Skocz do zawartości
bocian11

Instalacja Opendroid 2.3.3 + app2sd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie krótkie pytanie czy aby wgrac rom z tego tematu [ROM][14.JUL.11]OneDroid GB05[GB 2.3.3 Based on V20C] - xda-developers a mam teraz 2.2 devoid to musze wgrać najpierw oryginalny 2.3 czy moge od razu? i co chodzi z tym apps2sd na lg p500 jest do czegos potrzebne na naszych telefon bo nigdzie nie znalazlem odp na moje pytanie:)

Edytowane przez tribute

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W opisie jest, że ROM potrzebuje nowego basebandu czyli powinieneś najpierw wgrać oficjalny 2.3. Problem tylko w tym, że nie jestem pewien czy polska wersja ma nowy bo przy wgrywaniu przez KDZ wszystkim działa a imo nie powinien :P Sam się jeszcze nie bawiłem 2.3 więc pisze troszkę na podstawie tego co przeczytałem na XDA a troszkę zgaduję ;)

App2sd pozwala Ci instalować aplikację na dodatkowej partycji ext znajdującej się na karcie pamięci (musisz ją sam utworzyć). Krótko mówiąc zamiast mieć trochę ponad 100mb miejsca na aplikacje w telefonie masz tyle ile sobie ustawisz na karcie.

Tyle mojej wiedzy, a teraz popraw temat tak aby wskazywał na konkretny 2.3, który chcesz wgrać:

wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.

Przydatne linki:

Pierwsze kroki na forum

Zmiana tytułu wątku

Jak poprawnie nazwać temat

Wgranie 2.3.3[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli chodzi o partycje ext2 ja mam ale jak przenosze aplikacje to i tak znika mi miejsce na karcie sd jest moze jakis poradnik do tego apps2sd? Dzieki za odp wiem ze przez kdz nie zmienia sie baseband zreszta podobno z tego co wyczytałem to przez lg update od plusa tez sie nie zmienia a już nie chce ryzykowac i ustawiac telefonu od nowa bo już rraz wgrywalem 2.3 i wracałem na 2.2 a własnie wiesz może co może być przyczyna jak robie backup nand+android niby jest na karcie backup ale jak chce przywrocic nand restore wywala mi bład error via adb:/ jakby mi to zadziałoło to może bym jeszcze raz sprobował ale jak pomysle wszystkie ustawienia od nowa to troche mi odchodzi ochota:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta opcja przenoszenia na SD w ustawianiach telefonu to nie jest app2SD ;) To jest taka wbudowana w system namiastka tego. App2sd (czy jak to tam nazwać bo jest wiele określeń) linkuje Ci całą partycje /data na zewnętrzną kartę czyli system myśli, że instaluje w telefonie a tak na prawdę robi to na partycji ext na karcie ;) W opisie tego ROMu pisze coś, że zeby uruchomić należy skorzystać z nakładki graficznej albo konsoli więc zgaduje, że po zainstalowaniu będzie jakaś aplikacja do tego. Niestety sam nie używam to nie pomogę, poczekaj na kogoś zorientowanego lepiej.

Co do nadroid backup to jaką masz wersję recovery? Może trzeba zaaktualizować? Tu masz coś o tym błędzie, pod koniec są dwa przydatne posty.

http://forum.android.com.pl/f105/problem-z-recovery-run-nandroid-mobile-sh-restore-via-adb-8435/index3.html

Pozwoliłem sobie zmodyfikować jednak jeszcze trochę temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradzilem już sobie ze wszystkim ale mam pytanie do osób które mają ten rom działa wam full screen called? A może jest jeszcze jakiś taki podobny program?

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi