Skocz do zawartości
Pavilion

Wymiana karty pamięci w Sony Arc

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić standardowa kartę pamięci 8GB na SanDisk 16GB microSDHC a może jest jakaś lepsza?

W jaki sposób to zrobić? Jak skopiować pliki ze starej karty?

Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o tej karcie, czy rzeczywiście jest ona szybsza od standardowej karty?

Czy ktoś robił już takiego?

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prędkość zależy od klasy karty. Sa class 2. 4, 6 i 10. najszybsze wiadomo class 10.różnią się one prędkościami dokładnych nie będę podawał, bo łątwo można to znaleźć nawet na forum. Ta standardowa to class 2 więc najwolniejsza z tych wszystkich po zmianie na class 10 z pewności odczujesz różnicę np. przy przeglądaniu zdjęć (szybciej się wczytają). Ja zazwyczaj kopiuję zawartość jednej karty na komputer i potem wrzucam na drugą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wracając do karty to oznaczenie SDHC nie oznacza prędkości tylko pojemność, tak? Znalazłem to w: Secure Digital – Wikipedia, wolna encyklopedia

A w artykule: http://forum.android.com.pl/f209/wymiana-karty-pamiae-ci-23711/ znalazłem, że są czasami problemy z odtworzeniem aplikacji?

Co z plikami ukrytymi? Przecież się nie skopiują.

Wracając do prędkości to chodzi mi o taką optymalną. Wiem, że 10 jest najszybsza ale czy jest sens kupować taką, może telefon nie wykorzysta jej w pełni?

Edytowane przez Pavilion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HC - High Capacity wiec tak. Ja zawsze tak przerzucałem i żadnych problemów nie było. Pomiędzy class 6, a class 10 znaczącej różnicy nie odczułem. Minimalnie szybciej wczytywaly się fotki w liczbie 100+ ale nie była to jakaś kolosalna różnica sekunda max ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli jak kupować to max class 6??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do normalnego użytkowania z pewnością wystarczy. Polecam karty firmy Sandisk i ADATy. Obie firmy mam i jeszcze na żadnej się nie zawiodłem. Tylko że Sandisk (mobile ultra) kosztują prawie 2x więcej niż ADATA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    az75

Nie szukaj class 6 tylko 10! 16GB Class 10 można w dobrej cenie z emarket.pl kupić - około 90 PLN chociaż widziałem też i po 250...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy np ma znaczenie jakiej marki jest taka karta? Bo znalazłem coś takiego w UK

http://www.play.com/Mobiles/Mobile/4-/21618986/Play-com-16GB-Micro-SD-SDHC-Memory-Card-Class-10/Product.html?searchtype=allproducts&searchsource=0&searchstring=Play.com+16GB+Micro+SD+SDHC+Memory+Card+%2f+Class+10&urlrefer=search

Co o tym myślicie?

....

Edytowane przez Pavilion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemanko.mam obecnie kartę pam.8 gb,ale 2 razy już mi się sama rozwalila.chcialbym teraz kupić kartę 16gb.w media markt.i nie wiem czy poczekać,czy teraz brać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekać na co? Na spadek cen? Jak ci zależy na cenie, to nie kupuj w media markt, a ceny spadają regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi