Skocz do zawartości
Squidy06

Brick Moto G. Nie mogę się nawet dostać do Recovery.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
    Na początek chciałbym zaznaczyć, że telefonu używałem w domyślnej konfiguracji. Mam tu na myśli, że nie rootowałem go, nie odblokowałem bootloadera itp. Wczoraj padł mi telefon, najprawdopodobniej bateria się rozładowała, chociaż nie jestem tego pewien. Po ponownym naładowaniu i uruchomieniu, telefon zaczął sypać błędy tego typu:

"unfortunately the process com.android.phone has stopped"

Telefonu praktycznie nie da się używać. Chciałem przywrócić go do ustawień fabrycznych, ale ciągłe błędy na to nie pozwalają. Dowiedziałem się też, że można to zrobić poprzez recovery. Problem w tym, że nawet to nie działa. Po wejściu do recovery pokazuje się logo motoroli na sekundę, po czym powraca do poprzedniego ekranu (bodajże fastboot) i pojawia się niżej komunikat "Boot up failed". 

Co mógłbym zrobić w takiej sytuacji? Ewentualnie czy są jakieś inne sposoby przywrócenia telefonu do fabrycznych ustawień

Dziękuję za Wasz czas!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym, że korzystając z czegoś takiego odblokuje bootloadera przez co stracę gwarancję. Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Do odblokowania bootloandera potrzebny jest specyjalny kod który trzeba dostać od motoroli, także spokojnie możesz pominąć punkty związane z blokadą bo i tak masz go zablokwanego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aj myślałem, że bez odblokowania bootloadera się czegoś takiego w ogóle nie zrobi. Ok - spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz gwarancję, to w czym problem? Odeślij, takie przypadki już były.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem w tym, że nie chciałbym zostać bez telefonu przez miesiąc :) Pierwszy raz, po miesiącu mi się takie coś przytrafiło - myślałem, że hard reset zrobi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierz w bootloaderze (wyłącz tel włącz trzymając vol-) >recovery (zatwierdź vol+) się uruchomi to wciskaj vol i powinno pojawić się menu recovery.

Wysłane z mojego Moto G 2014

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tomek, przecie napisałem, że nie da się wejść do recovery :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy są jakieś nowe wieści w sprawię uceglenia motki z którą parę osób tutaj w tym ja miało problem ? Przypomne że sprawa dotyczyła tego iż nie można było nic zrobić dopoki motorola nie wyda oficjalnego obrazu z lolipopa. Trochę minęło, może da jeszcze rade odzyskać motke ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi