Skocz do zawartości
Loginn13

TUTORIAL Przywrócenie przydatności po rozbitym ekranie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako pechowy posiadacz insigni 5x pewnego dnia pękł mi ekran. Trochę minęło i po nieudanych próbach znalezienia nowego digitizera zabrałem się za telefon od strony software-owej. Na początku próbowałem sterować telefonem przy użyciu komputera ale bez skutku. Po kilkudziesięciu godzinach przeszukiwania internetu znalazłem w końcu to co potrzebne do ożywienia naszych telefonów. Co prawda nigdy już nie będą takie same ale mogą sprawdzić się jako mobilny router lub "TV smarterer" ( przy użyciu areodisplay do którego wgrałem nowego softa (też na forum jak to zrobić) lub podobnego ).

Przed startem polecam dowiedzieć się o CWM oraz wgrywaniu obrazów przy pomocy SPFlash-tool (nieobowiązkowe).

Pora przejść do rzeczy.

Aby realizować cały plan potrzebne nam będą( większość w linkach ):

- Prawdopodobnie wymaga root-a. ( i tak nas ***** z goclevera olewają wiec co za różnica )

- Oprogramowanie ADB

- Oprogramowanie SQLite3

- Nasz własny klucz zabezpieczeń do androida

- Java w najnowszej wersji ( no dobra nie musi być najnowsza )

- Oprogramowanie Android Control oraz DroidScreen

- Myszka bluetooth ( przyda się później ale nie jest obowiązkowa )

- Kabel USB do telefonu

1. Pobieramy paczkę ADB http://www31.zippyshare.com/v/3ahfdMrx/file.html.

2. Pobieramy paczkę z Droid Screen http://www38.zippyshare.com/v/ULFLhfIb/file.html.

3. Rozpakowujemy ADB.rar i instalujemy adb_setup ( utworzy on nam folder adb na C: ale ważniejsze są sterowniki ).

4. Teraz pora na telefon. Uruchamiamy CWM. Wchodzimy w mounts and storage i mount-ujemy /data /sdcard /emmc i /system.

5. Nadal będąc w CWM podpinamy telefon do komputera. ( jakby o coś się rzucał to pewnie brakuje sterowników ).

6. Szukamy w naszym systemie plik adbkey.pub ( szukać w C:\Users\waszeimię\.android ) i wklejamy do rozpakowanego adb.

7. Przyszła pora na konsole. Uruchamiamy cmd z paczki ( wsadzony żeby było prościej ) i wklepujemy " adb devices " powinno się pokazać coś takiego:

364Hn.jpg

Gdy zobaczymy coś takiego to jesteśmy w domu.

Musimy dobrać się do pliku settings.db ( jest też w paczce gotowy ale polecam zrobić swój ).

Wklepujemy "adb shell" enter, "cd /data/data/com.android.providers.settings/databases/" i "busybox cp settings.db /sdcard".

Następnie "exit" i "adb pull /sdcard/settings.db". ( w folderze z adb jeśli usunęliśmy mój plik to  nowy powinien się pojawić ).

l0xbB.jpg

8. Teraz przyszła pora na modyfikowanie naszej bazy danych. W konsoli piszemy "sqlite3", enter, (uwaga kropka) ".open settings.db".

UWAGA teraz bardzo ważne!!! "PRAGMA wal_checkpoint;" i "PRAGMA journal_mode = DELETE;" ( bez tego wszystko co zmodyfikowaliśmy zostałoby przywrócone po zamknięciu edytora ).

I po kolei :

"update global set value=1 where name='device_provisioned';",

"update secure set value=1 where name='user_setup_complete';",

"insert into secure (name,value) VALUES ('device_provisioned','1');",

"update secure set value=5037 where name='adb_port';",

"update global set value=1 where name='adb_enabled';" i na końcu ".exit". I tak oto zmodyfikowaliśmy bazę danych :-)

U3ntr.jpg

9. Teraz pora na powrót do konsoli. Wysyłamy naszą nową bazę do telefonu.

"adb push settings.db /data/data/com.android.providers.settings/databases/" oraz nasz plik zabezpieczeń

"adb push adbkey.pub /data/misc/adb/adbkey.pub". Następnie "adb shell" i "cd /data/misc/adb/" potem "cat adbkey.pub >> adb_keys".

Dalej "cd /data/data/com.android.providers.settings/databases/" i "chmod 660 settings.db" a potem "chown system:system settings.db". Na końcu "cd /".

LIKfw.jpg

Następnie kilka kodów.

"echo "persist.service.adb.enable=1" >> default.prop"
    "echo "persist.service.debuggable=1" >> default.prop"
    "echo "persist.sys.usb.config=mtp,adb" >> default.prop"
    "echo "persist.service.adb.enable=1" >> /system/build.prop"
    "echo "persist.service.debuggable=1" >> /system/build.prop"
    "echo "persist.sys.usb.config=mtp,adb" >> /system/build.prop" i "exit" na tym kończymy przygodę z konsolą.

EGzVD.jpg

11. Teraz wracamy do telefonu dajemy unmount to co poprzednio z-mount-owaliśmy, dajmy Go Back i reboot.

12. Od tej pory bierzemy się za drugą paczkę. Jeśli mamy dobrze zainstalowaną javę to odpalamy droid control. jar wybieramy rozdzielczość ekranu wchodzimy w gestures i także wybieramy rozdzielczość. Od tej pory mamy kontrolę nad telefonem. Okienko gestures jest przejrzyste ale powinniście dać sobie radę. ( trzeba się namęczyć żeby odblokować ).

HOF5g.jpg

13. Podpinamy myszkę na bluetooth i wio :-).

P.S. u mnie zgłasza się jako Alpha R bo wgrałem ruskiego roma( aktualnie szukam takiego co pozwoli używać jednocześnie miracast i bluetooth)

P.S.S. co do myszki bluetooth to polecam Esperanza Andromeda jest w miarę tania i dobrze wykonana.

P.S.S.S Ten sposób powinien zadziałać z każdym telefonem na androidzie.

Oczywiście wszystko robisz na swoją odpowiedzialność, której ja w razie wypadku nie ponoszę!!

Edytowane przez Loginn13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...1. Pobieramy paczkę ADB http://www31.zippyshare.com/v/3ahfdMrx/file.html.

2. Pobieramy paczkę z Droid Screen http://www38.zippyshare.com/v/ULFLhfIb/file.html...

Czy możesz udostępnić ponownie te pliki?

Proszę bardzo, http://www7.zippyshare.com/v/PWECAAiY/file.html;

Wiem, że trochę późno odpowiadam, ale nie dostałem żadnego powiadomienia(dziwne).

P.S. Pliki na zippyshare są usuwane po 30 dniach braku aktywności w zamian za brak ograniczeń prędkości pobierania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi