Skocz do zawartości
K9G

Pojedyncze pytania użytkownika Nexusa 6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy to prawda (z tego co wyczytałem), że jak ustawimy w zabezpieczeniach blokadę ekranu to żeby ją wyłączyć należy telefon przywrócić do ustawień fabrycznych?? Bo ustawiłem sobie wzór i nie mogę go wyłączyć :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

Ja mam ustawiony wzór blokady cały czas, często zmieniam go lub wyłączam i za każdym razem kiedy włączam ponownie blokadę ekranu wzorem, wybieram "nie" gdy wyskakuje komunikat czy chcę również narysować wzór po uruchomieniu ponownym telefonu.
    Może to chodzi o tą opcję.
    Zaznaczam, że gdy zmienię blokadę ekranu na przesuń palcem, nie muszę po ponownym uruchomieniu telefonu rysować wzoru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam pytanie o baterię i ładowanie. Podczas ładowania oryginalną baterią telefon dość mocno się nagrzewa.

Czy to bezpieczne dla baterii?

Czy mi przypadkiem nie spuchnie?

Czy może lepiej ładować go jakąś inną ładowarką np. z S4 albo poprzez komputer?

Ładowarka ma trzy różne parametry prąd/napięcie na wyjściu. To się jakoś ustawia czy ładowarka automatycznie dobiera najlepszą konfigurację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

Telefon ma turbo charging i normalnym jest wydzielanie się ciepła przy szybkim ładowaniu. Easy ;)

Wysłane z Samsung Galaxy S6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gruber

Ten nex laczy mi sie z wi-fi ok. 25 sek. Inne fony 5-10 sek. Dlaczego tak dlugo, tak ma byc czy cos nie tak jest? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boniu

Opisz dokładniej o co chodzi bo ja nigdy nie spotkałem się z tym problemem.
    Restartowałeś telefon? Były jakieś modyfikacje systemu wgrywane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gruber

Wlaczam wi-fi  z belki gornej. Wlacza sie ok.25 sek. Wlaczam wi-fi z ustawienia i laczy sie na ogol ok. 10 sek. Tel. fabrycznie zaszyfrowany, odblokowany bootloader ale wgrany android m (zaktualizowl sie przez ota do najnowszej wersji 3). Nigdy root, tylko nova premium. Inne moje fony lapia wi-fi 5-10 sek. z belki. Poradzisz cos? Zadnych innych problemow przy zwyklym uzytkowaniu (bez gier i skomplikowanych dzialan).

Edytowane przez gruber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wyrzyk

Witam...o co chodzi z tym szyfrowaniem nexusa 6?? Co daje jego "odszyfrowanie".Przymierzam sie do zakupu w niedlugim czasie jakiegos "duzego"telefonu...i zainteresowalem sie wlasnie nexusem. Znalazlem w euro za niecale 2tys zl.Wiem ze euro jest sklepem drogim...ale chyba nie warto ryzykowac zakupu na allegro.Poszukuje telefonu duzego...z jak najmniejsza iloscia smieci w systemie...i jak narazie nexus spenia te kryteria w 100%, obawiam sie tylko jednego jakis problemow z systemem po aktualizacjach gdyz nie jestem zwolennikiem grzebania w systemach,modowania itp.poprostu sie na tym nie znam...wiec tylko to mnie generalnie chamuje przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gruber

Zaszyfrowany w normalnej eksploatacji chodzi b. dobrze. Juz o tym gdzies pisali, ze spowalnienie widac tylko przy skomplikowanych czynnosciach jak np. wymagajace gry. Moj chodzi b. szybko. Mam zredukowne te 3 przejscia w dev. opcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlaczam wi-fi  z belki gornej. Wlacza sie ok.25 sek. Wlaczam wi-fi z ustawienia i laczy sie na ogol ok. 10 sek. Tel. fabrycznie zaszyfrowany, odblokowany bootloader ale wgrany android m (zaktualizowl sie przez ota do najnowszej wersji 3). Nigdy root, tylko nova premium. Inne moje fony lapia wi-fi 5-10 sek. z belki. Poradzisz cos? Zadnych innych problemow przy zwyklym uzytkowaniu (bez gier i skomplikowanych dzialan).

U mnie na 5.1.1 działa to bardzo szybko. Android M jest jeszcze w fazie rozwoju, to normalne że mogą się pojawić jakieś błędy. Myślę że to jest przyczyną twoich problemów. 

Witam...o co chodzi z tym szyfrowaniem nexusa 6?? Co daje jego "odszyfrowanie".Przymierzam sie do zakupu w niedlugim czasie jakiegos "duzego"telefonu...i zainteresowalem sie wlasnie nexusem. Znalazlem w euro za niecale 2tys zl.Wiem ze euro jest sklepem drogim...ale chyba nie warto ryzykowac zakupu na allegro.Poszukuje telefonu duzego...z jak najmniejsza iloscia smieci w systemie...i jak narazie nexus spenia te kryteria w 100%, obawiam sie tylko jednego jakis problemow z systemem po aktualizacjach gdyz nie jestem zwolennikiem grzebania w systemach,modowania itp.poprostu sie na tym nie znam...wiec tylko to mnie generalnie chamuje przed zakupem.

Domyślnie telefon jest zaszyfrowany i nie da się tego wyłączyć bez ingerencji w OS. Nie ma to większego wpływu na szybkość działania urządzenia, największym skutkiem ubocznym jest prędkość odczytu i zapisu pamięci urządzenia. Nie ma tu jednak tragedii, zapis plików przez USB z komputera spokojnie osiąga ~10 MB/s, a odczyt trochę więcej. Problemów z systemem nie będzie po aktualizacjach bo to Nexus i działa na czystym Androidzie. To nie Samsung że na aktualizację czekasz pół roku i nagle twój telefon działa dwa razy wolniej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi