Skocz do zawartości
fazi78

GPS po aktualizacji.

Rekomendowane odpowiedzi

fazi78

Witajcie.

Dzisiaj rano telefon poprosił o zaktualizowanie Androida.

Po aktualizacji nie mogę złapać fixa.

Wcześniej żeby poprawić jego działanie zrobiłem tak jak polecają na xda i po podniesieniu oprawki lampy blyskowej odgialem blaszki stykow oraz zeskrobalem powłokę na drugiej części połączenia.

Fixa lapalem o wiele szybciej, a od czasu aktualizacji jeszcze ani razu nie znalazł żadnej satelity.

Wiecie co może być przyczyną?

Moje dane systemu to:

wersja systemu: 2.3.3

wersja jądra: 2.6.35.10

numer oprogramowania: 2.50.161.2

tel pracuje w Irlandzkim Vodafone.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witajcie.

Dzisiaj rano telefon poprosił o zaktualizowanie Androida.

Po aktualizacji nie mogę złapać fixa.

Wcześniej żeby poprawić jego działanie zrobiłem tak jak polecają na xda i po podniesieniu oprawki lampy blyskowej odgialem blaszki stykow oraz zeskrobalem powłokę na drugiej części połączenia.

Fixa lapalem o wiele szybciej, a od czasu aktualizacji jeszcze ani razu nie znalazł żadnej satelity.

Wiecie co może być przyczyną?

Moje dane systemu to:

wersja systemu: 2.3.3

wersja jądra: 2.6.35.10

numer oprogramowania: 2.50.161.2

tel pracuje w Irlandzkim Vodafone.

Z góry dziękuję za pomoc.

Po aktualizacji..którą notabene przeprowadziłem na urlopie..wracając do domu włączyłem IGO i tu moje zdziwienie..nie można się połączyć..po 15 min oczekiwania restart DHD i najpierw włączyłem GPS a dopiero odpaliłem IGO...30 sec. i złapał fixa..później już nie było problemu..wszystko działa..ale za to mam inny problem..telefon sam się resetuje swobodnie leżąc np. na stole..i to po aktualizacji..już 2x restart samoczynny..koszmar..oprócz aktualizacji dropboxa i map google nic się nie instalowało i nie aktualizowało więc przypuszczam,że coś jest nie tak...no ale to by była piękna bajka by wszystko działało ok po aktualizacji..to HTC które potrafi negatywnie zaskoczyć...>:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazi78
    Po aktualizacji..którą notabene przeprowadziłem na urlopie..wracając do domu włączyłem IGO i tu moje zdziwienie..nie można się połączyć..po 15 min oczekiwania restart DHD i najpierw włączyłem GPS a dopiero odpaliłem IGO...30 sec. i złapał fixa..później już nie było problemu..wszystko działa..ale za to mam inny problem..telefon sam się resetuje swobodnie leżąc np. na stole..i to po aktualizacji..już 2x restart samoczynny..koszmar..oprócz aktualizacji dropboxa i map google nic się nie instalowało i nie aktualizowało więc przypuszczam,że coś jest nie tak...no ale to by była piękna bajka by wszystko działało ok po aktualizacji..to HTC które potrafi negatywnie zaskoczyć...>:(

niestety u mnie ani przed włączeniem, ani po włączeniu nawigacji nie potrafi złapać fixa :(

czy ktoś z Was robił już tymi sposobami czyszczenie tel?:

[GUIDE] How to fix the GPS issue on CM and others - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem. Wczoraj wieczorem zaktualizowałem do 2.50.405.2 i dzisiaj już nie łapie żadnego satelity. Reinstal nie pomaga. Jakieś pomysły?

Ewentualnie podpowiedzcie czy i ewentualnie jak cofnąć tę aktualizację :/

Edytowane przez tuczi77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie łapie fixa na sucho czy z agps też ? gdyz u mnie na sucho w tybie samolotowym łapie fixa i pokazuje w miare dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazi78
    Mam ten sam problem. Wczoraj wieczorem zaktualizowałem do 2.50.405.2 i dzisiaj już nie łapie żadnego satelity. Reinstal nie pomaga. Jakieś pomysły?

ty masz i tak chyba jakas nastepna wersje oprogramowania?

u mnie jest dopiero 2.50.161.2

cos szfankuje im ten zespol technologów? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na razie downgrade nie zrobisz jesli o to Ci chodzi

fazi78 jest to najnowsza wersja sam ja aktualnie niestety posiadam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazi78
    nie łapie fixa na sucho czy z agps też ? gdyz u mnie na sucho w tybie samolotowym łapie fixa i pokazuje w miare dokładnie

ani tak, ani tak :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deenbe

ja mam 2.50.405.2 i nie mam zadnego problemu z fixem, zawsze wlaczam z agps wiec lapie szybko.

Ostatni tydzien testowalem NaviExpert - werjse probna i lapal fix'a bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agps czyli rozumiem opcja "Skorzystaj z sieci bezprzewodowych" ma być zaznaczona. Jeśli o to chodzi to jest cały czas włączona i nie pomaga.

Na pewno nie jest to problem z navi (Mobile Maps 10 8.22), bo Googlowska nawigacja też ma problem :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi