Skocz do zawartości
razek13

Strony www mobile i ciepły telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was dwa pytania.

1. Gdzie znajdę opcje, żeby nie otwierały mi się strony mobile tylko normalne. Chodzi mi oto, że jak np. wpisuje w przeglądarce youtubue.com to mi się otwiera m.youtube.com.

2. Po jakiś 45 min używania telefonu staje się dość gorący z tyłu i z przody na wysokości aparatu. Czy to normalne, nic mu się nie stanie. Przy okazji znacie może jakąś fajną aplikację, która pokazuję temperaturę telefonu?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klool

1. Ewentualnie zjedź na dół takiej strony i tam powinieneś znaleść przycisk przejścia do normalnej strony. W moim starym i9000 było coś do ustawienia w przeglądarce aby wyświetlały się normalne strony.

2. Te nagrzewanie to procesor = normalka. Nie martw się. Program do temperatury to np. Battery Indicator. Zawsze na pasku jest pokazana temperatura. Pozdrawiam.

Edit: Mam! W operze jest to: Ustawienia -> zaawansowane -> user agent (zmień z mobile na detoskop)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj sobie Dolphin HD , jest tam opcja przelaczania pomiedzy dwoma trybami , o temperaturze jest juz temat , grzeje Ci sie w tym miejscu poniewaz jest tam procesor. To normalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to normalnie takie na serio gorące jest XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola

Jeżeli jest na serio gorący to nie jest to normalne. Normalna przeglądarka nie powinna tak obciążać procesora żeby telefon robił się gorący, ciepły a i owszem ale nie gorący. Problem jednak tutaj polega na tym jak poprawnie zinterpretować słowo "gorący". Być może lekko wyolbrzymiasz i bardziej doświadczony użytkownik tego telefonu powiedział by Ci że jest on zaledwie ciepły. Najlepiej ściągnij sobie jakąś bardziej wymagającą gierkę z marketu, pograj trochę żeby zobaczyć do jakich temperatur może nagrzać się ten telefon. Będziesz miał wtedy porównanie.

A tak z ciekawości jaka wersja softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soft oryginalny.

A ta temperatura dosc ciepla, ale nie parzy. Moze mi ktos powiedziec jaka jest srednia temperaturka?

Pokazuje, że temperatura wynosi 39C. To dobrze? Dodam jeszcze, ze jak lezy bezczynnie to temperatura wynosi 34C, a jak juz czuje jego cieplo to 39C :o. Troszke mala roznica w temperaturze a odczuwalna bardzo :)

PS: sorry za bledy ale pisze z kom.

Edytowane przez razek13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To normalne, większość telefonów z Androidem cierpi na przegrzewanie się. Miałem tak na G1, na Spicy trochę i teraz strasznie na HD2. Dziwne by było, jakby SGSII się nie grzał!

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola

Moim zdaniem te programy określające temperaturę nie są zbyt dokładne, ale jakiś tam pogląd dają. Jak jest ciepły to tragedii nie ma, prawdopodobnie taki właśnie ma być ;) Co do softu, to fajnie że masz oryginalny, ale bardziej ciekawiła mnie jego wersja. Wszystkie softy przed KF2 cierpiały na pewien proces który lubił się uaktywniać w tle i podnosić temperaturę telefonu, dlatego o to pytam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam jeszcze jedno pytanko. Czy w tym telefonie jest taka opcja jak aktualizacja systemu, bo jakoś nie mam ochoty wgrywac nieoryginalych softów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mam jeszcze jedno pytanko. Czy w tym telefonie jest taka opcja jak aktualizacja systemu, bo jakoś nie mam ochoty wgrywac nieoryginalych softów ;)

Aktualizacji dokonuje się za pomocą programu od Samsunga co się zowie Kies.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi