Skocz do zawartości
Shelka

INFO Motorola Moto E 4G LTE (2nd Gen. 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Shelka

W marcu 2015 została wypuszczona nowa Moto E w dwóch rodzajach - 3G i 4G. Między nimi występuje różnica w specyfikacji:

4G LTE:
    Qualcomm® Snapdragon™ 410 processor with 1.2 GHz quad-core CPU, Adreno 306 with 400 MHz GPU

3G:
    Qualcomm® Snapdragon™ 200 processor with 1.2 GHz quad-core CPU, Adreno 302 with 400 MHz GPU

Przeglądając forum XDA zauważyłem że niektórzy nie zwracają uwagi na model który posiadają i próbują modyfikacji co powoduje aktualnie uceglenie telefonu, jest już kilka takich przypadków. Jeśli powstanie nowe subforum dotyczące tego telefonu należy koniecznie rozdzielić oba modele ponieważ może się to powtarzać na naszym forum.

Pozostała specyfikacja telefonu bez wchodzenia w szczegóły:
    - Android Lollipop 5.0.2 - niedługo 5.1
    - 1 GB RAM
    - 8 GB pamięci wewnętrznej
    - slot microSD do 32 GB
    - wyświetlacz IPS 4,5 " 540x960 245 ppi 
    - Gorilla Glass 3
    - bateria 2390 mAh
    - aparat tylny 5 MP, przedni 0,3 MP

W porównaniu do poprzedniej Moto E zwiększono powierzchnię wyświetlacza, baterię, pamięć wewnętrzną i procesor. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Długo miałem Moto E pierwszej generacji i byłem bardzo zadowolony. W zasadzie to najbardziej brakowało mi właśnie deko lepszego procesora. 

Można u nas dostać wersję 3G drugiej generacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś już informacje o aktualizacji do 5.1 tego modelu?Na oficjalnej stronie od dwóch miesięcy jest instrukcja jak zaktualizować poprzez OTA,u mnie na razie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@ShadyTurtle

Nie jest dostępna w PL wersja 3g, jest zresztą zdecydowanie słabsza od 4g.

@@tosiek721

Aktualizacja powoli się odbywa:

https://forums.motorola.com/posts/83391de77a?page=1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m0d

Oglądałem ostatnio kilka razy Moto E 2 LTE w Euro i rzuciła mi się w oczy „nieostrość” ikon. Są dziwnie wyświetlane, krawędzie mają rozmyte co IMHO daje efekt jakby coś było nie tak z wyświetlaczem choć to pewnie kwestia androida. Poszukałem trochę w internetach i w jednej zagranicznej recenzji też zwrócono na to uwagę, reszta testujących jakby tego nie dostrzegała albo nie uważała tego za coś na tyle istotnego żeby o tym wspomnieć. W leżącej obok Moto G 2014 na takim samym androidzie nie było tego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Wbudowany launcher google jest słabo konfigurowalny - może tu tkwi problem. Nova i Next sprawdzają się b.dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m0d

Jak w praktyce spisuje się wam bateria?

@@dzidexx używasz tych alternatywnych launcherów? Nic nie muli?

Dziś znowu z doskoku dorwałem się do Moto E 2gen w Euro i te rozmyte ikony to chyba rzeczywiście urok tego stockowego launchera w połączeniu z taką a nie inną rozdzielczością ekranu. Nie było Moto G dla porównania, ale były telefony o mniejszych rozdzielczościach na jeszcze większych ekranach i tam ostrość wyświetlanych elementów to na oko głównie zasługa nakładki. Wszystkie ikony mają czarne obwódki, tekst jest także typu jasne litery z czarną obwódką, co z daleka daje wrażenie większej ostrości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Używam next (nova miał mniej opcji/widgetów), widgety next, widget pogody, używam textra do sms(ma blokadę niechcianych nr). Nic nie muli.

Google launcher jest do pobrania w sklepie - możesz porównać z tym co masz i nova/next.

[Dodano: 16.08.2015 - 16:19]

Nowy ze sklepu przechodzi aktualkę do 22.36.1 i aplikacje też, w trybie gościa nie widzę nieostrości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m0d

Jesteś w stanie napisać jak w praktyce z działaniem GPS i czasem pracy na baterii? Jest coś co Cię ewidentnie wkurza w tym telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Gps szybki i dość dokładny, bateria u mnie po 40h ma 30-50%, wkurza mnie brak roota - czekam na 5.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi