Skocz do zawartości
ekoday

aparat kontra LG g2

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli eskpozycje, a napisałem balans bieli. Tak to już bywa jak piszę się posty w biegu. ;) W trybie manualnym ustawiamy praktycznie zawsze stablizacje obrazu, auto ISO do tego ustawiamy odpowiednio ekspozycje, to powinno nam dać udane zdjęcie. Osobiście jeszcze mam właczony tryb dotykowego ustawienia ostrości, który pozwoli nam na dokładne wskazanie miejsca w którym ma aparat wyostrzyć + do tej opcji używam pomiaru światła punktowego. 

Edytowane przez Mientus25
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekoday

Tak, zdaje się, ze korzystam z podobnych ustawień, chociaż w przypadku kiedy ustawiamy ręcznie ekspozycję nie ma znacznia jakiego pomiaru światła używamy. Właściwie ustawienia ograniczają się zatem do ekspozycji i balansu bieli bo resztę wystarczy ustawić raz. Jak w przypadku ekspozycji uda się mu z automatu raz na jakiś czas trafić ok,  tak balans bieli za każdym razem jest źle :) No nic, czekamy w takim razie na ten update, bo do ustawień to ja mam lustrzankę, tutaj wolałbym automat :)

[Dodano: 30.04.2015 - 16:10]

Co ciekawe.... Pomiar punktowy nie działa :) Albo inaczej - telefon sam dobiera sobie punkt, w którym mierzy jasność, zatem ten pomiar jest zupełnie bezużyteczny. Sprawdźcie proszę u siebie - połóżcie białą kartę obok czarnego przedmiotu. Ustawcie aparat by widział jedno i drugie w kadrze i spróbujcie dotykać na zmianę w miejscu gdzie jest kartka i czarny punkt. Aparat powinien dopasować za każdym razem ekspozycję do miejsca gdzie dotkniemy. Zatem powinien prześwietlić raz kartkę i doświetlić czarny punkt, drugi raz na odwrót. Tylko u mnie nic się nie dzieje ? :-)

Edytowane przez ekoday

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi