Skocz do zawartości
MemfiSek

WAŻNE Smartfon spoza Europy - nie można zaktualizować systemu

Rekomendowane odpowiedzi

leffdy

Mój Htc One nie chce się aktualizować do androida 5, sam posiada 4.4. Niedawno go zakupiłem. Od razu chciałem go zaktualizować, oczywiście pojawia się informacja o aktualizacji. Klikam, wszystko jest ok aż do momentu rozpoczęcia procesu. Gdy proces się zaczyna pasek ładuje się do około 20% i potem staje pokazuje się obrazek 

http://obrazki.elektroda.pl/6530102200_1432399738.jpg

Następnie resetuje i powtarzam czynność, bez skutku powodzenia.

Postanowiłem ręcznie z udziałem informacji tej strony

http://www.htc.com/us/support/htc-one-att/news/

Również staje i nie chce się ruszyć na komputerze.

Czy mój telefon ma jakąś blokadę? Jak ją zdjąć lub inna wersja instalacji Oryginalnego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

@up - tu nie ma wróżek. Nie podałeś żadnych danych, na podstawie których możemy spróbować Ci pomóc.

gdzie kupiłeś? nowy czy używka? jaki soft wgrany? Brandowany?

Wrzuć screen z bootloadera. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leffdy

Telefon jest nowy, tak wynika z sprzedaży:
    http://allegro.pl/oryginalny-htc-one-m7-32gb-lte-2-kolory-gw-24-mce-i5365272580.html
    Wydaje się oryginalny, wszystko śmiga, płynny, ma aplikacje np. zoe
    W ustawieniach posiada HTC- informacje prawne (polityka prywatności HTC itp.)

ly5mkg.png

i

m5j74f.png

ale nic z tego nie rozumiem :(. Telefon raczej nie jest brandowany .

Jakieś sugestie co dalej? więcej informacji?

Telefon trafił do mnie po 20 dniach 

Edytowane przez positivepl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up. Czytales negatywne komentarze na allegro? To smartfon typu refurb (odnawiany).

Na poczatek sprawdz czy jest s-off (wchodzisz do menu kombinacja klawiszy vol- , power (jednoczesnie)

Jak masz s off zmieniasz CID na niebrandowany PL np 032 i wrzucasz Guru reset przez wczesniej wgrane recovery... Inaczej aktualizacja nie ruszy

Wysłane z mojego HTC One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leffdy

↑ Up

Fajnie to wygląda, tylko nic nie rozumiem z tego :( 

Po czym poznać ze mam s off? 

moje CID  to - 11111111 

a dalej nic nie wiem 

jak zmienić na niebrandowany, jak wrzucić Guru reset przez wgrane recovery

Wybacz ale jestem w tych sprawach zielony :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Masz supercid -111111111 czyli musisz mieć S-OFF (bez S-OFF nie zrobisz supercida).

Czytaj posty w dziale R&M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem HTC ONE M7 od niespełna miesiąca. Zakupiłem go na allegro, nie dokonywałem żadnych modyfikacji telefonu i mam aktualne wszystkie aplikacje od HTC (nie wiem czy jest to potrzebne czy nie, ale wolę napisać) a telefon mam w Heyah. Czytałem już post na forum z instrukcjami odnośnie aktualizacji OTA, jednak wydaje mi się, że mój problem nie kwalifikuje się do kwestii poruszonych w tamtym temacie.

Otóż w moim przypadku prezentuje się to następująco: normalnie uruchamiałem aktualizację ręczną, praktycznie codziennie, jednak ciągle wyświetlał się status „sprawdzanie”, nie wyskakiwał żaden komunikat o braku aktualizacji ani nic, po prostu w kółko i w kółko „sprawdzanie”. Postanowiłem więc skontaktować się z pomocą techniczną na stronie HTC za pomocą czatu. Tam pracownik poprosił mnie o numer IMEI, po czym poinformował mnie na podstawie tego numeru, że mój telefon pochodzi z USA i to jest właśnie problemem. Pisał, że aby dokonać aktualizacji telefon musi połączyć się z serwerami w USA, a żeby to zrobić musi znajdować się na terenie USA i niemożliwym jest zaktualizowanie systemu w Europie gdyż Europejskie serwery nie posiadają aktualizacji do mojego telefonu. Pytałem się czy wysyłając telefon do serwisu w Polsce wgrają mi nowy system, jednak miły pan powiedział, że w Polsce mi tego nie wgrają i musiałbym wysłać telefon do serwisu w USA, co łagodnie ujmując mi nie odpowiada. Tak to mniej więcej wygląda.

I tu moje pytanie: Co w takim razie muszę zrobić aby zaktualizować system do wersji 5.0? Czy jest to w ogóle możliwe? Wiem, że można dokonać tego za pomocą modyfikacji ROMu i wgraniem cyanogenmoda 12, jednak wolałbym tego nie robić. Nie chcę utracić gwarancji i wolałbym mieć system od HTC.

A to wina tego gościa z Allegro, nie dopilnował, jaki ci telefon przyślą. Na Aliexpress kupująć ten telefon wybierasz wersję: USA, EU, i koreańską do wyboru. europejska się aktualizuje w polsce. Telefony te nie są nowe, chodź na takowe wyglądają, są Refurbished-odnawiane. http://www.aliexpress.com/item/HTC-ONE-M7-Quad-Core-1-7GHz-32GB-Android-4-1-4G-LTE-GPS-WIFI-4/1759224931.html?spm=2114.01020208.3.2.eQvnhv&ws_ab_test=201407_5,201444_6,201409_1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leffdy

W dziale R&M też nic nie rozumiem. Potrzebuję osoby która mnie naprowadzi i wyjaśni co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby ktoś zamiescił poradnik dla laików tak jak prosi leffdy jak powrócić do stocka i miec androida 5.0 dla tych telefonów bedę wdzięczny. Przezytałem cały dział R&M i nadal nie wiem jak to zrobić. Mam podobnie jak większość

M7-UL PVT SHIP S-OFF RH

CID-11111111

HBOOT-1.57.0000

RADIO-4T.28.3218.04

OpenDSP-v32.120.274.0909

OS-6.07.1540.2

eMMC-boot 2048MB

Dec 12 2014,19:52:21.0

Edytowane przez kingtlen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

@up

Najprościej to ściągnij oficjalny ROM, taki który instaluje się z poziomu PC-ta. Telefon zostanie przywrócony praktycznie do stanu fabrycznego, bez roota. Potem pozostanie zdjęcie flagi i S-ON. Ale skoro nie chodzi o naprawę gwarancyjną to dwóch ostatnich operacji nie trzeba robić (S-OFF wręcz należy zostawić dla potomnych:) )

Nie pamiętam tylko oficjalne ROMy nie muszą mieć odpowiedniego CID (wtedy zmienisz supercid 11111 na np. HTC_032)

Edytowane przez baca01
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi