Skocz do zawartości
Squash

Najbardziej przydatne aplikacje które wykorzystują roota

Rekomendowane odpowiedzi

Squash

Witam

Tak jak w temacie. Jakie są waszym zdaniem najbardziej przydatne aplikacje które wykorzystują roota ?

Wg mnie jest to titanium backup i app2sd. Wypisujcie swoje typy i piszcie do czego służą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

Root explorer - menadżer plików z tym, że można grzebać w pamięci wewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Titanum Backup - wiadomo

2. Root explorer - j.w. oraz Es File menager i Yaffs explorer

3. WidgetLocker lockscreen

4. Terminal emulator - chyba wiadomo

5. SetCPU - OC i UC procka

6. Screen Shot It - screen shooter

7. My Backup Root - do backupu aplikacji,danych

8. DroidWall - do blokowania netu poszczególnym programom

9. Cache cleaner - czyści cache telefonu

10. Anim mod - zmienia animacje otwieranych okien

11. BatteryCalibration - do czyszczenia statystyk baterii

12. Font changer - do zmiany czcionki w telefonie

13. LCD Density Changer - do zmiany "rozdzielczości" ekranu

14. Chainfire 3D - emulacja grafik pozwalająca odpalić gry dedykowane na inne układy graficzne niż te które posiadamy w swoim telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Adfree - wyrzuca reklamy ze wszystkich aplikacji w systemie... :>

Tapnięte z HD2 @ Forum Runner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adfree - wyrzuca reklamy ze wszystkich aplikacji w systemie... :>

Tapnięte z HD2 @ Forum Runner

Wielka "aplikacja", podmienia /etc/hosts.

Po poczytaniu dyskusji mam taką refleksję:

a może ktoś napisałby "aplikację", która (domyślnie) blokuje tylko reklamy przy połączeniu komórkowym? (ale nie przez WiFi)?

Nie podcinajmy gałęzi?...

i pozwala na "doklejenie" "MVPs hosts file" - ile to usuwa śmieci nie wiedziałem, aż zobaczyłem komputer bez tego... brrrr

W.P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofix

Root Tools

WIEEEELE opcji, od prozaicznego backupa, przez zmianę czcionki czy bootanimation, aż po zmianę lcd density czy edytor build.prop.

Coś dla siebie znajdzie i laik i ktoś kto chce pogrzebać głębiej. Dodatkowo program jest przejrzysty i intuicyjny.

Ostatnio go na markecie nie znalazłem, ale zawsze można znaleźc w google - szukajcie v1.8.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

@Tofix - w markecie jest wersja v1.9, ale oczywiście przez marketową szukajkę nie znalazłem. Najlepiej szukać przez AppBrain app na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, większość wymienionych wyżej aplikacji to są aplikacje, których potrzebujemy, bo mamy roota i grzebiemy w telefonie(dokładniejsze,łatwiejsze backupy, recovery) albo takie do dbania o telefon, narzędziowe (wszelkie kalibracja, cache cleanery). Te ostatnie właściwie powinna nam dać fabryka.

Ile jest ogólnoużytkowych aplikacji, rozszerzających funkcjonalność telefonu - a wymagających roota?

Takich do pracy, zabawy rozrywki?

Bo mnie się zdaje, że mało. I zawsze będzie mało. Większość z tych 500 tysięcy sprzedawanych codziennie nowych Andków nie będzie rootowane. Chyba bardziej opłaca się napisać aplikację "dla wszystkich", wykorzystującą normalne konfiguracje, niż taką, która przyda się małej grupie użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt
    No dobra, większość wymienionych wyżej aplikacji to są aplikacje, których potrzebujemy, bo mamy roota i grzebiemy w telefonie(dokładniejsze,łatwiejsze backupy, recovery) albo takie do dbania o telefon, narzędziowe (wszelkie kalibracja, cache cleanery). Te ostatnie właściwie powinna nam dać fabryka.

Ile jest ogólnoużytkowych aplikacji, rozszerzających funkcjonalność telefonu - a wymagających roota?

Takich do pracy, zabawy rozrywki?

Bo mnie się zdaje, że mało. I zawsze będzie mało. Większość z tych 500 tysięcy sprzedawanych codziennie nowych Andków nie będzie rootowane. Chyba bardziej opłaca się napisać aplikację "dla wszystkich", wykorzystującą normalne konfiguracje, niż taką, która przyda się małej grupie użytkowników.

Tutaj wypisujemy aplikację które wykorzystują roota i są przydatne dla nas, a nie o tym czy się opłaca takie aplikacje robić. Nie każdy robi aplikację dla czystego zysku nie którzy robią je, żeby innym pomóc jak i sobie ułatwić pracę. A czasem z czystej chęci do zrobienia jakiejś funkcjonalnej aplikacji

Ja polecam:

Titanium Backup - do usuwania niepotrzebnych systemowych aplikacji

Defy 2ndInit - do wgrywania romów i fixów :) dla użytkowników Motoroli Defy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie negują powodów, dla których ktoś pisze aplikacje. Sama korzystam i z CWM i QteADB i jeszcze z innych.

I wiem, że niektóre z aplikacji wykorzystujących roota są warte polecenia :).

Chodziło mi głownie o to, że większość z wymienionych to raczej narzędzia, nie aplikacje sensu stricto. Nie poszerzają możliwości korzystania z urządzenia. No, oprócz kilku, typu emulacja innej grafiki.

Sama się łapię na tym, że pół SD mam zapchane narzędziami. Czy telefon potrafi coś więcej? Nie bardzo ;)

No, ale żeby nie ciągnąć OT - najbardziej przydało mi się Titanium, Emulator Terminala i Font Changer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x