Skocz do zawartości
dar3k

Oblokowywanie stuknięciem w ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Panicz

Czy macie czasami problem z wybudzeniem ekranu tą metodą? Mi bardzo często to się zdarza że nawet kilkukrotne stukanie niczym nie skutkuje. Na ekran mam nałożone szkło hartowane. Ale chyba to nie jest problemem,ponieważ jak np.raz wybudze telefon i później zablokuje ekran to później działa idealnie nawet na lekkie muśniecia palcem. Ale wystarczy że telefon poleży chwilę i już nie działa. Miał ktoś taki problem?

Edytowane przez Panicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kawril

Też tak czasami mam,aczkolwiek przestałem używać wybudzania poprzez stuknięcie po niejednokrotnym odblokowaniu się telefonu w kieszeni,po czym wybierał się ostatni numer z dialera i zostało wykonywane połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenas

Też to zauważyłem :) Chyba w KK tak się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Panicz

Z tym że ja zrobiłem update przez OTA i nie zrobiłem przywrócenia ustawień fabrycznych. Może to jest przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kenas

Ja robiłem z wipe i tak dalej ale niech inni się wypowiedza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reader

Czy to Kitkat, czy Lollipop - nie ma znaczenia. Wszystko wynika z tego jak działa ekran pojemnościowy oraz z tego, jak firma Sony to zrobiła. Taki sam "problem" jest także w pełnej wersji telefonu - Xperia Z3. Nasz telefon w celu oszczędzania baterii nie sprawdza bez przerwy powierzchni ekranu, więc stąd biorą się te przerwy w działaniu odblokowania ekranu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wikjan

Ekran jest ważny, ale ważniejszy jest czujnik ruchu. Gdy telefon leży na twardym podłożu jest go trudniej wybudzić stuknięciem niż gdy trzymamy w ręce lub gdy leży na czymś giętkim poddającym się. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zaobserwowałem takich problemów. Owszem, czasami nie da się za pierwszym razem odblokować ale z tym jest tak jak napisał ReaderPL.
    Natomiast nie ma znaczenia gdzie leży telefon... Wina leży po stronie ekranu i jego cyklicznego "sprawdzania" dotyku..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Panicz
    Napisano (edytowane)

Sprawdzałem wczoraj u mojej siostry i u niej działa zawsze,za każdym razem. U mnie czasami po dwudziestu razach nie działa.

Jak myślicie mogę zgłosić to na gwarancję? Bardzo mi to przeszkadza.

Edytowane przez Panicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rank1

Wyłączyłem tą funkcję. Wg mnie to porażka... Trzymając telefon w kieszeni potrafi się sam odblokować a wtedy robi już co mu się podoba, pisze smsy, dzwoni i włącza co popadnie. Nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi