Skocz do zawartości
konoo

Aplik. muzyczne nie widzą Polskich znaków

Rekomendowane odpowiedzi

konoo

Mam taki problem mimo że tagi nagrań wprowadzone są prawidłowo t żadna app muzyczna

nie widzi polskich znaków i tak zamiast "Dżem" mam "D?em"

Próbowałem już chyba każdej app i lipa, a nie dość że wygląda to kropnie to żadna app nie ścianie okładek mając takie nazwy

mój tel to defy android 2.2.2 nie modowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt

podaj nazwy app. Ogólnie chodzi o zmianę nazwy kodowania jednak nie wiem czy takowa opcja jest w nich dostępna gdybyś podał nazwę app to bym przetestował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konoo

Nie widzi polskich liter w standardowym odtwarzaczu,music player pro power amp w żadnej co przetestowałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt

to jest spowodowane innym kodowaniem znaków. Najgorzej, że nie widać opcji zmiany kodowania więc raczej nie będzie możliwości zmiany tego. Jedynie możesz usunąć polskie litery albo spróbować zakodować inaczej znaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konoo

mozesz to jaśniej wyjaśnić, usunę polskie znaki w np:mp3 tag i wprowadzę znów polskie ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt

ciężko mi powiedzieć jakie jest kodowanie polskich znaków w telefonie ale spróbuj zakodować nazwę utworu za pomocą któregoś z tych kodowań UTF-8; windows-1250; ISO-8859-2

Ewentualnie napisz bez polskich znaków

---------- Post dołączono o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Posiedziałem troszkę przy tym i kompletnie nie rozumiem tego ;/ dlaczego tak się dzieje

Mam też utwory z krzakami, ale mi to akurat nie przeszkadza jednak postanowiłem się pobawić z tym.

Jako programu używam MixZing, użyłem Edytora Tagów który posiada i zamieniłem krzaczka na Ź podłączyłem do komputera telefon by zobaczyć powstałą różnicę (sądziłem, że teraz na komputerze będzie jakiś krzak) a tu zdziwienie jest normalne Ż przeszedłem znów na telefon i tam nadal jest Ż jednak o ile w komputerze nazwy plików w których występuje literka Ż nadal są tą literką to w odtwarzaczu jest krzak.

Więc jak chcesz mieć polskie znaki to musisz w telefonie edytować :) i wszędzie będą działały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konoo

No to się wkurzyłem ani w x8 ani w streak nie występuję taki problem, przecież nie będę całej płytoteki edytował w tel

oj motorola dała d....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt

może są programy do szybkiej edycji tagów tylko musisz poszukać

---------- Post dołączono o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Znalazłem przyczynę takiego efektu o ile nazwa pliku muzycznego jest poprawna o tyle tytuł zawiera krzaki a w programach muzycznych informacje są brane z tytułu, a nie z nazwy pliku.

12 H.W.D.P. feat. Żary.mp3 -to jest nazwa pliku

H.W.D.P. feat. ¯ary - tytuł utworu

i stąd mam zapis wszędzie dobry tylko nie w odtwarzaczu. tagi nadawałem za pomocą iTunes i na pewno jest tam inne kodowanie przez co występuje taki błąd.

---------- Post dołączono o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Zainstalowałem na Ubuntu EasyTag i za pomocą jego zmieniłem krzaki na polskie znaki jednak o dziwo nie zadziałało to w odtwarzaczu MigZing więc pobrałem PowerAMP i tam już jest normalnie tak jak powinno. Nawet wyczyszczenie wszystkich danych z MigZing nie pomogło więc chyba przyjdzie na zmianę odtwarzacza ;) Po za tym jakim Ty programem się posługujesz?

Edytowane przez tayjkt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x