Skocz do zawartości
patrikos23

root [Prerooted][D6603][D6633] Zbiór wersji prerooted romów dla Xperii Z3 i Z3 DUAL wersje CE1 + brandy polskich operatorów

Rekomendowane odpowiedzi

patrikos23

Uaktualniłem pierwszy post o wersję prerooted Playa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Uaktualniłem pierwszy post o wersję prerooted dzisiejszej aktualizacji romu dla Xperii Z3 D6603 23.1.A.1.28 CE1 r2.8.15 su2.49 flashable oraz dostosowałem nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanie.. pewnie głupie :P czy jak zrobiłem aktualizację softu CE1 to przepadło mi recovery i root i musze od nowa robić zeby wgrać wersję prerooted najnowszego softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Hmm a jak zrobiłeś tą aktualizację? Jak wgrałeś wersję prerooted to root nie przepadł, a jeżeli przez ota w telefonie lub pc companion to przepadł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam kilka pytań odnośnie Xperii Z3, którą w tym tygodniu zamierzam kupić :) Chciałbym, aby miała ona od razu roota, bo ułatwia mi on życie na starym telefonie. Wiem, że na forum większość tych pytań padła, ale bardzo proszę Was o odpowiedź, bez pretensji, bo zależy mi na jednoznacznym rozwianiu wątpliwości ;)

Chciałbym żeby telefon miał roota, niebrandowany soft - najnowszy dostępny i oryginalny. Nie muszę odblokowywać bootloadera, bo pewnie głównie to oznacza utratę gwarancji?

1) Załóżmy, że kupię telefon z brandem Orange - czy wgranie mu czystego, stockowego softu powoduje utratę gwarancji? 

2) Podobno w serwisie nie dociekają, czy soft był brandowany, czy nie, tylko czy jest oryginalny od Sony, tak? Nie wnikają, czy jest recovery i root, tylko czy bootloader nadal zablokowany? :)

3) Czy wystarczy, że zastosuję się do tego poradnika (LINK), czyli zrobię donwgrade do KK, wgram recovery i root, a następnie wrzucę wersję D6603 23.1.A.1.28 CE1 r2.8.15 su2.49 stąd (LINK)? Wtedy soft będzie najnowszy, czysty, z rootem i nie utracę gwarancji? 

4) Czy po takiej operacji możliwe jest późniejsze aktualizowanie telefonu normalnie przez OTA? Tak jakby od początku był oryginalny soft? :) 

Z góry bardzo dziękuję za cierpliwość i odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Co do zrobienia roota i najnowszego softu to dobrze zrozumiałeś. Natomiast co do gwarancji to nie do końca. Odblokowanie bootloadera jak i root to jej utrata. Przed oddaniem do serwisu trzeba wgrać rom flashtoolem bez roota. I jeszcze jedno odblokowanie botloadera wiąże się z utratą kluczy DRM których nie da się odzyskać i wtedy po gwarancji i paru funkcjonalnosciach telefonu. Trzeba zrobić kopię TA a przed oddaniem na gwarancję ja przywrócić. To tak w skrócie

Tapatalknąłem Xperią Z3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, ale da się zrobić roota bez odblokowywania bootloadera i utraty DRM? Tak, jak w tamtym poradniku. Da się obejść bez tego, tak? I co to jest kopia TA, jak ją zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie odpowiedzi masz na forum. Nie ma potrzeby robić śmietnika. Opcja Szukaj rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem w tym, że przeglądając wszystkie fora już się w tym gubię, i nie wiem, czy dam radę zrobić to poprawnie. Ale ok, może kiedyś na to wpadnę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przeglądaj kilku for tylko skup się na jednym, to nic nie namieszasz. A jak się obawiasz o cokolwiek, to zastanów się czy w ogóle jest sens to robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi