Skocz do zawartości
Rumpcio

Moduł dźwiękowy Wolfson wm5110 w Galaxy Alpha - Opinie i odpowiednie słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

pykpyk

Jakie masz soundmagiki? E10 może?

I jak porównasz powerampa + Twoje słuchawki do stockowych dokanałówek :)? Uważasz, że warto zrobić upgrade słuchawek za 100-150zł wyłącznie do tego telefonu?

nie mam odniesienia do słuchawek za 150zł, bo moje es18 kosztowały raptem 70 ale różnica jest odczuwalna - na korzyść sm. w Twoim przypadku myślę, że będzie podobnie. tym bardziej, że budżet dwu krotnie większy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A porownywal ktos moze Alphe do HTC One (M7/8/9)?

Po upgradzie do Lollipopa Sense zaczelo lapac zwiechy i ze swietnego tel. zrobil sie dosyc mizerny, chociaz da sie to jeszcze przegryzc (zdarza mu sie przeladowywac tapete i non stop laduje strony internetowe od nowa po powrocie do przegladarki po wcale niedlugim czasie - zadna z tych rzeczy na KitKat'cie nie miala miejsca).

Zdaje sie, ze moc na wyjsciu sluchawkowym maja bardzo zblizona (po przejrzeniu danych na benchmarku phoneareny).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rumpcio

Zdaje sie, ze moc na wyjsciu sluchawkowym maja bardzo zblizona (po przejrzeniu danych na benchmarku phoneareny).

Zwróć uwagę, czy porównywałeś z modelem g850f, bo w USA mają model g850a ze Snapdragonem, który Wolfsona nie ma, tylko jakiś 'zwykły'.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sluszna uwaga - musze to sprawdzic na uszach w takim razie. A w miedzyczasie moze ktos mial juz porownanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rumpcio

Kupiłem słuchawki. Długo polowałem, czytałem recenzje.
    Zdecydowałem się na słuchawki Samsung Level-In. Ich cena w sklepie Samsunga to 600zł, jednak udało mi się kupić je w cenie 99zł na morelach.
    Oczywiście oryginalne, pełnowartościowe, nowe i kompletne, na gwarancji - jak to na morelach.
    Przyznam, że jakość jest świetna, ale muszą zostać spełnione trzy warunki:

1) Słuchamy utworów w dobrej jakości, z dobrym masteringiem. Dla mnie minimum to 320kb/s, ale głównie sięgam po pliki flac.
    Słuchawki nie wybaczają słabej jakości utworów i ukazują bardzo wyraźnie ich słabą jakość.

2) Miałem spory problem z dobraniem odpowiednich wkładek (tulejka jest bardzo duża/gruba). Do kompletu dostajemy 4 komplety wkładek sylikonowych i 3 komplety pianek. Jednak musiałem założyć wkładki od innych słuchawek, żeby szczelnie wypełniały kanał słuchowy.

3) Na standardowym odtwarzaczu jest średnio, jednak przy PowerAMPie jest bardzo dobrze. Trochę zabawy korektorem i jest super. Musiałem obciąć trochę górę.

Jeśli wszystkie warunki są spełnione to Alpha + Level-In to super połączenie. Bas jest punktowy i schodzi nisko, nie zalewa reszty pasma. Świetnie sprawdzają mi się w rocku/metalu, ale przy innych gatunkach także świetnie sobie radzą. Dla audiofilów pewnie nie ma takiego określenia, ale pod względem gatunków muzycznych określiłbym te słuchawki jako 'uniwersalne'. Polecam, szczególnie w tej cenie. Zestaw gra duuuużo lepiej niż Galaxy S3/S4 + a-Jays Three/JBL j33.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi