Skocz do zawartości
ash71

Problem z dzwonieniem podczas aktywnego połączenia internetowego

Rekomendowane odpowiedzi

ash71

Hej.

Mam HTC Sensation. Często gdy probuje dzwonić do kogoś , zaraz po naciśnięciu call telefon wydaje krotkie "pik" i zaprzestaje wykonywania połączenia oraz wraca do listy kontaktów. Czasem muszę zrobic kilka a czasem kilkadziesiąt prób połączenia zanim telefon zacznie normalnie wykonywać połączenie. Dzieje się tak tylko gdy telefon ma aktywne połączenie internetowe. Gdy je wylacze wszystko działa normalnie. Miałem wiele PDA ale żaden tak się nie zachowywał. Pomozecie? Dzięki!

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może problemem jest sieć 2G? spróbuj włączyć tryb 3G i zobacz czy problem dalej występuje

Wysłano z Galaxy Ace za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ash71
    Może problemem jest sieć 2G? spróbuj włączyć tryb 3G i zobacz czy problem dalej występuje

Hej. Dzieki za odpowiedź. Nie potrafię znaleźć gdzie w ustawieniach zmienia się 2G/3G ale myślę że mam 3G włączone ponieważ gdy połączenie internetowe jest aktywne u góry ekranu pojawia się znaczek 3G (albo H) a pod nim dwie strzałeczki jedna w górę druga w dół.

A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravraj

Jesli 3g Ci sie swieci to polaczenie glosowe i internet nie powinny sobie przeszkadzac czy siebie nawzajem blokowac. Przy 2G mogles miec albo neta albo polaczenie glosowe.nigdy oba naraz. Wiec jesli polaczenie nie chce sie nawiazac to raczej problem jest w telefonie...

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ash71
    Jesli 3g Ci sie swieci to polaczenie glosowe i internet nie powinny sobie przeszkadzac czy siebie nawzajem blokowac. Przy 2G mogles miec albo neta albo polaczenie glosowe.nigdy oba naraz. Wiec jesli polaczenie nie chce sie nawiazac to raczej problem jest w telefonie...

No też tak sądzę i całkowicie się zgadzam.

Tylko właśnie jaki to jest problem?

Nie było tak od nowości. Tak się zaczęło robić od jakiegoś czasu - 2-3 tygodnie. Wcześniej problem nie występował. Wątpię aby uszkodzeniu uległa jakaś część sprzętowa telefonu. Myślę, że problem tkwi u oprogramowaniu i jego ustawieniach. Tylko jaki, gdzie i jak go naprawić....

A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Najprościej zrobić Factory data reset - i będziesz miał jasność, czy to problem sprzętowy, czy to była wina oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ash71
    Najprościej zrobić Factory data reset - i będziesz miał jasność, czy to problem sprzętowy, czy to była wina oprogramowania.

Tak, to prawda, wiem o tym. Tyle że część ludzi inwestuje 2 tys. w telefon nie po to by się nim bawić, a po to by uprościć sobie pracę, ograniczyć koszty i skrócic czas pracy. Resetowanie jest sprzeczne z tym celem bo wymaga odtworzenia wszystkiego, a to utrudnia pracę, podnosi koszty i wydłuża czas pracy... inaczej mówiąc resetowanie oznacza że wydałem pieniądze na to by sobie wszystko utrudnić... a tego nie lubię, bo wskazywałoby to że jestem niezby mądry :) Dlatego chciałbym najpierw spróbować innych rozwiązań tego problemu - bardziej opartych na wiedzy... :)

Pozdrawiam serdecznie

A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Jak sam napisałeś - po zakupie wszystko działało dobrze. Prawdopodobne więc jest to, że to Ty zepsułeś system, instalując jakieś programy. Oczywiście system też mogł ulec uszkodzeniu niezależnie od Ciebie - na przykład strata zasilania w czasie jakiejś operacji. Wszystko to są sytuacje częste w smartfonach i za 500 zł, i za 2000, po prostu taka jest dzisiejsza technika i technologia.

Na razie tracisz czas, zamiast użyć skutecznej metody :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie wiem co jest powodem występowania tego problemu ale miałem tak i na Desire i na Desire HD z tym, że na Desire HD znacznie rzadziej niż na tym pierwszym ale nigdy tak abym musiał kilkadziesiąt razy próbować nawiązać połączenie ... Zwykle pomagał restart urządzenia ... co w Desire HD nie było aż tak uciążliwe. Sensation mam od dwóch dni i nie zauważyłem tego problemy, pewnie zbyt krótko go posiadam ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravraj

Moze to wina czegos co niedawno zainstalowales? Sprobuj sobie. Przypomniec od kiedy masz ten problem i co wtedy mniej wiecej instalowales... Nawet jak sporo prog odinstalujesz to i tak po ponownym

zainstalowaniu dane Tobie tak niezbedne ,powinny nadal byc dostepne... Zalezy od programu

I bedzie to prostsze niz hard reset

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi