Skocz do zawartości
stoper4

ROM Cyanogenmod 12 (CM12) UNOFFICIAL (Android 5.0) i9205

Rekomendowane odpowiedzi

Na XDA forum zamknęli wątek natomiast jeden Niemiec kontynuuje rozwijanie CM12 dla naszego i9205 ;) Wątek jest rozwijany na niemieckim/angielskim forum TU

Potrzebujemy Philz Touch (CWM) + ROOT, jak to zrobić znajdziemy TUTAJ.

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Po modyfikacjach tracisz gwarancję.

0) Naładuj telefon do 100%. Zrób kopię wszystkiego na czym Ci zależy. Wyłącz telefon i przywróć ustawienia fabryczne za pomocą Volume Up + Home Button + Power Button -> Wipe data/factory reset -> Yes

System jest prawie cały spolszczony (PL). 

Co podobno nie działa?

a ) Kompas ale ja nie zauważyłem
    b ) Bluetooth z telefonem (muzyka)
    c ) Nie czyta kart SD w exFAT a FAT32

Jeżeli macie problem z instalacją aplikacji ze sklepu Google Play - nie instaluje lub wyświetla błędy zainstaluj wszystkie aktualizacje Google ze sklepu oraz uruchom ponownie telefon kilka razy. Powinno pomóc.

Zrzuty ekranu:

post-129747-0-99531700-1429199680_thumb.pngpost-129747-0-41379200-1429199695_thumb.pngpost-129747-0-67109900-1429199706_thumb.pngpost-129747-0-94747400-1429199715_thumb.pngpost-129747-0-74872400-1429199726_thumb.pngpost-129747-0-80844700-1429199735_thumb.pngpost-129747-0-55083800-1430407031_thumb.png

I) Instalacja UNOFFICIAL CM12 (Android 5.0) dla i9205

1) Pobieramy nasz system cm-12-20150405-UNOFFICIAL-meliusltexx.zip oraz Google Apps dla Androida 5.0 i kopiujemy na kartę pamięci.

2) Wyłączamy telefon następnie naciskamy Volume Up + Home Button + Power Button.

a ) Wybieramy Wipe Data/Factrory Reset -> Wipe Data/Factory Reset - > Confirm -> Yes. 

b ) Wybieramy Wipe Cache Partition ->  Yes - Wipe Cache

c ) Wybieramy Advanced -> Wipe Dalvik Cache -> Yes - Wipe Dalvik Cache

3)Wybieramy Install ZIP -> Choose zip from /storage/sdcard1 i wybieramy nasz plik cm-12-20150405-UNOFFICIAL-meliusltexx.zip, zatwierdzamy Confirm-> Yes. Może to potrwać do 20 minut.

4) Wyłączamy telefon Power Options -> Power OFF.

5) Naciskamy Volume Up + Home Button + Power Button - wchodzimy do recovery i powtarzamy punkt 2 czyli

a ) Wybieramy Wipe Data/Factrory Reset -> Wipe Data/Factory Reset - > Confirm -> Yes. 

b ) Wybieramy Wipe Cache Partition ->  Yes - Wipe Cache

c)  Wybieramy Advanced -> Wipe Dalvik Cache -> Yes - Wipe Dalvik Cache

6) Wyłączamy telefon Power Options -> Power OFF.

7) Naciskamy Volume Up + Home Button + Power Button - wchodzimy do recovery. Wybieramy Install ZIP -> Choose zip from /storage/sdcard1 i wybieramy nasz plik gapps-lp-20150222-signed.zip, zatwierdzamy Confirm-> Yes. Może to potrwać do 20 minut.

8) Wyłączamy telefon Power Options -> Power OFF.

9) Włączamy telefon normalnie za pomocą przycisku Power. Pierwsze uruchomienie trwało u mnie bardzo długo - może nawet do 30 minut. Przechodzimy konfiguracje.

10) Ciesz się CM 12! ;)
    Edytowane przez AALEKSANDRA
    Dodanie prefiksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Aktualnie jest juz dostepny Cm12.1 od tego samego developera. Działa bez pudła (niestety, oprócz Xposed, które jeszcze nie jest gotowe dla 5.1 Wprawdzie jest wersja prealfa, ale wiele moduów powoduje bootlop, m.in. Gravity)). Zainstalowałem z ciekawości ale poza ładnym wyglądem i kilkoma bajerami nie jestem zbudowany funkcjonalnością LP5.1. Po prostu brakuje mi wielu funkcji stokowego romu TW (np, stale doatepnych cyfr na klawiaturze albo łatwego przejścia na głosnomówienie podczas rozmowy telefonicznej). Prawdopodobnie przywykł bym, gdybym musioał, ale nie muszę... :). Jestem ciągle na 4.2 na romie MegaFire i nie narzekam...

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klawiaturę możesz zainstalować inna albo wybrać zamiast Polski QWERTY to Polski (PC) ;) Mi brakuje też kilka rzeczy np. zapisywanie kontaktów na SIM i opóźnienie wiadomości ale generalnie jest ok.

Edytowane przez stoper4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanko czy mogę powrócić do stockowego romu bo na tym cm12 strasznie krótko bateria trzyma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Klawiaturę możesz zainstalować inna albo wybrać zamiast Polski QWERTY to Polski (PC) ;) Mi brakuje też kilka rzeczy np. zapisywanie kontaktów na SIM i opóźnienie wiadomości ale generalnie jest ok.

W tym problem, że mi żadna inna ne Megę nie pasuje. Może którys z devów portuje klwiature z TW na CM to wtedy zobaczę.

@up

Trzeba było zrobic nandroid backup to byś teraz wrócił 'jednym ruchem'. A tak musisz pobrać stokowy rom z sammobile  i zaflashować przez Odina. potem root, custom recovery i masz.

Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Bo to normalne ze bateria nawet jednego dnia nie trzyma?

A nie moge zostawic recovery tego co mam i wgrac tylko custom rom?

Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja włączam Wi-Fi, LTE oraz Lokalizację tylko wtedy kiedy korzystam. Też mam wrażenie ,że trzyma krócej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Pytałeś o STOKOWY rom, a ten mozna wgrac tylko Odinem i masz wtenczas telefon przywrócony do stany fabrycznego. Jeśli chcesz flashować custom rom, wystarczy (na wszelki wypadek ) zrobić nandroid backup tego, co masz, potem wipe data , system i dalvik i możesz wgrac odpowiedni dla swojegomodelu custom rom. Jak Ci się nie spodoba, możesz zawsze wrócić do poprzedniego systemu wgrywając nandroid backup. Dopóki nie wgrywasz pełnego firmware przez Odina (np stock rom), custom recovery pozostaje.

Co do baterii - wszystko zalezy od użytkowania. Przy bardzo intensywnym uzytkowaniu i dużej ilości appek działających w tle (usługi Google, facebook, synchronizacje danych) jednego ładowania może nie wystarczyć na cały dzień.

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, wiecie może dlaczego mój telefon po instalacji tego Romu wisi na napisie Samsung Galaxy Mega ??  Czekałem ponad godzinę z nadzieją że się uruchomi, ale tego nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zrobiłeś ROOT (link w opisie) a później instalację przez Philz Touch według wskazówek? Może wystarczy zrobić wipe data i powinno pomóc. U mnie po instalacji wisiało 20 minut na logo Cyanogenmod. Powiedz jakie kroki podjąłeś. 

[Dodano: 30.04.2015 - 17:21]

Znalzałem fajną klawiaturę do tego ROMu - Klawiatura SwiftKey + Emoji, link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=pl

Jest pełna klawiatuera numeryczna i słownik Polski, działa przewidywanie słów + kilka bajerów.

post-129747-0-20166100-1430407168_thumb.pngpost-129747-0-27742500-1430407177_thumb.png

Grafikę i filmy umieszczamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi