Skocz do zawartości
MemfiSek

WAŻNE Smartfon spoza Europy - nie można zaktualizować systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem (niechcąco, nie doczytałem...) z Chin One M7, sprawdzałem IMEI, niby jest ORI, prównywałem go ze swoim HTC - wyglądają identycznie. Niestety nie widzę w opcjach (informacje o urządzeniu) możliwości zrobienia aktualizacji, dlaczego? Porównywałem to ze swoim HTC u mnie Aktualizacje są na pierwszym miejscu tutaj tego po prostu nie ma. Co jest nie tak?

U mnie niestey nie ma opcji System Update

Pozdrawiam

Witam

Brakuje opcji aktualizacji systemu w androidzie 4.4.3. Telefon jest niebrandowany z Chin. Przeszkukałem wszystko i nie ma. Co dalej? Jak zrobić teraz OTA? Nie chce modyfikować bootloadera. Mam dwa takie same telefony i na jednym jest ta opcja na drugim nie ma.

Edytowane przez Hubal
    wstawiono spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Jak z Chin to jest raczej zrootowany i na wgrany CustomRom. Dlatego nie ma opcji aktualizacji.

Wstaw screen z bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie jest zrootowany, ani nie ma custoom roma. Jest to ori M7. Znalazłem opcję aktualizacji oprogramowania w aplikacji Przewodnik HTC. Niestety, gdy włączam opcję 'sprawdzenia oprogramowania' aplikacja wyszukuje w nieskończoność, bez żadnego komunikatu, że nic nie znalazło etc. Po prostu ciągle szuka. Coś tu jest nie tak..

Edytowane przez baca01
    Nie cytujemy postów poprzedzających

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Ponawiam - Wstaw screen z bootloadera. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaznaczę, że telefon był kupiony jako NOWY miesiac temu z Chin, dopiero co doszedł. Data mi się nie podoba. Mam drugi taki, zakupiony rok temu, z S-ON oraz datą na dole 2015. Właśnie wyczytałem cały wątek tutaj i jeszcze na kilku innych forach i widzę, że tylko proxy ew CustomRom wchodzi w grę. Teraz muszę się zastanowić czy oddać telefon czy go zostawić. Boję się, czy nie był czasem naprawiany. Swoją drogą, nie jest zrootowany. Czy jest to tzw. chiński zoombie refurb?

Screen:  (jest S-OFF dlaczego?)

ISSRSEq.jpg

Edytowane przez solargrim
    Do grafiki i wideo ZAWSZE wstawiamy spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Tak jak Ci wcześniej napisałem. telefon jest zrootowany i w pełni odblokowany S-OFF i SuperCid (111111111).

Ciesz się, bo teraz to Ty zdecydujesz co sobie w niego wgrasz. Proponuje Vipera.

Po drugie - skąd sprzedawca z Chin ma wiedzieć kto na świecie kupi jego telefon? Dlatego są przygotowane do wgrania dowolnego softu pod każdy region świata i tyle. Miałem dwie sztuki - odnawiane - chodziły bez zarzutu.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był plan, żeby go zwrócić w końcu był odnawiany nie wiem co mu było, może jest np. gorszej jakości LCD wrzucony nie mam pojęcia. Ale po długim namyśle - telefon zostaje. Za duzo zabawy z odsyłaniem, zwrotu VATu przez Urząd Celny. A co do ROMu to będę szukał stockowego 5.0.2, nie chce innych customów bo zawsze z którymś był problem, liczne zwiechy, ew coś nie działało.

A co do roota, to nie ma. Na szybko testowałem i brak uprawnień.

Edytowane przez solargrim
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka,

Miesiąc temu kupiłem na allegro HTC ONE M7, który był do mnie wysyłany z chin. Wszystko z nim jest ok, poza tym, że nie moge wgrać aktualizacji. Czytałem już na forum temat o aktualizacji telefonów z poza europy, ale u mnie wygląda to troche inaczej bo telefon wyszykuje nową wersje oprogramowania i ją pobiera jednak po uruchomieniu na początku wszystko idzie jak powinno i telefon wyłącza się i zaczyna się aktualizacja. Jednak po pewnym czasie wskakuje jakiś błąd (czerwone kółko z wykrzynikiem podczas aktualizacji) i telefon uruchamia sie ponownie na starym systemie. Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Z góry dzieki za odp!

Załączam screen'y z wersją aktualizacji i oprogramowania. 

post-257929-0-73768600-1440917490_thumb.png

post-257929-0-62755600-1440917502_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi