Skocz do zawartości
lafiesta

ROM CM12.1 Nightly

Rekomendowane odpowiedzi

To jest wina twrp. CM wprowadził kompresje partycji systemowej (nie wiem po cholerę) i twrp jeszcze tego nie obsługuje. Najlepiej zrobić wipe /system przed instalacja romu a potem wgrać gappsy jeszcze raz.

No albo wgrać te bidne recovery od Cyanogenmoda, ale nie wiem czy by ktoś chciał tego używać.

OK spróbuję w ten sposób ale wszystkie ustawienia systemu i apki od nowa tak jak przy "czystej" instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

OK spróbuję w ten sposób ale wszystkie ustawienia systemu i apki od nowa tak jak przy "czystej" instalacji?

No nie, bo nie robisz wipe /data. Zrób wipe wszystkiego oprócz data, internal storage i usb otg. Potem wgraj rom i gappsy. Jest jeszcze modyfikowane twrp 2.8.6 które jakoby nie powoduje problemu z przywracaniem gappsów, ale mi sie krzaczyło na wykonywaniu backupu więc dałem sobie spokój z nim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aflo

Nie, nie musisz wgrywać SU. Nigdy nie musiałeś, bo nie ma w ogóle takiej potrzeby. Root jest wbudowany i nie trzeba żadnych śmieci wgrywać.

P.S. drugi build z dziś: http://download.cyanogenmod.org/get/jenkins/107881/cm-12.1-20150421-NIGHTLY-bacon.zip- przed chwilą skończył sie właśnie budować.

wgrałem tą wersje od nowa, po uprzednim pełnym wipe i nie mam roota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

To włącz

In7rXhc.jpg

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr3pt

Zaczynam się rozglądać za innym romem niż CM - nie uśmiecha mi się co pare dni dogrywać i konfigurować GAPPS (i wszystkich apek od google), viper4androd i całej reszty która ląduje w system. Przegieli pałę - zrobili ostatnio pare niezbyt popularnych kroków ale to już przegięcie - co innego w buildach miesięcznych a co innego w nightly. Co jest równie ciekawe jak CM i bazuje na 5.1/5.1.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@giaur500

Dzięki za porady, SU włączyłem tak jak pisałeś ten który jest wbudowany w system. Faktycznie jeśli chodzi o aktualizację systemu TWRP 2.8.4.1 nie daje rady z dzisiejszą i chyba już przyszłymi kompilacjami CM. Co do roota osobiście przyzwyczaiłem się do SuperSU, jest po prostu jak dla mnie bardziej rozbudowany, wiem jakie apki otrzymały dostęp itd. No nic poczekam na jakąś aktualizację. Co do samego CM 5.1 z dzisiaj, hmmm działa ok ale jakieś tam błędy są (np. ustawienia>użytkownicy>Ty (Owner) nie ma możliwości edycji np. imienia a wcześniej chyba było) ale za jakiś czas będzie śmigał coraz lepiej.

Edytowane przez stratus84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ownera edytujesz w kontaktach jako swoj profil. Dzisiaj wgralem aktualizacje, to caly system mi sie posypal. Nie chcial wstac w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skad wziąć recovery CM, takie które pozwoliłoby zainstalować  nightly. 

Nie mam zamiaru codziennie instalować gaapsów :S 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

@@giaur500

Dzięki za porady, SU włączyłem tak jak pisałeś ten który jest wbudowany w system. Faktycznie jeśli chodzi o aktualizację systemu TWRP 2.8.4.1 nie daje rady z dzisiejszą i chyba już przyszłymi kompilacjami CM. Co do roota osobiście przyzwyczaiłem się do SuperSU, jest po prostu jak dla mnie bardziej rozbudowany, wiem jakie apki otrzymały dostęp itd. No nic poczekam na jakąś aktualizację. Co do samego CM 5.1 z dzisiaj, hmmm działa ok ale jakieś tam błędy są (np. ustawienia>użytkownicy>Ty (Owner) nie ma możliwości edycji np. imienia a wcześniej chyba było) ale za jakiś czas będzie śmigał coraz lepiej.

Przyszłe buildy od jutrzejszego nie będą na razie sprawiać problemów bo cm wyłączył kompresję póki co.

Poza tym, można sprawdzić jakie apki otrzymały dostęp:

KiEzQkj.jpg

ZVPLgrJ.jpg

Co ci więcej daje SuperSu?

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego używacie starszych wersji TWRP niż 2.8.6.0 ?

Czy ktoś ma już nightly z 5.1.1? Gapps działają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi