Skocz do zawartości
MajkelxD

Rom z możliwością przenoszenia apk na sd

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , potrzebuje Rom do tabletu lenovo a3000-h z możliwością przenoszenia aplikacji na kartę SD , lub też możecie mi dać jakiś sposób (zrobiłem roota) na zmienienie opcji gdzie mają instalować się aplikacje ( chodzi mi w tym przypadku aby instalowały się na sd) , próbowałem już kilkoma programami i żaden poprawnie nie działa .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Chodzi Ci o przenoszenie samych aplikacji na kartę pamięci czy ich dane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samych aplikacji , teraz udało mi się zamienić pamięć wewnętrzną na zewnętrzną i jako tą główną mam karte sd , jednak nadal potrzebuje roota w którym mogę automatycznie przenosić aplikacje z jednej pamięci na drugą , bez kombinowania .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Wypróbuj apkę: Link2SD (root konieczny!).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Lub S2E. Ale potrzebna do tych aplikacji jest partycja ext na karcie pamięci! I spowalnia to w pewnym stopniu telefon przy dużej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się podmienić kartę sd na pamięć wewnętrzną , w aplikacji pokazuje mi normalnie że mam tyle wolnego miejsca ile jest na karcie pamięci , ale w ustawieniach ->> pamięć  , pokazuje mi normalnie tą pamięć wbudowaną , tak samo jest jak pobieram z marketu jakąś większą aplikację . Pisze że nie mam pamięci . Użyłem tego poradnika /ciach, usuwam link do konkurencji //Igorius . Ktoś wie o co może chodzić ?

Edytowane przez Igorius
    link do konkurencji, sugeruję doczytać regulamin forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Jeżeli nawet przez moment nie uwzględniać różnic w systemach Jelly Bean i KityKat, to zamiana w konfigu podmontowywanych pamięci, jawi się jako, delikatnie mówiąc, nie do końca przemyślana. :)

Zamiast czytać radosne poradniki, spróbuj jednak normalnej metody za pośrednictwem takich aplikacji, jak Link2SD. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hawli

Pozwólcie że podłączę się pod temat.

Co w sytuacji, jeśli potrzebuję zainstalować apkę z danymi o pojemności przekraczającej wbudowaną pamięć?

Konkretnie próbuję zainstalować nawigację Here z mapą na całą europę...specjalnie w tym celu kupiłem tablet, aby używac go jako GPS. Mapy mają ponad 9GB, więc więcej niż pamięć wbudowana w tablecie, więc nie wchodzi w grę najpierw zainstalowanie a potem przeniesienie przy użyciu np Link2SD.

Po użyciu apki 'SDFix', mapy Here zaczęły faktycznie widzieć pamięć zewnętrzną jako 'sdcard1', ale dostępna pojemność to 0,0GB...

Mógłbym wgrac jakiegoś roma, ale nie wiem którego...

Bardzo proszę o pomoc bo jeśli się nie uda to chyba będę musiał zwrócić tego rzęcha..

Poza tym dzwine jest to, że na LG G2 mam też androida 4.4.2 i jakoś mogę dowolnie żonglować apkami pomiędzy kartą i pamięcią wewnętrzna..

Edytowane przez hawli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Menu > Aplikacje > trzy wertykalne kropeczki w prawym górnym rogu ekranu > Domyślna lokalizacja instalacji aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi