Skocz do zawartości
loleyer

Samsung Mega nie działa połowa dotyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety moim samsungiem mega pocieszyłem się miesiąc. Spadł z około 40 cm. Wyswietlacz cały ale niestety do połowy nie działa dotyk i jest stłuczonyz boku. Czy muszę wymienić tylko ten tzw digitizer zeby wszystko wróciło do normy???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej wymienić cały Panel LCD czyli digitizer(dotyk) połączony z  lcd ponieważ w naszym modelu jest to połączone klejem ,który aktywuje się na światło UV. Tutaj masz filmik jak wymienić sam digitizer

Poszukaj na aliexpress albo allegro - tak będziesz miał tanio. Jednak jak nie dasz rady to wymień cały Panel LCD.

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Grafikę i filmy umieszczamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Ale UWAGA! Przed kupnem upewnij się, że wyświetlacz będzie działał prawidłowo po aktualizacji do KK. W OEM-owych wyswietlaczach po aktualizacji do 4.4 przestaje działać dotyk... Jest na forum wiele wątków o tym, ajak po aktualizacji do KK przestał działać digitizer w Medze. Zasadniczo pewność mozna mieć tylko przy oryginalnych częściach od Samsunga.

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie digitizer jest na allegro. No ale cały Panel lcd to droga sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz kupić i nie wklejać tylko podłączyć i sprawdzić czy działa. na KK a jak nie to zwrócisz - umów się tak ze sprzedawcą albo go zapytaj czy działa na KK. Jak jest duża różnica to kup sam digitizer tylko dobrze wyczyść, pamiętaj o specjalnym kleju oraz o lampie UV. Klej nazywa się LOCA. Proponuje wykleić cały panel LCD z ramki a później żyłką oddzielać Digitizer od LCD.

P.S. Jak się wkleja w ramce po utwardzeniu trzeba uważać ,żeby klej nie rozepchał/rozwalił ramki.

Edytowane przez stoper4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam podbny problem z tym ze u mnie wyswietlacz jest czarny jak by sie rozlal i nie wiem czy zamowic za 300zl przedzni panel z wyswietlaczem czy wyrzucic go do smietnika, zastanawiam sie czy sam go wymienie ale jak piszecie ze jest opcja ze jeszcze nie zadziala i 300zl pojdzie w diably

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi