Skocz do zawartości
rosa93

Usługi Google play zżerają baterię

Rekomendowane odpowiedzi

rosa93

@up

Skoro miales GP service w takiej wersji to nie mam pojęcia w czym mógł być problem. Oby teraz było ok ;)

Niestety, mam większy problem. Ostatnio standardem jest u mnie 2h SOT. SimpleAOSP nie zmienię ale chyba zamienię unleashed na coś innego.

05ef0cc529fe2c1bc4ccdd9993a9aee5.jpg

Wynik może nie nadzwyczajny ale moim zdaniem przyzwoity. SAOSP + Hells Core

Zauważyliście że w romach ikona WiFi jest szersza niż na stocku? Nie wiem czemu, ale mocno mnie to irytuje

Nigdy nie zwrocilem na to uwagi, a długo siedziałem na stocku ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnie mam 7.0.99. Zrobilem wipe, wyczyscilem pamiec podreczna uslug google, zmienilem kernel na hellscore i zobaczymy co z tego bedzie. CPU I GPU ustawilem na ondemond bo na tym trybie mi zawsze w miare bateria trzymala. Dziwne generalnie bo zrobilo mi sie to z dnia na dzien... i to wtedy kiedy telefonu za bardzo nie uzywalem.

Bez zmian... masakra. Wrzucam wszystko od poczatku, factory reset. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JakubZ.

To jest jakiś problem cały czas z Google Play Services. Niedawno miałem tak na Mahdi. Dopiero zablokowanie apce dostępu do wybudzania telefonu i utrzymywania aktywności pomagało. Po jakimś czasie aktualizacja pomogła. Ale o dziwo znowu mi się ten problem pojawił - tym razem po czystym wgraniu ROMu Purity+... Zrobiłem to samo co ostatnio i pomogło - a wersję apki też mam najświeższą, czyli 7.0.99...

Tutaj coś było o tym: http://forum.xda-developers.com/nexus-4/help/google-play-services-persistent-wakelock-t3051863

A tutaj coś nowego widzę: http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/general/script-google-play-services-battery-t3059585

EDIT: Widzę, że problem dość znany i głównie na custom ROMach występuje... Jakieś tam 3 rozwiązania są.

Mi póki co pomogło - uwaga! - zablokowanie apce Google Play Services WSZYSTKICH uprawnień i ubicie jej po ich zablokowaniu... Nie wiem, czy to czegoś nie uwali z synchronizacją itd., ale na dobrą sprawę wszystko póki co śmiga.

Edytowane przez Jakub_Z.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rosa93

Zastanawiam się czy to nie będzie wina jakiejś apki wspolpracujacej z GP Service. U mnie ten problem nie występuje - 7.0.99 (synchronizacja włączona, GPS tryb oszczędzania) więc to nie jest raczej wina bezpośrednio wersji czy aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jock3r

A ja już powoli tracę cierpliwość.. od kilku dni bateria mi ucieka w oczach.. Ciężko mi wyciągnąć 2h SOT pomimo, że siedzę tylko na wifi w domu. Przez noc ucieka mi ok 20% baterii, jak włączę tryb samolotowy to tak ok. 10%. Oczywiście winowajcą są usługi google.. Średnio 20% baterii pochłaniają, więc tyle co ekran. W wakelock detector pokazuje mi, że przez 15h jest aktywny System Update Service. Próbowałem kombinować wg poradników z xda włączając lub wyłączając dane procesy ale to nic nie daje.. Chyba trzeba będzie zrobić wipe albo szukać innego romu bo coś nie tak.. A widzę, że nie tylko ja mam takie problemy. :|

Edit: Ok, chyba znalazłem rozwiązanie.. jest fix, dzięki któremu proces System Update Service włącza się przy każdym starcie systemu i to ma niby działać.. sprawdzę. ;p

Edit 2: Dzięki @Jakub_Z. za link, mam nadzieję że pomoże. :P

Edytowane przez Jock3r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pomogła apka "Disable Service". Telefon już normalnie chodzi spać w kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jock3r

Właśnie Disable Service używałem. :P Jutro się okaże czy coś pomogły te zabiegi.. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja równierz testuje włacznie usługi update services przez disable services, licze na rozwiazanie bo inaczej to bateria leci w oczach.

Edytowane przez nrwxijl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jock3r

No i działa. Pozbyłem się wakelocka wrzucając skrypt z xda do etc/init.d i aktywując go programem. Tylko, że trzeba ten skrypt aktywować po każdym restarcie ale to u mnie rzadkość raczej. :) Pojawił się kolejny ale po przeczytaniu kilku wątków i wyczyszczeniu danych pamięci masowej znikł.. w sumie nie wiem czy akurat to pomogło czy po prostu to był jednorazowy błąd ale teraz jest git. Telefon zasypia szybko i nic go nie wybudza niepotrzebnie.. Nagle z niecałych 2h SOT zrobiło się ponad 3 więc jest progres. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, teraz google keep rozgrzał mi telefon. Też wam Tak keep laguje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi