Skocz do zawartości
patrikos23

rom [ftf][D6603][D6633] Zbiór romów dla Sony Xperia Z3 i Z3 DUAL wersje CE1 + brandy polskich operatorów

Rekomendowane odpowiedzi

patrikos23

do frameworka nie trzeba przecież odblokowywać bootloadera tylko mieć roota...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ABU44

Ale do wymiany kernela trzeba mieć odblokowany BL i do tego sie odniosłem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do custom kernela trzeba odblokować. Stockowy kernela pójdzie bez dłubania z BL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ABU44

Mowa była o "lekko zmodowanym" kernelu. Sorry ale uznałem to nie za stockowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez ubl ani rusz. Nie wiem czy flashowany kernel na zablokowanym ruszyłby w ogóle. Doszedłem już że, ten folder /sdcard0/twrp istnieje w mojej pamięci i jest tam backup tyle że, jedyny dostęp do niego mam przez terminal w telefonie. Ktoś wie o co moze chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stockowy kernel ruszy bez dłubania z BL. Metoda z grubsza wygląda tak: flash rom em którego chcesz używać, flash kernela na którym można zrobić root a, zrobienie root a, flash kernela z rom u którego chcesz używać . Wszystko na stockowych rom ach, ćwiczone na C6603. Dłubane kernele tzw. custom jak AOSP czy CM nie pójdą na zablokowanym BL. Najpierw trzeba sprawdzić w menu serwisowym czy wogóle można odblokować BL. *#*#service#*#* [z klawiatury numerycznej] tj. 7378.... Service info ≥ configuration > bootloader unlock allowed: yes (można odblokować), no (zablokowany permanentnie). Moje brandowane oranżadą słuchawki (C6603 i D6603) mają zablokowaną opcję odblokowania BL .

odblokowanie BL prowadzi do utraty kluczy DRM i gwarancji jeśli się dopatrzą (z tego co wiem) . klucze podobno można zachować (jakieś recovery - sam nie robiłem)

Edytowane przez bart_r_i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, jednak chciałem też przetestować tu cyjana i inne jego pochodne... Tu juz bez ubl się nie obejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Was, ja mam pytanie odnośnie funkcji S-Force Front Surround. Wystarczy, że zmienię utwór i muszę znów dezaktywować i aktywować tę funkcję, ponieważ samoistnie się wyłącza. U Was też ten problem występuje? Proszę o sprawdzenie kogoś i napisanie. Mój ROM to 23.1.A.1.28. Próbowałem róznymi sposobami go wgrać:Flashtool, PC Companion, poprzez TWRP. Robiłem wszystkie wipe i dalej tak samo. Nie wiem czy nie wrócić do KK :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam ROM .28 (LP 5.0.2) oraz zauważony problem z aparatem.

robiąc zdjęcia z niewielkiej odległości aparat nie ustawia prawidłowo ostrości.

dla porównania zdjęcia zrobione na Xperia Z (C6603) gdzie wychodzą super.

Oba aparaty pracujące w trybie >lepsza automatyka<, to samo oświetlenie oraz ręka.

Jak to jest u Was? Jak to ustawić lub zmienić?

* ostrzejsze z XZ gorsze Z3

post-375293-0-32354200-1434009850_thumb.jpgpost-375293-0-27217400-1434009853_thumb.jpgpost-375293-0-69356600-1434009854_thumb.jpgpost-375293-0-34556200-1434010164_thumb.jpg

Edytowane przez Szymon035
    Zdjęcia i filmy umieszczmy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

Na sofcie CE1, po rozłączeniu transmisji danych pojawia się komunikat "transmisja danych w sieci komórkowej wyłączona" - jak go zlikwidować aby nie pojawił się już nigdy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi