Skocz do zawartości
MemfiSek

WAŻNE Smartfon spoza Europy - nie można zaktualizować systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem telefon HTC ONE M7 na aukcji allegro od firmy znanej onkeyGSM za ponad 700zł :) zaryzykowałem, czekałem 30 dni i przyszedł telefon w przesyłce z SINGAPURU.

Wszystko wygląda na oryginalny telefon, nie mam nic do zarzucenia, wszystko śmiga aż miło poza tym, że w moim telefonie w USTAWIENIA->INFORMACJE->.............. Nie mam opcji "Aktualizacje oprogramowania".

Chciałem mojego Adroida zaktualizować chociażby do wersji 4.4, a już o Androidzie 5.0 nie wspomnę...

Czy ktoś wie dlaczego nie mam tej opcji?

Może ktoś wie co ewentualnie z tym fantem zrobić?

Edytowane przez baca01
    dodano prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arenik

Wstaw informacje z bootloadera oraz  wynik komendy fastboot getvar all to coś więcej Ci powiemy co to za telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, kupiłem telefon HTC ONE M7 na aukcji allegro od firmy znanej onkeyGSM za ponad 700zł :) zaryzykowałem, czekałem 30 dni i przyszedł telefon w przesyłce z SINGAPURU.

Wszystko wygląda na oryginalny telefon, nie mam nic do zarzucenia, wszystko śmiga aż miło poza tym, że w moim telefonie w USTAWIENIA->INFORMACJE->.............. Nie mam opcji "Aktualizacje oprogramowania".

Chciałem mojego Adroida zaktualizować chociażby do wersji 4.4, a już o Androidzie 5.0 nie wspomnę...

Czy ktoś wie dlaczego nie mam tej opcji?

Może ktoś wie co ewentualnie z tym fantem zrobić

Witam znalazłeś odpowiedz jak to zaktualizować ?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Ciekawe czy w przypadku (odpukać) Regenersis przyjmie taki egzotyczny model na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Ciekawe czy w przypadku (odpukać) Regenersis przyjmie taki egzotyczny model na serwis.

A taki telefon z Singapuru podlega pod warunki gwarancji? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Skoro jest nowy a serwis przyjmuje po IMEI?...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7
    Napisano (edytowane)

Cytując ze strony regenersis

W celu wysłania urządzenia do naprawy gwarancyjnej, prosimy zadbać o to, aby do przesyłki były dołączone następujące dokumenty:

- uzupełniona karta gwarancyjna, bez skreśleń z wpisaną datą zakupu, pieczątką sprzedawcy oraz 15-cyfrowym IMEI telefonu lub numerem seryjnym dla laptopów,

- kserokopia dowodu zakupu lub umowy z operatorem,

- formularz zgłoszeniowy z opisem usterek i dokładnymi danymi do kontaktu z Klientem.

Brak wymaganych dokumentów uniemożliwi wykonanie usługi.

Jeżeli podczas zakupu urządzenie nie posiadało karty gwarancyjnej (dotyczy urządzeń HTC oraz iPhone), proszę dołączyć dowód zakupu z numerem seryjnym SN lub 15-cyfrowym numerem IMEI urządzenia.

Czyli podsumowując, z Singapuru na gwarancję wracają kolejne +/- 30 dni, o ile coś takiego uda się załatwić. Te "nowe" z Azji to najczęściej odnawiane, które hurtowo trafiają do UE i są rozprowadzane jako nowe, super, najlepsze i z gwarancją serwisową :)

Edytowane przez Pixi7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem HTC ONE M7 od niespełna miesiąca. Zakupiłem go na allegro, nie dokonywałem żadnych modyfikacji telefonu i mam aktualne wszystkie aplikacje od HTC (nie wiem czy jest to potrzebne czy nie, ale wolę napisać) a telefon mam w Heyah. Czytałem już post na forum z instrukcjami odnośnie aktualizacji OTA, jednak wydaje mi się, że mój problem nie kwalifikuje się do kwestii poruszonych w tamtym temacie.

Otóż w moim przypadku prezentuje się to następująco: normalnie uruchamiałem aktualizację ręczną, praktycznie codziennie, jednak ciągle wyświetlał się status „sprawdzanie”, nie wyskakiwał żaden komunikat o braku aktualizacji ani nic, po prostu w kółko i w kółko „sprawdzanie”. Postanowiłem więc skontaktować się z pomocą techniczną na stronie HTC za pomocą czatu. Tam pracownik poprosił mnie o numer IMEI, po czym poinformował mnie na podstawie tego numeru, że mój telefon pochodzi z USA i to jest właśnie problemem. Pisał, że aby dokonać aktualizacji telefon musi połączyć się z serwerami w USA, a żeby to zrobić musi znajdować się na terenie USA i niemożliwym jest zaktualizowanie systemu w Europie gdyż Europejskie serwery nie posiadają aktualizacji do mojego telefonu. Pytałem się czy wysyłając telefon do serwisu w Polsce wgrają mi nowy system, jednak miły pan powiedział, że w Polsce mi tego nie wgrają i musiałbym wysłać telefon do serwisu w USA, co łagodnie ujmując mi nie odpowiada. Tak to mniej więcej wygląda.

I tu moje pytanie: Co w takim razie muszę zrobić aby zaktualizować system do wersji 5.0? Czy jest to w ogóle możliwe? Wiem, że można dokonać tego za pomocą modyfikacji ROMu i wgraniem cyanogenmoda 12, jednak wolałbym tego nie robić. Nie chcę utracić gwarancji i wolałbym mieć system od HTC.

Edytowane przez baca01
    edycja tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Abstrahując od tego że kto oszczędza na zakupie ten dwa razy traci, rozwiązania widzę trzy.

1 - Znaleźć jakiś serwer proxy w USA. Rozwiązanie karkołomne bo nie wiadomo czy przyniesie efekt, ponadto update po proxy może trwać wieki.

2 - Tunelowanie połączenia (warunek, wykupienie usługi lub znajomy mieszkający na terenie USA)

3 - Odblokowanie bootloadera i wgranie czego się chce. W Twoim przypadku będziesz musiał zrobić S-OFF z racji innego CID-a co będzie wiązać się z kosztami 25$, no ale oszczędziłeś kupując tańszy model więc pewnie pozostało coś "w skarpetce" ;)

Jeśli myślisz o nowszym androidzie, najbardziej realnym wydaje się być wariant nr 3.

Edytowane przez baca01
    usunięto ramkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@baca01 Update po proxy wydaje się nie być aż tak złym pomysłem, jednak nie wiem jak się do tego zabrać. Mógłbyś mi po krótce objaśnić co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi