Skocz do zawartości
maretzky1

Bateria - Problem ze statystykami

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu telefon dziwnie zachowuje się przy ładowaniu. Najpierw przy stockowym ROM-ie kilka razy zauważyłem że po podłączeniu ładowarki sygnalizuje kontrolką podłączenie zasilania, za ekranie pojawia się ikona ładowania a baterii nie przybywa. Pierwsze skojarzenie - pada ładowarka. Podpinam drugą od Nokii, trzecią od Motoroli, czwartą od Kazama - jest to samo. Za którymś razem, nie pamiętam już na której ładowarce, zaskoczyło i przez jakiś czas było dobrze.

Zmieniłem ROM na LewaOS v5 i niestety problem zaczął się nasilać. Przejrzałem posty na forum i znalazłem informację że dobrze jest wyjąć i włożyć baterię, kilka razy pomogło ale ile można wyciągać i wkładać baterię? Wróciłem do stocka - problem znikł. Niestety znowu na jakiś czas i znowu wraca. Teraz objawy są jeszcze inne, kontrolka ładowania świeci, ikona na ekranie wskazuje ładowanie a baterii ubywa. Podłączam np. przy 20% i po 2 godzinach mam 14%. Wyłączam telefon i zostawiam na ładowaniu - dalej ubywa. Wyciągam baterię i wkładam z powrotem, uruchamiam telefon - pokazuje 40%.

Zdarzyło mi się też tak że na wyłączonym telefonie, z podpiętą ładowarką stan ładowania pokazywał się na 95% a po włączeniu spadał do 5%. Tylko że - żeby było ciekawiej - te 5% pracowało tyle co w pełni naładowana bateria, prawie 2 dni. Innym razem odwrotnie: wisiał na 13% przez kilka godzin, po wyjęciu i włożeniu baterii pokazał 98%.

Miałem już rozmaite przemyślenia, najpierw ładowarka - jak widać powyżej raczej nie ten trop, potem gniazdo ładowania - być może, chociaż wydaje mi się że wtedy byłby też problem z połączeniem USB a tego nie ma. Wreszcie trzeci - oprogramowanie, ale też mam zagadkę czy to właściwy kierunek, chyba że po tej zmianie ROM-u coś mu się podziało. Poza tym - zakładając że ten kierunek może być właściwy - czy miałoby to jakiś wpływ na ładowanie telefonu wyłączonego?

Czy ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pafko

Wejdź do recovery i zresetuj statystki baterii. Kiedyś miałem podobną sytuację. Telefon wskazywał 1% baterii, aczkolwiek działał jeszcze prawie 24 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź do recovery i zresetuj statystki baterii. Kiedyś miałem podobną sytuację. Telefon wskazywał 1% baterii, aczkolwiek działał jeszcze prawie 24 godziny.

Dzięki. Wszedłem, zrobiłem czyszczenie we wszystkich opcjach zaczynając od baterii. Powisiał na kablu 15 minut i zareagował. Co ciekawe, kiedy był "rozładowany" nie reagował na przycisk włączenia ale w recovery wszedł od razu :) Teraz ładuje się wyłączony, złapał już 24% to pewnie już pójdzie. Tematu na razie nie zamykam, poczekam co się będzie działo dalej.

[Dodano: 09 kwiecień 2015 - 13:33]

OK, historii ciąg dalszy. Włączyłem telefon po godzinie niezmienionego poziomu ładowania 24% i okazało się że z bólem ale ruszył. Po włączeniu pokazał 56%. Pomyślałem sobie że skoro i tak telefon został wyczyszczony to wrócę do LewaOS i tak zrobiłem. Zainstalował się gładko, na końcu reboot systemu i tu znowu: wyłączył się i nie włączył. Zero reakcji na przyciski. Znowu wyjęta bateria, założona, podpięta ładowarka i start - ruszył. Poziom naładowania teraz jest 60%.

Może jednak jest jakiś błąd w oprogramowaniu? Tylko gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi