Skocz do zawartości
jupiter

Kontakty z konta google nie synchronizują się z telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

Połączyłem swój telefon z kontem na google.

Wchodząc na kontakt przez komputer na www.google.com/contacts widzę 152 kontakty wszystkie mają co najmniej jeden numer telefonu przypisany.

Synchronizując je z sgs2 wszystkie kontakty pojawiają się, ale bez numerów telefonu.

Szukałem na forum ale nie znalazłem działającego rozwiązania ma mój problem. Jeżeli ktoś wie jak sprawić by prócz kontaktów pojawiły się jeszcze numer telefonów to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

osobiście jeszcze nie miałem takiej sytuacji :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Upewnij się, że w google kontakty są dodane do grupy "Moje kontakty".

W telefonie upewnij się, że właśnie ta grupa jest uwzględniona w synchronizacji (niestety nie potrafię podać szczegółów, ale gdzieś w ustawieniach powinna być opcja wyboru co ma być synchronizowane).

Jeśli to nie pomoże, sprawdź dla przykładowego kontaktu, jaki jest opis przy numerze w kontakcie w google. Chodzi mi o to, czy jest to np: "Komórkowy", "Domowy", "Służbowy" zgodnie z tą rozwijaną listą z lewej przy numerze (mowa o stronie internetowej z kontaktami w google); być może masz tam jakieś bzdury popisane i te informacje są olewane przez telefon.

Ostatecznie, jeśli to nie pomoże, dodaj z poziomu strony google nowy kontakt testowy, dajmy na to:

Imię: Test

Nazwisko: Testowy

Komórkowy: +48 888 888 888

Domowy: +48 22 222 22 22

Sprawdź jak się zaprezentował na telefonie, jeśli to nie przyniesie przełomu zobacz co się wydarzy w drugą stronę, tzn dodaj kontakt na telefonie (upewniając się, że dodajesz go do książki synchronizowanej z googlem):

Imię: Testa

Nazwisko: Testowa

Komórkowy: +48 222 222 222

Domowy: +48 88 888 88 88

i zobacz jak to wygląda w perspektywie strony z kontaktami w google. Najwyżej będziemy myśleć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Upewnij się, że w google kontakty są dodane do grupy "Moje kontakty".

A to się gdzieś wybiera?

U mnie żaden kontakt nie jest w tej grupie a nigdy podany tu problem nie wystąpił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A to się gdzieś wybiera?

U mnie żaden kontakt nie jest w tej grupie a nigdy podany tu problem nie wystąpił.

Zaobserwowałem, że niektóre telefony synchronizują wyłącznie tę grupę, tzn jeśli kontakt znajduje się w innych ale nie w tej grupie, ma szanse na to, że nie pojawi się w telefonie. Faktem jest, że to bodajże obserwacja z HTC Dream, więc z androidowego paleozoiku, jednak skoro sytuacja nietypowa, to i może na drobnostki warto zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak na marginesie, co za sens ma funkcja "moje kontakty"?! Czyje mają być kontakty na moim telefonie, jeśli nie moje?! 

Z synchronizacją mam podobny problem. Szczerze mówiąc nie znam mniej przejrzystych serwisów, jak serwisy Google. 

Edytowane przez Lymphater

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lymphater na czym polega problem? Ja nigdy nie miałem żadnych problemów z synchronizacją. Wielokrotnie zmieniałem telefony i zawsze google przywraca wszystko z serwera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi