Skocz do zawartości
ekoday

aparat kontra LG g2

Rekomendowane odpowiedzi

ekoday

Witam,

Jestem w sumie zadowolonym użytkownikiem LG g2. Świetny ekran, świetna bateria, płynna praca i bdb aparat. Potrzebuję jednak na chwilę obecną coś mniejszego. I tutaj pojawia się z3c. Moje obawy rodzi jednak aparat, którego nie ukrywam że często potrzebuję w pracy, w LG jest bardzo dobrze a jak porównaniu do niego wypada ten w z3c? A może powinienem skupić się na jeszcze innym modelu?

Właściwie w LG odnajduję jedną wadę - telefon jest strasznie "śliski". Chwilę wystarczy telefon potrzymać w ręce i wypada z ręki :) Robi się lato i będzie to za chwile problemem, a dodatkowe pokrowce niestety mocno pogrubiają go :) J

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez ekoday

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aruxo

Witam,

Jestem w sumie zadowolonym użytkownikiem LG g2. Świetny ekran, świetna bateria, płynna praca i bdb aparat. Potrzebuję jednak na chwilę obecną coś mniejszego. I tutaj pojawia się z3c. Moje obawy rodzi jednak aparat, którego nie ukrywam że często potrzebuję w pracy, w LG jest bardzo dobrze a jak porównaniu do niego wypada ten w z3c? A może powinienem skupić się na jeszcze innym modelu?

Właściwie w LG odnajduję jedną wadę - telefon jest strasznie "śliski". Chwilę wystarczy telefon potrzymać w ręce i wypada z ręki :) Robi się lato i będzie to za chwile problemem, a dodatkowe pokrowce niestety mocno pogrubiają go :) J

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Z3C też jest śliski, co do zdjęć to automatyczne masz do 8MP a jak chcesz się pobawić w ustawienia manualne to jest do 20MP

Tu masz przykładowe zdjęcia:

http://www.#####/pl/katalog/sony/xperiaz3compact/zdjecia/Sony-Xperia-Z3-Compact.html

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Z3c nie jest przynajmniej dla mnie "śliski" z aparatu jestem zadowolony

Z trybem manualnym i odrobiną umiejętności można naprawdę dobre zdjęcia robić

Co do porównania to naprawdę takie trudne jest wejść na Google czy też youtuba i porównać sobie zdjęcia czy też obejrzeć filmy o tych telefonach i porównać?

Zresztą tu każdy będzie pisał co innego bo są różni ludzie i np dla jednego (większości) lolipop jest naprawdę dobrym systemem na soniaka a dla drugiego (nielicznych, wyjątkowych przypadków) jest ble

Tel działa bardzo szybko i bez jakich kolwiek przycięć, bateria trzyma bardzo dobrze, aparat jak już pisałem też wypada dobrze, muzyka na słuchawkach świetna, na głośnikach też ok

Pamiętać też trzeba o wodoszczelności

Edytowane przez jotwu
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekoday

Dziękuję koledzy. Dokonałem zakupu. I z przykrością stwierdzam, że zdjęcia faktycznie są fatalne. G2 wypada dużo lepiej. Problemem dla z3c jest rozpiętość tonalna i przejścia od najciemniejszego do najjaśniejszego. Jeżeli scena jest oświetlona w miarę równo nie ma tragedii, ale jeżeli fotografujemy przedmioty z dużymi kontrastami - lepiej wziąć aparat :) Próbowałem również zewnętrznej aplikacji Snap Camera, także nie daje rady. Jedyną radą jest tryb manualny + 20mpix. Po zmniejszeniu wyglądają zdjęcia ok.

Jedno pytanie - czy da się jakoś ustawić ten tryb manualny na stałe? To znaczy, za każdym razem niemal jak wchodzę w aparat ustawia mi się tryb auto :(

Edytowane przez ekoday

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Jedyna rada root i mod aparatu wtedy 20mpix bedziesz mial tez i w auto.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m.sta

Uruchamiaj aparat normalnie w telefonie a nie przez spust migawki na obudowie. Wtedy uruchamia się ostatnio wybrany tryb czyli manualny. Przez klawisz na obudowie zawsze załącza się tryb auto.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Jedyna rada root i mod aparatu wtedy 20mpix bedziesz mial tez i w auto.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

To jest taki mod??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat w Xperii jest bardzo dobry. Jednak oprogramowanie do niego to porażka... Sony nie potrafi poprawić trybu lepszej automatyki która praktycznie zawsze ustawia za duży balans bieli powodując, że fotografie wychodzą bardzo jasne..  Zostaje zabawa w trybie manualnym.

Edytowane przez Mientus25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekoday

Hmm balans bieli za "duży"? Balans bieli nie ma nic wspólnego z ekspozycją :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi