Skocz do zawartości
lafiesta

ROM CM12.1 Nightly

Rekomendowane odpowiedzi

tomkasz

@@Sabio Prawdopodobnie masz TWRP w wersji, która nie wgrywa modemu. Najlepiej wgraj TWRP 2.8.6.0 i spróbuj jeszcze raz wgrać ROM bez czyszczenia partycji data. Zostaną wtedy Twoje aplikacje, a wgra się cała paczka systemowa łącznie ze sterownikami modemu, które masz w tej chwili niezgodne z wersją systemu. Miałem dokładnie to samo, gdy korzystałem z TWRP 2.8.7.0, które nie wgrywało modemu.

Edytowane przez tomkasz
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sabio

@@tomkasz Zgadza się mam najnowsze TWRP 2.8.7.0 tak jak wspomniałeś, sprawdzę Twoją radę i dzięki Ci wielkie jeśli zadziała, bo prawdę mówiąc telefon mam od kilku dni i jeszcze nie uświadczyłem w nim ikonki LTE hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Działa Wam lte na tym romie? u mnie tylko 3g na cyanogen os to samo

Daj zrzut ekranu z informacji o telefonie. Jest tam wpis "Wersja pasma podstawowego", to jest właśnie wersja firmware modemu. Ale wg mnie, to nie dlatego nie masz LTE. Albo nie ma zasięgu albo twoja taryfa u operatora nie daje ci dostępu do LTE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomkasz

U mnie pokazywało właściwą wersję pasma podstawowego. Mimo wszystko sterowniki modemu nie były wgrane przez wadliwe TWRP. Po reinstalacji ROMu przez TWRP 2.8.6.0 wszystko zaczęło działać. Też na początku nie miałem LTE i dość długo szukałem rozwiązania. Teraz wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sabio

Jejku :( @@tomkasz Twoj sposob jednak nie zadzialal wgrywanie przez starsze TWRP nie pomoglo, dalej to samo, brak lte na cm12.1 i tak samo na cyanogen os czyli cm 12.1s.

Do tego nie rozumiem do konca o co chodzi z tym 12.1s czyli cyanogen os, bo u mnie ten system jest taki biedny, ze nawet nie mozna zmienic ikony baterii, a wyglada na stockowy, paczka zip od razu zawiera gappsy. Ma dobra aplikacje aparatu w przeciwienstwie do cm 12.1 do ktorego trzeba dogrywac gappsy, ale cm 12.1 ma zakladke w ustawieniach personalizacja, w ktorej zmienia sie ikone baterii pierdoly z powiadomieniami itp. 12.1s nie ma. Czy to ja robie coś zle? Już sam nie wiem co wgrywać i przez jakie recovery.

@@giaur500

poki co, mam formata bez systemu zadnego to zrzutu nie zrobie, jak cos wgram, to zrobie screena z miejsca, o ktore pytasz, brak lte to na pewno nie jest wina operatora, poniewaz kontaktowalem sie juz z nim w tej sprawie, jesli to istotne mam Viking Mobile z zasiegiem Playa z aktywnym LTE

Edytowane przez Sabio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

A sprawdzałeś kartę w innym telefonie? Sprawdź i zobacz czy będzie LTE. Dodatkowo, niektórzy operatorzy wymagają zmian w konfiguracji APN aby uzyskać dostęp do LTE, sprawdziłeś jak to jest u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sabio

Nie sprawdzałem, bo po kontakcie z operatorem byłem przekonany, że to nie wina simki, sprawdzę to przy najbliższej możliwości.

@@giaur500 wrzucam screena z informacji o telefonie

12315061_939447576134616_2061233060_o.jp

Edytowane przez Sabio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Masz najnowszą wersję modemu. To nie w tym jest problem. Upewnij się, że LTE działa w ogóle, sprawdź kartę w innym telefonie.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam z tym LTE problemy... zrobiłem ustawienia fabryczne to działało kilka dni... teraz znów tylko H+ :/

Nawet testowałem by po ustawieniach fabrycznych zrobić restore.. i też działało kilka dni...

Testowałem TWRP   

2.8.7.0 <- działało LTE jak chciało... Działa aktualizacja.      

2.8.6.0  <-- LTE nie działało nie działała aktualizacja automatyczna... (wchodziło tylko w TWRP).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używa ktoś budzika i zauważył błędy? Jakiś tydzień temu przeszedłem z kompilacji wrześniowej, na której nie miałem żadnych problemów, na tą z 21.11.  Mam ustawiony cykliczny budzik codziennie od poniedziałku do piątku i dzisiaj rano nie zadzwonił. Dodatkowo zniknęła ikonka budzika na pasku powiadomień. Wyłącznie i włączenie ponowne budzika sprawiło że pojawiła się ponownie. Nie używam żadnych taskkillerów a zestaw aplikacji mam dokładnie takie sam jak na poprzedniej wersji i nie przewiduje żeby któraś mogła kolidować z budzikiem bo nie za bardzo ma co. Będę wdzięczny za podpowiedzi bo z budzika w telefonie to korzystam chyba częściej niż z z niego dzwonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi