Skocz do zawartości
maxikaz72

ROM [OFICJALNY] [T700] CM12.1 Lollipop 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

I tak oto możemy cieszyć się oficjalnym wsparciem CyanogenMod 12.1 dla naszych Tab S 8.4 WiFi. O zaletach wspomnianego custom ROMu nie będę się rozpisywać, ponieważ w sieci napisano już na ten temat już chyba wszystko.

Na wstępie pragnę poinformować, że nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne niewłaściwe działanie tabletu lub jego uszkodzenie.
    Wszelkie działania robisz na własną odpowiedzialność mając na uwadze, że powodują one całkowitą utratę praw gwarancyjnych na sprzęt.

------------------- CM12.1 -------------------

Changelog

Wymagania

• Tablety Samsung Galaxy Tab S 8.4 WiFi (T700)
    • Zainstalowane custom recovery TWRP > 2.8.5.0 - jak zainstalować przeczytasz dalej
    • Karta SD
    • Umiejętność czytania ze zrozumieniem
    • Trzeźwy umysł

Download

• ROM CM12: >>CyanogenMod Downloads<<
    • Paczkę GAPPS: >>TUTAJ<<
      pobieramy paczkę Lollipop Base Gapps package for 5.1.0 - jest to zestaw podstawowych aplikacji - dodatkowo możemy pobrać potrzebne nam aplikacje do instalacji poprzez recovery.
    • Opcjonalnie SuperSU (.zip): >>TUTAJ<<
      Wprawdzie CM12.1 posiada dostęp do praw administratora (root), lecz SuperSU wg moich doświadczeń działa znacznie lepiej np. nie powoduje problemów w działaniu Titanium Backup Pro

Instalacja TWRP

• tablet musi posiadać root'a
    • pobieramy i instalujemy ze sklepu Google Play aplikację "TWRP Manager" >>TUTAJ<<
    • za pomocą w/w aplikacji instalujemy najnowszą wersję TWRP Recovery

Instalacja

• Wszystkie pobrane pliki kopiujemy na kartę SD - osobiście polecam utworzenie na niej folderu np. CM12.1 i tam wrzucić wszystkie pliki
    • Odpalamy custom recovery TWRP
    • Stanowczo zalecam wykonanie pełnego backupu aktualnego systemu na kartę pamięci - [bACKUP> zaznaczamy "X" BOOT, SYSTEM, DATA]
    • Po zrobieniu backupu robimy miejsce na nowy system [WIPE > ADVANCED WIPE > zaznaczamy "X" DALVIK CACHE, SYSTEM, DATA, CACHE]
    • Po sformatowaniu interesujących nas partycji czas na instalację [iNSTALL > na górnej belce zaznaczamy EXTERNAL STORAGE > odszukujemy nasze wcześniej skopiowane pliki np. w folderze CM12.1 i instalujemy je w następującej kolejności:
      - CM12.1
      - GAPPS
      - SuperSU [opcjonalnie]
      - dodatkowe aplikacje lub skrypty np. Xposed for Lollipop
    • po zakończeniu instalacji robimy REBOOT SYSTEM i oczekujemy ok 2-4 minut, a naszym oczom ukarze się ekran konfiguracji CyanogenMod 12.1

Update CM12 > CM12.1

Możemy bez problemu wykonać płynne przejście z CM12 na CM12.1 bez utraty danych. Należy po wykonaniu update zainstalować za pomocą TWRP paczkę GAPPS dla Android 5.1
    UWAGA! Jeśli korzystałe(a)ś z aplikacji Greenify z użyciem frameworka Xpossed na dzień 19 kwietnia 2015 to rozwiązanie NIE DZIAŁA! Aplikacji Greenify można używać tylko w trybie "root"

Screenshot

post-101834-0-47358400-1429457985_thumb.jpgpost-101834-0-61889400-1429457986_thumb.jpg

Czas pracy na baterii

b950290c6ce5e57c4974741b98ade0a0.jpg06730ab5c8d778044a8bc624182c044f.jpgd1db132c824d2099fbb91d1ad6a97e9d.jpg

[Aktualizacja z dn. 2015-04-22] Update CM12.1 Android 5.1 > 5.1.1
    Dziś pojawiła się kompilacja, która zawiera już kod Android 5.1.1_rc1. Możliwy oczywiście jest update bez "wipe". Po instalacji systemu poprzez recovery należy zainstalować te >>GAPPS<< (wystarczy samo "base") dla Androida 5.1 z dn. 2015-04-22 lub późniejsze. Na zakończenie oczywiście "wipe cache" i reboot.

Subiektywne pierwsze wrażenia:

• Tablet działa nieporównanie lepiej niż w oparciu o firmowy system Samsunga.
    • Brak problemów z trybem "deep sleep", jakie pojawiały się w przypadku CM12
    • Wydaje mi się, że sprzęt nieco mniej nagrzewa się (w porównaniu do CM12) w czasie dużego obciążenia procesora.
    • ...cdn.
    Edytowane przez maxikaz72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Bardzo fajnie to wszystko chodzi, nie zauwazylem problemów z działaniem. Wydaje sie, ze lekko sie grzeje, przy np. real racing 3. Jaka temeperatura proca bedzie bezpieczna ? W bezczynnosci trzyma okolo 33-34 stopni.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najmocniej nagrzał mi się do 76st. C na teście Antutu dlatego problem rozwiązałem symulując tryb oszczedzania energii ze stocka. Częstotliwość taktowania procesora obciąłem do. 1400MHz. Teraz nie przekracza 55st. C

Wysłane z Galaxy Tab S napędzanego Androidem 5.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, jak symulowac oszczedzanie energii ze stocka ? Jakimś programem taktowanie zmniejszyłeś ?

[Dodano: 28.04.2015 - 22:42]

Słabo to u mnie wyglada. Przy real racing nagrzewa sie naet do ponad 90. Pomocy.

Edytowane przez Miły
    Nie cytujemy posta poprzedzającego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maksymalną f procesora ustawiasz w sekcji menu "wydajność"

527d383ce2deea4065f2ee4973fe498b.jpg7e0854920ef21f4570f68311578ca2e9.jpg

Wysłane z Galaxy Tab S napędzanego Androidem 5.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

heh i tu właśnie jest problem, ze w sekcji menu nie mam opcji : "wydajność" :) ? trzeba odblokowac ? Informacje o telefonie i kliknij 7 razy na Numer Kompilacji ?

Powiedz mi jeszcze, jest opcja powrotu do stocka usuwajac nabicie flagi ? W razie oddania na gwarancje.

Edytowane przez Miły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak trzeba odblokować.

Co do flagi - nie ma możliwości jej przywrócenia, ale oddajesz na gwarancję z nabitą flagą, a w razie problemów - pokazujesz tweet Rzecznika Prasowego Samsung Polska.

8a9880eac489c6b2b41994de033747b5.jpg

Patent sprawdzony osobiście kilkukrotnie i tylko raz musiałem delikatnie zasugerować, że pójdę z tym do sądu.

I jeszcze jedna ważna sprawa - jeśli chcesz mieć naprawiony, a nie zdewastowany sprzęt to ewentualnie oddając go do naprawy w miejscu zakupu kategorycznie nie wyrażaj zgody na wysyłkę do serwisu Regenersis!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki za pomoc, mam nadzieje że szybko na gwarancje nie poleci :)

Z tym skreconym procem do 1.4 cały czas jest zwinny i szybki ? mowa o wymagających grach ?

Edytowane przez Miły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podcięty do 1.4 GHz w miarę wyrabia się :-)

Na FIFA 15 generalnie nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wróciłem do Stocka 4.4.2 , aby sprawdzic jak to wyglada z temp. W antutu w pewnym momencie szczytowa temp to 90 stopni. Wynik ponad 38 tys. punktów. Jednak w czasie działania innych, mniej wymagajacych apek , gier nie grzeje sie tak bardzo jak w cm12.1

Edytowane przez Miły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi