Skocz do zawartości
viggo_nt

Ładowarka sieciowa Nokii i niedzałajacy dotyk na ekranie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym kupiłem sobie ładowarke Nokii 1200mA za 35 zł jako zamiennik obecnej od samsunga 700mA. Telefon zdążył się wyładować wiec podpiąłem i zaczęło sie lądowanie. Wszystko szło ok - do czasu aż chciałem wysłać SMSa(po 15 minutach od rozpoczęcia ładowania) . Jakież było moje zdziwienie gdy sie okazało że telefon nie reaguje na dotyk. Klawisze funkcyjne działały jak najbardziej, natomiast dotykanie ekranu z różną siłą i czasem nie przynosiło żadnego efektu.

Po odpięciu ładowarki momentalnie dotyk wracał do normalności. Przepiąłem ładowarkę na samsungową - wszystko było w porządku. Zresetowawszy telefon podpiąłem znów te od Nokii - i ponownie dotyk nie działał. Nie mogłem nawet wpić kodu PIN do karty sim. Po odłaczeniu łądowarki znów wszystko działało jak należy.

Ktoś ma pojęcie dlaczego podpięcie ładowarki 1200mA od Nokii (ponoć oryginalna) powoduje wyłączenie sie dotyku na ekranie? Ma to związek z technologią pojemnościową ekranu? U kogoś występuje podobne zjawisko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wystepuje to w iPhone 4 i Ace , ładowarki oryginalne.Gdy jest podlaczony do PC to normalnie laduje i reakcja na dotyk jest Ok .Z tego co pamietam byl podobny temat w dziale i9000.

edit :

o prosze :) : http://forum.android.com.pl/f192/a-adowanie-opa-a-niona-reakcja-na-dotyk-36972/

ale niewiele jest tam wyjasnione.

Edytowane przez BartT-GSM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, czyli wychodzi na to że czasem nawet w oryginalnych ładowarkach z kompletu do telefonu ów problem występuje. Dziwne ;p No nic jutro skocze do sklepu i spróbuje ją oddać. Może zakupie ładowarke od HTc (1000mA) która ponoć nie ma takich efektów. Nauczka na przyszłość zeby sprawdzić w sklepie ładowarkę i dotyk :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d0mi5

Ja zamiennikach ładowarek tak jest.Ja ładuję swój telefon na ładowarce AC-10E (od Nokii E52) i problemów nie mam. A na zamienniku w kilku różnych telefonach tak było. Pionierem w testach była pierwsza omnia - i900 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz dawno napisalem na kilku forach, ze ladujac baterie w telefonach z mictousb od nokii, wzrasta czas ladowania i czas uzywania baterii. Srednio o 15 procent jest lepiej.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że niby bateria dłużej trzyma po ładowniu ładowarką o wyższym natężniu prądu? Ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

ja od kiedy zaczelem ladowac telefon kabelkiem usb przez komputer bateria dziala o 1-1,5h (Dzialanie wyswietlacza . z 3,5 do 5 godzin dzialania ekranu przy wlaczonym wifi i przegladaniu stron internetowych) dluzej niz ladowana zwykla ladowarka... Przez usb laduje sie dluzej o okolo 1,5-2h ale efekt jest lepszy. Chyba ze mam cos z gniazdkiem .Nie potrafie wytlumaczyc dlaczego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nizszym, nokie maja nizsze natezenie.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nizszym, nokie maja nizsze natezenie.

Wszystko zależy które :P ja jak pisałem wyżej miałem ładowarkę 1200mA - i to Nokii. A to więcej niż standardowe 700mA od Samsunga.

p.s. Wycinek z innego forum elektrycznego, na którym założyłem podobny temat

Problem jest w przetwornicy ładowarki. Pech chciał, że pracuje na tej samej częstotliwości co digitizer w telefonie. Prawdopodobnie 125kHz.

Mam ten sam przypadek w SE Xperia X8 ładowarka jakaś chińska za 2,5zł. Telefon się ładuje, ale ekran zaczyna żyć swoim życiem. Najlepiej to widać przy włączeniu jakiegoś program do rysowania. Dodatkowo moja ładowarka jest w stanie skutecznie zakłócić działanie touchpada z laptopa stojącego obok (0,5m). Efektem jest ruch kursora jedynie w pionie. Zdziwienie moje było wielkie. Po krótkim rozpoznaniu tematu, stwierdziłem, że te mojej ładowarce bliżej do nadajnika radiowego, niz do tego czym ma być.

Rada: Poszukać inny model ładowarki, lub jakimś sposobem odfiltrować napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uriuri

Mam taką samą ładowarkę Nokii - 1200mA . Używałem ją wcześniej z Xperią Play , bo miała dłuższy i bardziej elastyczny kabelek.

Teraz cały czas tą ładowarką od Nokii ładuję Samsunga Galasy SII i nie mam jakichkolwiek problemów z dotykiem , wcześniej przy Xperii Play też nie było problemów . Wszystko działa jak trzeba .

W Xperii Play miałem problem z dotykiem ( stawał się bardzo słaby , lub zanikał) , gdy używałem jakiejś chińskiej ładowarki noname .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi