Skocz do zawartości
Eric

Czym jest katalog .BD_SAPI_CACHE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Eric

Witajcie.

Używam swojego androida od kilku tygodni, mam kilka swoich pewnych aplikacji nie szukam nie wiadomo czego w internecie.

dziś zauważyłem katalog .BD_SAPI_CACHE a w nim \wappass.baidu.com\passport\login.htm który wcześniej nigdy nie istniał a nic nowego nie instalowałem. 

czy ktoś wie co to jest ? i od jakiego programu ? trochę mnie to nie pokoi 

Edytowane przez Eric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    koko115

Po aktualizacji softu od ambasadii do wersji 5.1 tez pojawił mi się ten katalog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eric

myślę że to nie jest kwestia romu, bo ja nie aktualizowałem systemu jedynie aplikacje..

może u Ciebie przy aktualizacji romu zaktualizowało aplikacje ? 

EDIT: zaktualizowałem aplikacje YouTube, Goggle, Mapy, Es File Ekspolorer, Google Keep, Chrome na innym urządzeniu i katalog się pojawił chyba coś od google..

Edytowane przez Eric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mp107

Jest to folder odpowiadający za przechowywanie jakiejś informacji potrzebnej do działania statystyk chińskiej firmy Baidu.

Jedna z aplikacji musiała mieć wbudowaną taka funkcję.

EDIT:

No najprawdopodobniej ES File Explorer.

Po przeskanowaniu tej apki widać, że ma ona jakieś wbudowane funkcje związane z Baidu.

Ja w przypadku tej aplikacji (w przypadku innych zresztą też) wszelkie podejrzane adresy blokuję odpowiednim wpisem w pliku hosts, ale to wymaga roota.

Na przykład fragment dotyczący ES File Explorera wygląda tak:

127.0.0.1 211.151.151.8
    127.0.0.1 202.108.23.200
    127.0.0.1 hmma.baidu.com
    127.0.0.1 wappass.qatest.baidu.com
    127.0.0.1 hmma.baidu.com
    127.0.0.1 wappass.baidu.com
    127.0.0.1 wap.baidu.com
    127.0.0.1 pcs.baidu.com
    127.0.0.1 passport.baidu.com
    127.0.0.1 openapi.baidu.com
    127.0.0.1 passport.rdtest.baidu.com
    127.0.0.1 dwz.cn
    127.0.0.1 dbl-chunlei-rd26.vm.baidu.com
    127.0.0.1 db-infbk-online-17.db01.baidu.com
    127.0.0.1 dl.ops.baidu.com
    127.0.0.1 tipsdk.baidu.com
    127.0.0.1 tv.baidu.com

Edytowane przez mp107
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eric

Z tego co zaobserwowałem to albo youtube (co wątpię) albo właśnie File Explorer...

dziękuję @mp107 za te informacje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eric

faktycznie coraz więcej syfu ale program był dobry 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

syfu mowisz?

Moze ja sie nie znam, ale mi to wyglada na dostep do Baidu Clouda, te skroty -> wap (WangPan - web disk), PCS,

openapi, rdtest, tipsdk - dla mnie sa wskazowka, ze ES File Explorer moze bez problemow z ta chmura wspoldzialac,

byloby raczej dziwne, gdyby takiej funkcji nie mial, Baidu to nie tylko chmura, ale cala platforma.

Chyba tez uzytkownicy LBE korzystaja z tej chmurki, chodzi mi o funkcje odszukiwania zagubionego telefonu.

Poz.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mp107

Wciąż korzystam z ESa, bo jest to chyba najlepszy menedżer plików dostępny na Androida. Ma wiele użytecznych funkcji, a przy tym jest darmowy i nie ma wbudowanych reklam (stosunkowo rzadkie połączenie). Niestety co jakiś czas czytam o różnych "ciekawostkach" związanych z tą aplikacją i to czasami skłania mnie do zastanowienia.

Swoją drogą ciekawe z czego taka aplikacja czerpie zyski (tylko bez "teorii spiskowych" ;)).

Część z wymienionych przeze mnie wpisów faktycznie może dotyczyć obsługi dysku w chmurze Baidu.

Nie korzystam z usług tej firmy, więc mi to nie robi większej różnicy, ale warto o tym wspomnieć.

Z drugiej strony wiem też, że ES File Explorer zawiera od jakiegoś czasu elementy odpowiedzialne za przesyłanie jakichś statystyk właśnie do tej firmy, a że wcześniej ich nie było i są dla mnie niepożądaną funkcją to ja te adresy blokuję.

Edytowane przez mp107

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eric

mam odpowiedz od ES APP Group na mój komentarz w google play 

"ES APP Group 19 kwietnia 2015

ES upgrades the library for accessing the 'Baidu Cloud' which is a cloud storage service like dropbox. The new library caches the 'login' web page just for speeding up. We are checking why the folder created if you do not use the 'Baidu Cloud' service"

P.S.

a przy tym jest darmowy i nie ma wbudowanych reklam (stosunkowo rzadkie połączenie). Niestety co jakiś czas czytam o różnych "ciekawostkach" związanych z tą aplikacją i to czasami skłania mnie do zastanowienia. Swoją drogą ciekawe z czego taka aplikacja czerpie zyski (tylko bez "teorii spiskowych" ).

jeśli co jest darmowe ty jesteś produktem 
    Edytowane przez Eric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi