Skocz do zawartości
maxellxl

[STOCK ROM v30b] Bugi Lollipop i braki w stosunku do KK

Rekomendowane odpowiedzi

pepe444

W LP jest stary bug, który miałem na wszystkich wydaniach KK: wychodząc z zasięgu wifi, po iluś tam razach przestaje się włączać transmisja danych w sieci komórkowej. Wcześniej mogłem to "naprawić", przełączając 3G na 2G, albo gdy było ustawione na stałe tylko 2G, to nie było tego problemu. Teraz przełączanie nie pomaga, trzeba restartować telefon.

Nie piszcie, że "u mnie nie ma tego buga", u kogo nie ma, u tego nie ma, może występuje rzadko i w jakichś szczególnych warunkach, u mnie jest i w sieci znalazłem sporo pytań o rozwiązanie tego problemu w KK (nie było odpowiedzi, tylko pytania).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pepe444 też tak mam.

(te serduszko przy polubieniu w tapatalk to troszkę nie teges)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli co...jest problem z ta transmisją danych po zgubieniu zasiegu wifi?....pamietam ten blad na jelly bean bodajże...ale pozniej u mnie na KK było juz ok.

Potwierdzcie prosze tą uwagę..

dodatkowo prośba o sprawdzenie radia fm...jak jakość? nie ma szumów/trzasków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemy z transmisją to ja miałem i na jb i na kitkacie i na optimusie a z kolei na LP jeszcze nie doświadczyłem. Przełącza się zawsze wszystko płynnie i od razu działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pepe444

U mnie też było dobrze, dopóki ten problem nie pojawił się wczoraj. Po restarcie telefonu znowu jest dobrze, ale problem wróci, tak, jak wracał na KK. Niby nic wielkiego, w większości "tanich Chińczyków" z Androidem są różne felery, ale ten to nie miał być "tani Chińczyk", tylko flagowiec full-wypas. Przynajmniej mogliby go doprowadzić do stanu, w którym wszystko działa poprawnie, trochę wkurzające jest to, że po wyjściu z domu warto sprawdzić, czy transmisja danych się włączyła. Jeśli taki babol ciągnie się przez kolejne wersje systemu, to może oznaczać nieusuwalną wadę konstrukcyjną samego sprzętu, a nie błąd oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie z kolei czasem w menu multitaskingu pojawiają się same z siebie losowe aplikacje, najbardziej irytujący chyba jest zegar, bo po kliknięciu włącza się budzik. Do tego w informacjach o sprzęcie pokazuje mi wersję rev. 1.0, chociaż mam 1.1, no i na ekranie blokady zamiast przesunięcia żeby odblokować jest napis "przesuń ikonę w dowolnym kierunku, aby uruchomić" (wszystkie skróty wywaliłem, więc nie chodzi o nie tylko zwykłe odblokowanie). Po zmianie języka na angielski jest "swipe to unlock", tylko w polskim coś poszło nie tak. Wersja systemu to D80230a.

Edytowane przez maslanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie sądzę, że jestem jedyny który nie ma z tym problemu, ale mam ciągle włączone wifi i jak tylko wychodzę z zasięgu włącza mi się LTE. Nigdy nie doświadczyłem takich problemów, nie ważne ile razy w ciągu dnia i z jakim wifi jestem podłączony zawsze szybko po wyjściu z zasięgu mam HSPA/LTE. Telefon mam od roku i bym zauważył taki problem.

Może jednak to problem w niektórym sofcie albo wada konkretnych egzemplarzy?

Edytowane przez niuniek24w
tniemy cytaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@mercleb

miałem tak kiedys na JellyBean ale pozniej jako samo zniknelo nawet nie zauwazylem kiedy :D wiec nie wiem czym to bylo spowodowane...moze jakas appka to powodowala? :P od ponad roku wszystko smiga bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Często po wyjęciu tel z kieszeni pokazuje że błędnie wprowadzony knock kode, trzeba wszystko ustawiać od nowa Jakby zbyt czuły był czujnik zbliżeniowy czy coś. na kk tego nie było.

Potwierdzam u mnie dzieje się tak samo i strasznie mnie to irytuje ! Zaczęło się tak dziać po zmianie softu na lizaka. Spodni nie zmieniałem :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi