęcia ale nie świetne. Telefon nie grzeje się praktycznie w ogóle, co dla mnie było zaskoczeniem. Akcesoria są dostępne, ich liczba jest ogromna choć musisz je zamawiać przez internet, w sklepach ciężko chód dostać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Janko

kurzu pozbywam sie pod bierzaca woda tylko robie to ostroznie , telefon faktycznie wydaje sie duży ale kiedy biore s3 stwierdzam ze to s3 jest za maly  Wystepuje problem z odklejaniem sie napisu nexus na tylniej klapce u mnie próbowała zrobic to literka n ale po ponownym jej umieszczeniu problem sie nie powtarza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Telefon nie grzeje się praktycznie w ogóle, co dla mnie było zaskoczeniem

Dodam, że N6 praktycznie nie ma problemu z throtlingiem, nawet przy wielkim obciążeniu i rozgrzaniu słuchawki, nie łapie zadychy jak dzisiejsza konkurencja, także wielki plus za to  :thumbup:

łatwo się rysuje, zbiera tłuste ślady i o zgrozo potrafi się odkleić od ramki!

Mam odmienne zdanie na temat rysowania, u mnie ani jednej ryski nie złapał. A z tym palcowaniem to dałem sobie spokój, przestało to mieć dla mnie jakiekolwiek znaczenie, jeśli tył dobrze leży w dłoni u nie ślizga się, tym bardziej, że patrzę na front urządzenia ^^ Co do odklejania to nie miałem z tym problemu, ale fakt, Motorola mogła to nieco lepiej rozwiązać. Wygląda to tak, że ta plastikowa klapka jest naklejona na metalową obudowę (pod którą jest całą elektronika), dziwnie to wymyślili. Brakuje chociaż kilku zatrzasków, które by przytrzymywały klapkę, no ale można ją łatwo wymienić w razie gdyby 

problem z odklejaniem sie napisu nexus na tylniej klapce

lub jak całą pokrywa odleci. Zapasowe można w necie kupić. 

TUTAJ link do YT dla potrzebujących.

kiedy biore s3 stwierdzam ze to s3 jest za maly

Też tak mam, że kiedyś "normalne" telefony są malutkie dzisiaj ;)

Edytowane przez TorGal17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21
    Motorola mogła to nieco lepiej rozwiązać. Wygląda to tak, że ta plastikowa klapka jest naklejona na metalową obudowę (pod którą jest całą elektronika), dziwnie to wymyślili. Brakuje chociaż kilku zatrzasków, które by przytrzymywały klapkę, no ale można ją łatwo wymienić w razie gdyby 

W internecie są dostępne tylne klapki zamienniki wykonane z drewna lub innych materiałów, nie mówię tu o skinach (dbrand) tylko o całej klapce zakładanej zamiast oryginalnej.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blink jakbyś dał radę podrzucić jakiś link do tych plecków z drewna / innego materiały , bo niestety wszystkie jakie znajduję są zakładane na fabryczną klapkę. 

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

@up

Z tego co mi się wydaje slickwraps można zamówić z opcją możliwości całkowitego zastąpienia tylnych plecków, a dokładniej oni chyba na stałe przytwierdzają skin do nowych plecków i coś takiego wysyłają:

Custom options > Nattural Attached to Replacement back + 5$

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mykowhai

Swoją drogą, ta klapka z tyłu jest to strasznie kiepskie rozwiązanie, bo mało trwałe. W Nexusie 5 odklejały się literki, ale po dłuższym użytkowaniu, a tutaj piszecie że po kilku miesiącach się odklejają literki albo cała klapka? Motorola dała ciała, faktycznie zamiast kleju można by było tam dać chociażby jakieś zatrzaski. 

Jak w Nexusie użytkuje wam się ten ogromny wyświetlacz, konkretnie chodzi mi o to szkło z tymi wystającymi zaokrąglonymi rogami, jakby nie było są to miejsca najbardziej narażone na rysowanie, a przy upadku pęka od takiego rogu właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

@up
    Jak dla mnie jedyne rozwiązanie, żeby spać spokojnie to case który ochroni rogi urządzenia przed upadkiem.
    Wyświetlacz jest ogromny, przez co możesz zapomnieć o kompaktowych rozmiarach ogólnych jakimi legitymuje się nexus 5.
    Moim zdaniem prawie 6 calowy amoled rekompensuje nieporęczność tego telefonu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi