Skocz do zawartości
slusek19

Tablet (7-9 cala) do 1100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję urządzenia typu tablet/phablet ( ekran 6-7 cali ), które będzie miało dobrej jakości moduł GPS.

W tej chwili mam tablet Nexus 7 (1 gen.) który znajduje mi 8-9 satelitów i działa w miarę dobrze ale dużo gorzej niż mój telefon (S5), który znajduje w tym samym miejscu 21 satelitów.

Moje wymagania:

• Dobry GPS
    • Bluetooth
    • WiFi (3G nie koniecznie)
    • micro SD (lub min. 16 GB pamięci własnej)
    • min. 1GB RAM 

Tablet będzie używany do:

1. Nawigacji (Sygic, GoogleMaps)
    2. Odtwarzania muzyki (Poweramp)

i w sumie do niczego więcej (ma być samochodowym centrum dowodzenia)

kwota: +/- 400 zł

Edytowane przez slusek19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego.

Wymiary: 7'-9' jako następca nexus 7 (2012) który wylądował w aucie
    Pamięć: min. 16 + microSD (32 bez microSD)
    bez 3G / LTE

Kwota: do 1000 zł ( +/- 100 zł )

moje typy:
    1. ASUS MeMO Pad 7 (ME572C)
    2. LG G Pad 8.3
    3. Samsung Galaxy Tab Pro
    4. Samsung Galaxy Tab 4
    5. Lenovo / ew. coś innego ? ? ?

Edytowane przez slusek19
    przeniosłem tutaj ten post z innego wątku - prosze się nie dopisywać tylko zakładać swój temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciupas

Witam. Miałem ten sam problem. Potrzebowałem tabletu małego do nawigacji. Niestety po przeszukaniu całego internetu nie znalazłem. Szukałem też phabletu około 6 cali. Jedyny rozsądny wybór to Asus Note 6. Niestety mocno przekracza budżet. Wszystko inne typu Manta czy Lark to badziew. W końcu kupiłem LG G-Pad 8 LTE. Za tę cenę (420 nówka z gwarancją) to bardzo dobry wywybór. A do wielkości też można się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja na tą chwilę do auta wsadziłem Nexusa 7 bo nic konkretnego nie znalazłem.
    teraz szukam czegoś na czym będę mógł oglądać Mecze jak żona śpi :P

Edytowane przez slusek19
    usuwam zbędny cytat - regulamin forum punkt 4.6, usuwam link prowadzący nigdzie (do postu, którego już tam nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

400zł to niski budżet. Do nawigacji owszem może być samo GPS ale urządzenie będzie niedokładne - tylko w połączaniu z 3G/4G da oczekiwany efekt. Generalnie uważam, że Samsung daje bardzo dobre jakościowo moduły GPS lecz jakość generowanego dźwięku jest tu gorsza niż np konkurencji od HTC. W założonym budżecie nie da się jednak kupić Galaxy Taba 3 7.0 3G ani Galaxy Note 8.0 3G czy czegoś jeszcze nowszego - czyli urządzeń które są niezłe pod względem używania ich jako nawigacja. Dlatego trzeba poszukać czegoś innego. I tu sugerowałbym pomyśleć o

LG G PAD 8.0 LTE V490

Tablet ten ma dość dobrej jakości GPS a do tego posiada wbudowany modem LTE i obsługuje Aero2. Dźwięk wg recenzji jednego portalu na T jest dobrej jakości. Do tego mamy dobry wyświetlacz, spory czas działania na baterii oraz niezłą wydajność. Tablet do kupienia za mniej niż 500zł na Allegro od osób które podpisały umowę z popularnym operatorem sieci komórkowej ale tablet z różnych względów nie jest im potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

kolego Igorius powiem szczerze, że macie jakieś dziwne zasady na tym forum :/

Jak założyłem temat to dostałem upomnienie żeby nie zakładać nowych tematów, jeżeli już takie są (moim zdaniem każdy może mieć inne wymagania i jest male prawdopodobieństwo że taki temat już jest), ale ok.

Nie dostałem żadnej odpowiedzi i w między czasie zmieniła się kwota i cała koncepcja, więc dotychczasowy tablet zamontowałem w samochodzie i teraz szukam czegoś za większą kwotę (1000 zł).

Pouczony po założeniu pierwszego posta, poszedłem za radą, poszukałem na forum podobnego tematu i znalazłem post gdzie ktoś szukał czegoś do 1000 zł, ale niestety odpowiedzi brak, więc jako że temat ten był już kilkudniowy postanowiłem że podepnę się pod niego co go uaktualni i może ktoś odpowie w jednym temacie mi i koledze który go założył.

Dzisiaj okazuje się że mój post został przeniesiony to tego tematu, choć nie jest zgodny z tytułem (gdzie tu logika ?).

przeniosłem tutaj ten post z innego wątku - proszę się nie dopisywać tylko zakładać swój temat

Uaktualnienie:

post nr. 1 jest już nie aktualny  |  rozwiązanie: Nexus 7 jakoś daje rade.

post przeniesiony nr. 2 : aktualny

Edytowane przez slusek19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Napisano (edytowane)

7-9 cali do 1k zł (+/- 100zł)?

Z nowych Lenovo S8-50L czyli tablet ośmiocalowy z wydajn6m procesorem Intel Atom, ekranem IPS 1920x1200 pikseli oraz wbudowanym modemem 4G/LTE 16GB + 2GB pamięci (jest slot na karty mocroSD). Mamy też około 200zł tańszą wersję bez wbudowanego modemu.

Alternatywą może być Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 z procesorem Qualcomm Snapdragon, ekranem Super Clear LCD 2560X1600 pikseli oraz pamięcią 16/32GB + 2GB (obsługa kart microSD też jest). Są dwie wersje - z wbudowanym modemem i bez niego. Wersja z modemem obsługuje też rozmowy telefoniczne i wiadomości tekstowe/multimedialne. Ta wersja jest oczywiście droższa :E

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

a co myślisz o tym:

ASUS MeMO Pad 7 (ME572C)

IPS 7' Full HD (1920x1200) - 323 ppi | 

intel Atom Z3560 (1,8GHz) |

2GB RAM | 16GB + microSD |

grafika: PowerVR G6430  | LTE |

w porównaniu do Samsunga jest moim zdaniem lepszy.

Edytowane przez slusek19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Kiedyś interesowałem się tym Asusem ale to wersja tylko na Kanadę i USA

http://www.asus.com/Tablets/ASUS_MeMO_Pad_7_ME572C/

Products certified by the Federal Communications Commission and Industry Canada will be distributed in the United States and Canada. Please visit the ASUS USA and ASUS Canada websites for information about locally available products.

Na polskiej stronie Asusa go nie znajduję - musiałbyś bezpośrednio dopytać jak z gwarancją w PL.

BTW- Znalazłem go tu za około 900zł ale nie jestem pewny co z gwarancją producenta

http://www.redcoon.pl/B572460-Asus-ASUS-MeMO-Pad-7-ME572C-1G015A_Tablety-PC?refId=ceneo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

chyba na Niemiecki rynek też jest wypuszczony bo znalazłem kilka ofert

Media Markt   |  Conrad

s1_logo.gif

Tu w DE problemów z gwarancją raczej nie ma. Możesz przyjść nawet w ostatnim dniu i wymienią od ręki.

Na większości portali komputerowych ten tablet dostaje notę w okolicach 9/10  -  9,5/10

chyba za taką cenę (199 Euro = 800 zł) to będzie dobry wybór ?

Edytowane przez slusek19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi