Skocz do zawartości
stoper4

Philz Touch (CWM) + ROOT oficjalnego Androida 4.4.2 z KNOX GT-i9205

Rekomendowane odpowiedzi

Metoda działa tam gdzie nie zadziałało Kingo Root czyli w najnowszym Androidzie 4.4.2 XEO z KNOX (stan na 15.04.2015). 

Instrukcja pochodzi z http://techbeasts.com/2014/08/06/install-cwm-recovery-and-root-galaxy-mega-6-3-i9205-lte-running-android-4-4-2-kitkat/

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Po modyfikacjach tracisz gwarancję.

0) Naładuj telefon do 100%. Zrób kopię wszystkiego na czym Ci zależy. Przywróć ustawienia fabryczne.

I) Instalacja Philz Touch (CWM) 

1) Pobieramy philz_touch_6.48.4-meliusltexx.tar.md5 

2) Pobieramy sterownik USB Samsung USB drivers i instalujemy (jak mamy Kies'a to przeważnie nie trzeba)

3) Pobieramy Odin3 v3.09 i wypakowujemy

4) Otwieramy ODINA 

5) Wyłączamy telefon. Następnie przytrzymujemy Volume Down + Home Button + Power Button, kiedy zobaczymy ostrzeżenie wybieramy Volume Up. Podłączamy telefon.

6) W ODIN powinno pojawić nam się "Added" - informacja ,że telefon został dodany. W miejscu AP/PDA wybieramy nasz plik philz_touch_6.48.4-meliusltexx.tar.md5. Zakładki Options nie ruszamy, mamy mieć zaznaczone "Auto Reboot" oraz "F.reset time". Kiedy obliczy nam sumy kontrolne wybieramy "Start" - powinien pojawić się komunikat ,że zakończona operacja a telefon powinien się zresetować. Mamy już Philz Touch (CWM) ! Aby wejść do recovery wyłączamy telefon następnie naciskamy Volume Up + Home Button + Power Button. Mamy już Philz Touch (CWM)! ;)

II) ROOT

7) Pobieramy UPDATE-SuperSU-v2.02.zip i kopiujemy na kartę pamięci. 

8) Wyłączamy telefon następnie naciskamy Volume Up + Home Button + Power Button. Wybieramy Install ZIP -> Choose zip from /storage/sdcard1 i wybieramy nasz plik UPDATE-SuperSU-v2.02.zip, zatwierdzamy Confirm-> Yes. Wyłączamy telefon Power -> Power OFF.

9) Powinniśmy już mieć ROOTa! ;)

III) Sprawdzanie ROOTa

10) Pobieramy ze sklepu Google Play "Root Checker" lub podobny program.

11) Otwieramy i klikamy Verify.

Edytowane przez stoper4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user09

hejka. nie dziala. probowalem wszystkich metod jakie udaloo mi sie znalesc w internecie aby zrootowac swojego i9205 i nic z tego od wgrywania firmwarow i recoverow supersu i tympodobnych peka mi glowa. grzebałem na stronach angielskich, polskich, rosyjskich zadna metoda sie u mnie nie sprawdza. czy znajdzie sie jakas dobra dusza i pomoze zrobic roota ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi