Skocz do zawartości
Shinjiru Taiyou

Czy da się jeszcze bardziej oszczędzić baterię podczas słuchania muzyki?

Rekomendowane odpowiedzi

Może to głupie, ale ostatnio kombinuje z oszczędzaniem baterii podczas słuchania muzyki na CM11 przy pomocy amplify, greenify, deep sleep battery savera, przy trybie samolotowym, przy ograniczeniu usług google i innych wyłączeniach zbędnych rzeczy póki co przy używaniu neutron'a [neutron music player] zjada mi 20-30% w 8-9h ok, to wciąż mało, ale skoro daje radę tyle wycisnąć, to czy jest może jakaś skuteczna metoda/aplikacja co by wyciągnęła jeszcze lepszy wynik? czy ktoś już próbował kombinować tak samo jak ja?

edit; pamiętam, że na stocku JB 4.1 udawało mi się z samym greenify, obniżonym prockiem na powersave i trybem samolotowym wycisnąć 10h i 15-20% baterii tutaj to nie działa :E

Edytowane przez Shinjiru Taiyou

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Może poprzez zmianę zarządcy zegara procesora, zmiany zakresów taktowania procesora lub (jeżeli to jest możliwe) wyłączenie nieużywanych rdzeni?

Poza tym zmiana planisty wykonywania zada też może mieć wpływ na zużycie energii.

Generalnie do tego potrzebny jest odpowiedni kernel. Najlepiej z optymalizacjami pod dany procesor(w tej materii to chyba Intel ma się najlepiej ze swoimi Atomami i P-State czy tam nowszym tworem w Bay Trail i późniejszych). Z tym że Intel nadal słabo konkuruje z procesorami ARM.

Edytowane przez tom91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najwięcej da ograniczenie zegara procesora. Do tego ustawienie zarządcy powersave.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi