Skocz do zawartości
Panniikt

Jak zaktualizować androida do wersji lollipop?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam samsunga galaxy note II i chciał bym zrobić update androida ponieważ posiadam jeszcze wersje "żeliki". Mógł by ktoś ogarnięty wytłumaczyć mi krok po kroku jak to się robi? Próbowałem sam ale jak w tel klikam na aktualizacje oprogramowania to pokazuje się info że mam najnowsza aktualizacje.

A tak w ogóle pytanie z innej beczki, poczytałem sobie o tych najnowszych androidach i podobno na note 2 jest dostępna wersja lollipop. Do której wersji proponowalibyscie zrobic aktualizacje? telefon jestz akupiony w sieci play.

Edytowane przez Panniikt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od tego co chcesz wgrać. Lollipop jest tylko w AOSP. Najwyższa aktualizacja samsunga to 4.4.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hymm jestem noobem jeżeli chodzi o takie sprawy. Nie za bardzo wiem co to jest AOSP (skrót już wygooglowalem), wiec proszę was o pomoc. A wiec tak tel. jest obrandowany siecią play. aktualna wersja androisa jak mam teraz to 4.3.

Chcę ją zaktualizować do najnowszej możliwej/dostępnej dla mojego telefonu. jak by ktoś mógł mi w miarę jasno i krok po kroku powiedzieć jak mam to zrobić był bym wdzięczny:)

[Dodano: 27 kwiecień 2015 - 17:25]

#up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powiem Ci co masz zrobić, gdyż nie jesteś na to gotowy. Najpierw musisz nauczyć się podstaw. Bez tego uwalisz telefon.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm czyli zwykła aktualizacja systemu w tel. przerasta możliwości zwykłego zjadacza chleba :ayfkm: . W takim razie poszukam informacji na innym forum gdzie jednak ktos potrafi napisać w miare przystępny poradnik jak zrobić tą arcy trudną aktualizacje.  :facepalm:

Temat do zamknięcia.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybyś potrafił korzystać z poradników dostępnych na tym forum tak jak 99% "zwykłych zjadaczy chleba", to dawno już miałbyś nowy ROM. Ty sam nawet nie wiesz czego chcesz, ba nawet nie wiesz czego możesz chcieć, gdyż nie chciało Ci się poczytać jakie ROM'y STOCK'owe i customy są dostępne dla Twojego telefonu. Nie masz kompletnie podstaw. Nie znasz niezbędnych terminów. Nikt za rączkę Cię nie poprowadzi jeżeli Ty nie wykazujesz kompletnie żadnych oznak chęci poszerzenia swojej wiedzy, by zrobić to czego chcesz możliwie jak najbezpieczniej. Nie wiesz kompletnie nic. Jesteś jak "tabula rasa" z zabezpieczeniem zapisu. Twoja ignorancja wygrała. Powodzenia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Panniikt

po pierwsze - jaki masz dokładnie model telefonu ? Note II ma jeszcze parę różnych wariantów a dla aktualizacji jest to ważne, jaki masz.

model sprawdzisz pukając Ustawienia/Więcej/Informacje o urządzeniu w rubryczce "Numer modelu" (w Twojej wersji Androida może być to w trochę innej ścieżce dostępu, musisz poszukać)

po drugie - masz branda Playa, wersję 4.3. Jeśli masz numer modelu GT-N7105 to po prostu nie ma nowszej wersji Androida dla Twojego aparatu (sprawdź link  http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-N7105/PRTi oficjalną drogą (poprzez program Kies czy przez oprogramowanie aktualizacyjne w telefonie) aktualizacja nie nastąpi.

To co możesz zrobić, to wgrać nowszą wersję Androida (w tej chwili 4.4.2) przeznaczoną dla innego kraju/regionu (jesli wybierzesz np. wersję francuską lub niemiecką to po jej zainstalowaniu będziesz mógł wybrać język polski jako język systemowy. Problem w tym, że takie działanie zeruje Ci całkiem telefon (dane, zdjęcia, ustawienia, zainstalowany soft itd.) i będziesz to wszystko musiał "odbudować", najlepiej z jakiejś kopii zapasowej (np. większość dodatkowego softu możesz powtórnie zainstalować ze sklepu Google). Plusem jest to, że znika branding :)

No i operacja taka nie jest gwarantowana przez Samsunga (używasz softu, który nie jest legalnie dystrybuowany wśród szarych użytkowników telefonów), więc i ewentualne "uwalenie" aparatu to problem Twój i ewentualnie przekonania serwisu Samsunga (to jest ważne tylko jak jeszcze masz gwarancję i chciałbyś darmowej naprawy w jej ramach).

Jeśli chodzi o procedurę "nielegalnego"  update Androida to musisz poprzeglądać forum, szkoda czasu i miejsca by to tutaj opisywać.

Edytowane przez langolier
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Model telefonu to  GT-N7105.

Langolier w jaki sposób zrobić aktualizacje przeznaczoną dla innego kraju/regionu??

Poczytałem trochę o wgrywaniu rom'ów i nie wydaje sie to jakoś specjalnie trude. Na gwarancji mi nie zależy bo zostało jej tylko zaledwie dwa miesiace. Przeszukuję forum i nigdzie nie mogę znalź linka skad mogę sciągnać rom 4.4.2 dla krajów nordyckich czy niemiec. Może ktos zapodać linkiem ???

Edytowane przez Panniikt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oli37
    Napisano (edytowane)

Model telefonu to  GT-N7105.

Langolier w jaki sposób zrobić aktualizacje przeznaczoną dla innego kraju/regionu??

Poczytałem trochę o wgrywaniu rom'ów i nie wydaje sie to jakoś specjalnie trude. Na gwarancji mi nie zależy bo zostało jej tylko zaledwie dwa miesiace. Przeszukuję forum i nigdzie nie mogę znalź linka skad mogę sciągnać rom 4.4.2 dla krajów nordyckich czy niemiec. Może ktos zapodać linkiem ???

Mówisz i masz http://forum.android.com.pl/topic/172738-rom-lista-rom-ow-do-gt-n7105/

Edytowane przez oli37

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi