Skocz do zawartości
Xender

Wi-fi nie włącza się za każdym razem

Rekomendowane odpowiedzi

Wifi jest dobre, problem leży po stronie oprogramowania od LG. Niestety, póki co, żeby ten telefon działał jak powinien trzeba go zrootować i wgrać jakiś inny ROM...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bubu

Szczerze to się troszkę boje wgrywać nowych romów zrootowałem wywaliłem trochę śmiecia ale nie pomogło. Czytałem że android nie współpracuje z niektórymi routerami może w tym problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już masz roota to najgorsze za Tobą ;) Wypróbuj CM, wgranie go jest bezpieczne i ROM działa, warto spróbować, po co się tak męczyć i denerwować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bubu

To coś chyba z siecią zawsze ok 20-22 ciężko mi się połączyć a tak działa cały dzień. Mam pytanie z innej beczki jeśli korzystam z internetu w tel to można do mnie zadzwonić? Dzisiaj kilka osób do mnie dzwoniło i tylko smsy przyszły o których godz.( tzn tak jakbym był poza zasięgiem sieci) Z romem może jutro spróbuję CM czyli?? Co do wifi to czesto wyskakuje mi taki komunikat jeśli się nie chcę połączyć: "Dane w roamingu: utracono łączność danych, ponieważ pozostawiono wyłączony roaming danych w sieci macierzystej"

Edytowane przez Bubu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do możliwości dodzwonienia się podczas używania internetu przez gsm to u mnie też jest z tym problem. Smsy też dostaję z opóźnieniem :/ Nie mam pojęcia co może być przyczyną, ale raczej nie jest to wina ROMu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bubu

Może aktualizacja tel pomoże ktoś coś wie na ten temat?? Mam nadzieję że nie mylę pojęć rom a soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co do możliwości dodzwonienia się podczas używania internetu przez gsm to u mnie też jest z tym problem. Smsy też dostaję z opóźnieniem :/ Nie mam pojęcia co może być przyczyną, ale raczej nie jest to wina ROMu.

Poszukaj w sieci hasła DTM (Dual Transfer Mode). A potem zadzwoń do swojego operatora i zapytaj czy mają DTM włączony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bubu

Ale tu chodzi o sieć wifi a DTM to jednoczesna transmisja głosu i danych( w sieci?) Czyli to by odpadało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauwazylem ze problem z wifi zalezy od urzadzenia i jego konfiguracji.

Ja korzystam w pracy i w domu z wifi, w pracy laczy mi sie zawsze po kilku sekundach, za to w domu mam problemy zeby wogole sie polaczyl. Moze ma znaczenie zabezpieczenie sieci (praca-WEP, dom-WPA2) lub urzadzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xender

du*a.. Przed każdym uruchomieniem wifi musze resetować telefon. W sumie nie chce mi sie odsylac do serwisu ale to juz chyba lekka przesada.

Swoja droga mozecie polecic jakas aplikacje zeby przyblokowac transfer danych niektorym aplikacja pryey 3g (oszczednosc batteri) oraz jakis widget ktory pozowli mi wlaczac/wylaczac transmisje danych przez sieć bez wchodzenia do opcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi