Skocz do zawartości
aros1975

Przeniesienie root'a z ROM'u 4.x na ROM 5.0 (np. stock) za pomocą FlashFire (KNOX 0x0)

Rekomendowane odpowiedzi

bladeno1

Program Flashfire nie robi roota na androidzie 5.0 tylko przenosi juz istniejącego roota na system 5.0. Dlatego najpierw trzeba mieć roota żeby Flashfire zadziałał na danym firmware. O ile mi wiadomo nie ma jeszcze skutecznej metody na root note4 bez nabijania flagi KNOX.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dobrze wiedzieć, że jest sposób na roota na 5.0 bez potrzeby instalacji zmodyfikowanych romów, które u mnie jakoś słabiej chodzą, a głównie to ta bateria szybciej schodzi. Niedługo wracam do stockowego 4.4.2 i jak się okaże, że będzie, jak dawniej to spróbuję tego sposobu na przeniesienie roota i zobaczymy, jak to będzie. Nie wykluczam, że to któraś z aplikacji tak drenuje baterię na tych systemach, ale prawie takiego samego zbioru aplikacji używałem już dużo wcześniej i było ok.

Edytowane przez MaXimuS007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ELM0
Napisano (edytowane)

Próbował ktoś z Was sposobu na roota z tego wątku na XDA -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3107461. Zadałem tam pytanie i czekam na odpowiedź... Jeśli to zły temat to proszę o przeniesienie.

Edytowane przez ELM0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja też zapytałem. Odpisał, że sprawdzą i odpowiedzią w poniedziałek, ale spodziewa się, że zmienia flagę na 0x1.

Dziwne by to było, gdyby apka uruchomiona z poziomu androida zmianiała flagę, ale poczekajmy na odpowiedź.

Gdyby jednak nie, to fajnie by było. Najpierw złapać root'a dzięki Kingroot, a później FlashFire i czysty system z rootem na dowolnym telefonie :)

Edytowane przez aros1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ELM0
Napisano (edytowane)

@@aros1975, no to czekamy na feedback. BTW fajnie by było gdyby się okazało ze to tak działa

PS. Strasznie mnie korci żeby już spróbować ale to służbowy telefon wiec nie będę ryzykować...

Edytowane przez ELM0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@@ELM0,

Hehe, pewnie na służbowym telefonie nawet bym się nie wahał próbować :P

Wydaje mi się, że nic nie może się stać z KNOX'em, ale pewności nie mam.

Ja mam swój telefon prywatny. Poczekam chyba na odpowiedź z Chin.

Jeśli zdecydujesz się spróbować, pisz. Wszyscy czekają :P

Edytowane przez aros1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Korus
Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim,

jestem z tych uzytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z flashowaniem dlatego proszę o ewentualną wyrozumiałość :)

Miałem od czasu zakupu tel LL 5.0. Zrobiłem downgrade do 4.4.2 nastepnie root i FF z przeniesieniem roota i wgraniem G900FXXU1BOD3 - BTU (trochę dziwnie zaczął się zachowywać system, np kłopoty z pobieraniem niektórych apek ze sklepu - dzieje się to koszmarnie wolno bądź wcale się nie pobiera a tylko inicjuje pobieranie np. cleam master). Chciałem się dowiedzieć czy teraz jak bym chciał zrobić wipe factory reset to strace roota? Następna sprawa to czy jak będę wgrywał inny oficjalny rom 5.X to żeby zachować roota muszę zachować prcedurę z pierwszego posta? Oczywiście bez downgradu do KK.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Korus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1
Napisano (edytowane)
Chciałem się dowiedzieć czy teraz jak bym chciał zrobić wipe factory reset to strace roota?

Nie stracisz roota jak zrobisz Wipe data factory reset.  Tak jak będziesz wgrywał jakiś rom 5.X musisz zachować procedurę z pierwszego postu i oczywiscie nie musisz wracać do 4.4.2 ponieważ FF działa na lollipopie i wymaga do działania tylko roota.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim,

jestem z tych uzytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z flashowaniem dlatego proszę o ewentualną wyrozumiałość :)

Miałem od czasu zakupu tel LL 5.0. Zrobiłem downgrade do 4.4.2 nastepnie root i FF z przeniesieniem roota i wgraniem G900FXXU1BOD3 - BTU (trochę dziwnie zaczął się zachowywać system, np kłopoty z pobieraniem niektórych apek ze sklepu - dzieje się to koszmarnie wolno bądź wcale się nie pobiera a tylko inicjuje pobieranie np. cleam master). Chciałem się dowiedzieć czy teraz jak bym chciał zrobić wipe factory reset to strace roota? Następna sprawa to czy jak będę wgrywał inny oficjalny rom 5.X to żeby zachować roota muszę zachować prcedurę z pierwszego posta? Oczywiście bez downgradu do KK.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Miałem kiedyś podobny problem. Pomogło zainstalowanie zmodyfikowanego sklepu play przez lucky patchera. Myślę, że, jak zainstalujesz jeszcze raz oryginalny sklep też przez LP, to będzie dobrze, ale między modyfikowanym, a normalnym nie ma różnicy wielkiej, bo nie musisz korzystać z oszukiwania licencji, jeśli w danym momencie niechcesz i działa, jak normalny sklep.

Edytowane przez MaXimuS007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@@aros1975, no to czekamy na feedback. BTW fajnie by było gdyby się okazało ze to tak działa

PS. Strasznie mnie korci żeby już spróbować ale to służbowy telefon wiec nie będę ryzykować...

Feedback był, więc stałem się odważny :)

Odpaliłem na służbowym Samsung Young, zrootowało, tyle, że tam knox'a nie ma, więc nie mogę się wypowiedzieć.

Spróbowałem też na Samsungu Galaxy S5 (G800H) z dualsim. Knox 0x0, ale root'a brak.

Próbujesz na swoim telefonie? Daj znać jak u Ciebie.

Edytowane przez aros1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi