Skocz do zawartości
lafiesta

ROM CM12.1 Nightly

Rekomendowane odpowiedzi

giaur500

Uogólniając - CM12.1 na oneplus jest odnosze wrazenie specjalnie skaszaniony, bo cieżko mi nazwać to co się dzieje w jakikolwiek logiczny sposób. Ja z CM juz nie korzystam, bo nie chce mi się ryzykować padnieciem telefonu w najbardziej potrzebnym momencie

Bajdurzysz kolego. Akurat korzystam z CM12.1 nightly i bardziej stabilnego romu nigdy nie miałem. I co niby u ciebie takiego się dzieje? Bo u mnie zupełnie nic, nigdy w życiu nie widziałem żadnego samoczynnego restartu, nigdy mi nic sie nie zawiesiło i nigdy nie miałem  z niczym problemu - wszystko działa idealnie.

Wąpię, że AOSPa jest lepszy, team dużo mniejszy i rozwój tez wolniejszy.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr3pt

Przed przejsciem na AOSPA - problemy z wakeup, problemy z odebraniem (wakeup problem), samoczynne resety, problemy z iloscia wolnej pamieci (a przez to resety) - duzo by opowiadac.

Co do tego ktory rom jest lepszy to najpierw napisz mi czy wolisz swieta bozego narodzenia czy moze wielkanocne? Jak przez to przebrniemy bedziemy mogli pogadac o romach.

Niech kazdy sprobuje romu i wybierze taki jak mu odpowiada najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

No ja nie mam żadnego z tych problemów w każdym razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

STĄD - tyle ze obowiazkowy backup wsystkeigo co masz. Do tego SuperSU + GappsJak wiecej pytan, odsylam do wlasciwego watku - nie robmy burdelu tutaj

No to kolejna zaleta CM. Ma wbudowanego roota i nie muszę bujać się z Super SU, który co 2 dzień aktualizuje binaria

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr3pt

CM to ogólnie same zalety :) dla każdego to co lubi. A tak serio zdecydowanie nie udowadniaj mi ze CM jest lepszy niż każdy inny rom bo zaraz bardzo zepsuje Ci humor :)

Edytowane przez cr3pt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Ja używałem juz wielu a w końcu i tak wracałem do CM. Nie mam mu nic do zarzucenia. Najstabilniejszy jaki miałem i jako jedyny w 100% spolszczony.

Wiem że niektórzy uskarżają się na samoczynne restaty i inne dziwne rzeczy, ale ja nigdy w życiu zadnej z tych rzeczy nie widziałem na moim telefonie. Nigdy mi się nie zawiesił ani samoczynnie nie zrestartował.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

mam teraz android 5.0.1 i chce zainstalować nowy rom na bazie 5.1.1 i pytanie czy musze przywracać ustawienia fabryczne przy instalacji nowego romu? Nie chce tracić wszystkich zapisów z gier itd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Anubis

Przeskoczyłem z COS'a na CM 12.1 Nigtly. Wszystko gra i buczy... ale... podobał mi się ten trucaller z COS'a. Ten z GooglePlay nie wygląda tak samo, no i nie podmienia callera na domyślny do połączeń przychodzących. Słowem... tamten mi odpowiadał bardzo. Czy jest jakiś sposób na instalację callera z COSa na CM? Googlałem nieco i znalazłem tylko parę postów jak przywrócić Google dialera. Było wprawdzie małe drobne info, że BYĆ może apka jest w "/system/vendor/bundled-app/TrueCaller", tylko teraz nie mam dostępu do plików COSa :/

Edytowane przez Anubis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Melfi proponowal przerobionego cyana, i ja go niestety ale odradzam. Kernel poprawil prace baterii, ale sam C ma sporo wad (blad aplikacji zegar, nie wybudzanie puknieciem kied ytelefon zasnie na kontaktach) a juz myslalem ze znalazlem ideal ;P 

swoja droga - poleci ktoś cos ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Melfi

Robiłeś wipe przed instalacją itp? Osobiście nie miałem i nie mam żadnego błędu aplikacji zegar, ani jakiejkolwiek innej. W przypadku drugiego błędu to nie wiem, ale zaraz sprawdzę z ciekawości. W moim przypadku ten rom jest dużo lepszą alternatywą niż normalny CM. Aczkolwiek wiem, że ten sam rom na danym modelu telefonu może działać różnie innych osób, więc cóż mogło Ci się tak trafić :P. Ja osobiście nadal jestem zdania, że to chyba najlepszy rom dla OPO.

Edytowane przez Melfi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi