Skocz do zawartości
maniman303

Wyłączenie powiadomień o aktualizacji powoduje duży drain baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę zostać na androidzie KitKat i chcę się pozbyć powiadomień o ota. Póki co znalazłem dwa sposoby, ale chyba wywołują one wake locki i drainy baterii. Zaznaczę również, że dążę do tego aby nie mieć roota i custom recovery, ale ostatnio co drugi dzień robię roota i go usuwam.

Pierwszy sposób to wyłączenie powiadomień dla Google play services i Google framework services co chyba wywołuje wake locki "checkin hand off".

Druga opcja to edycja build.prop ale teraz dostaje w ciągu ok 20 h 1090 wakelocków nipc(coś tam)wakelock trwającego łącznie 42 min i zajmującego łącznie kilka minut "nipwakelock" który się pojawia ponad 4 tysiące razy.

Nie wiem czy to normalne wyniki ale podczas korzystania z ekranu w ciągu dosłownie dwóch minut znikają mi 2 procent baterii i w kółko muszę ładować telefon.

Informacje zbierałem za pomocą wakelock detector.

Proszę o pomoc aby wydłużyć życie na baterii mojego telefonu albo żeby pozbyć się powiadomień ota. Wgranie na nowo czystego kitkata to dla mnie nie problem (plus tutaj wykorzystałem taką małą sztuczkę aby móc korzystać z najnowszego sklepu play bez material design to podmieniłem w priv-app phonesky.apk na sklep bez material design, a w data/app zrobiłem folder o nazwie vending coś tam .apk aby nie zaktualizował mi się sklep). Jeżeli to może być powodu drainu to usunę to.

Edytowane przez marugrab
    Edycja tytułu i przejrzystości postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Probowales tego: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2429820?Powinno calkowicie wylaczyc funkcje sprawdzania aktualizacji a wraz z tym i powiadomienie. Mozna zastosowac do tego DisableService zamiast aplikacji, ktora proponuja. Minus taki, ze jednak bez roota sie nie obejdzie. Mozna tez bez aplikacji, ale bez roota sie nie obejdzie: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54459582&postcount=3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki KrzychuG ale od pewnego czasy ten trick nie działa, wiem bo próbowałem :) gościu na xDD polecił aplikację auto runs i wskazał około 4 rzeczy do wyłączenia, po wyłączeniu starczy wejść w super usera i wybrać opcję pełny unroot

[Dodano: 17 kwiecień 2015 - 22:31]

Dobra, poddałe się i wyłączyłem powiadomienia dla usług Google play i póki co jest ok, temat do zamknięcia raczej :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi