Skocz do zawartości
urban07

Android pokazuje mniej pamięci wewnętrznej (2,37GB zamiast 8GB)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moim tabletem, a mianowicie pokazuje że mam 2,37GB zamiast 8. Po zakupie było wszystko w porządku, jednak kiedy zauważyłem że tabletowi ucieka pamięć, postanowiłem go przywrócić do stanu fabrycznego - to pomogło, ale teraz problem się powtarza :/

Więc mam 2 pytania:

1. Jak tego uniknąć w przyszłości?

2. Czy jest możliwość naprawienia tego problemu bez przywracania tableta do ustawień fabrycznych? Aktualnie komputer mam w serwisie więc kopiowanie danych byłoby problematyczne.

Mój tablet do Lenovo A3000-H.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mmaciejow

Możliwe, że "emuluje" karte sd i dlatego zmniesza widzianej pojemnośći.

Ja u siebie w htc mam tak, że pokazuje 16gb, ale na dane (emuluje karte sd) mam 9gb, bo reszta leci na aplikacje. Więc możliwe, że coś pobiera/instaluje i przez to zmniejsza pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, możliwe że jest emulowana - z tego co pamiętam to jest tam chyba folder "emulated". A wiesz może jak zwolnić tą pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mmaciejow

Którą pamięć zwolnić? Folder będzie prawie zawsze (chyba, że zmienisz wpisy w pliku fstab, ale karta sd to fizyczna karta sd) miał. Jeżeli nie na kartę nie zapisują się jakieś dane to nie będzie zajmowana wtedy pamięć karty "emulowanej".

Sprawdź które aplikacje najwięcej ważą, sprawdz czy telefon nie ma coś w "pobranych".(wszystkie aplikacje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrane wyczyściłem, a do najwięcej ważących gier używam GL2SD.
W teorii w pamięci wewnętrznej powinienem mieć te 6GB około, plus ok 2 gb na partycje systemowe, a mam nieco ponad 2, i nigdzie nie mogę zaleźć tych 4GB...
W pamięci wewnętrznej mam aktualnie kilkanaście lekkich aplikacji, parę zdjęć na krzyż i może kilka plików tekstowych. I to faktycznie razem wzięte może ważyć ok 2GB. Ale gdzie są te 4?

EDIT:
Właśe wszedłem w ustawienia i dla odmiany pokazuje, że aplikacje zajmują więcej miejsca niż jest dostępne 0_o
Chociaż to może być spowodowane programem GL2SD

post-172954-0-70899000-1428834946_thumb.png

Edytowane przez AALEKSANDRA
Grafikę i filmy umieszczamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samsung galaxy trend S7560.

4 gb pamięci wewnętrznej z czego mniej więcej połowa schodzi na system.

Poprzez Es eksplorator włączam analize pamięci wewnętrznej. Robiłem wcześniej dokładnie to samo ale dopiero tym razem wpadłem na trochę inny pomysł. Otóż podczas analizy pokazuje mi się ze mam łącznie 2,12 gb pamięci z czego używane jest 1,72 gb a wolne 412 mb. Zaznaczam że wszystkie dane tzn. Zdjęcia czy muzyka itd są na zewnętrznej karcie pamięci 32 gb. A więc będąc w eksploratorze nacisnąłem na opcję "zaznacz wszystko" i sprawdziłem ile to razem "waży". I co widzę? Około 700 MB. Razem z androidem. Razem z ukrytymi plikami. No to chwila chwila... System zajmuje połowę pamięci... Więc czemu zajmuje mi jeszcze 1 GB którego nie mogę nawet zobaczyć? Czy to jakiś wirus? Kompletnie nie rozumiem. Prosiłbym o pomoc. Męczę się z tą pamięcią od ponad roku i nic oprócz usuwania pliku "thumbnails" z DCIM nie mogę zrobić żeby zwiększyć sobie pamięć a to nie daje w tej chwili żadnego rezultatu. Próbowałem przenosić aplikacje na kartę pamięci ale to dawało złudny efekt bo i tak nie mogłem nic więcej zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aleksandra

A w gry na telefonie grasz? Sprawdź sobie czy nie masz czegoś w folderze .obb. Folder Android - .obb. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Mam dwie gry które zajmują razem może 50 mb ale i bez żadnych gier ten problem występował. W obb nic niestety nie ma. Sprawdzałem wcześniej. (przepraszam za założenie następnego tematu, nie wiedziałem nic o podpięciu).

Edytowane przez AALEKSANDRA
Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem. / Ok, nie ma sprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widzisz, nie wiem jak dziala ES Explorer. bo go nie uzywalem, ale gdybys sie zdecydowal

na uzycie X-plorera, to on ma funkcje Disk Map, i wtedy wlaczyc opcje "pokaz ukryte pliki"

tapnac na Disk Map i masz pokazane wszystkie mozliwe pliki, Twoje i systemowe - co ile

zajmuje. Dodatkowo palcami rozszerza sie zoom, zeby lepiej bylo widac.

A dla porownania - z 8 GB mam do uzytku 3,8, a z tego jest 2,2 wolne.

Ale... root zajmuje u mnie ponad 20 GB, FolderMount dziala jak powinien.

Poz.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

W ukrytych plikach również nic niestety nie ma. W Es eksplorerze również jest jest taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi