Skocz do zawartości
piotr187

Największe wady Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

SGS II Ma te swoje kolory aż przesadzone.

Sensation mam od piątku i fakt na początku były małe problemy, ale wiadomo jak to jest w pierwszych dniach ... teraz mam w telefonie wszystko uporządkowane i problemy zniknęły. Sense nie tnie się, telefon się nie wyłącza ... bateria trzyma znacznie dłużej niż Desire czy Desire HD ( Przynajmniej u mnie ) telefon w żadnym wypadku się nie przegrzewa ...

Sense 3.0 jest świetne nie zauważyłem problemów z zasięgiem ... tym bardziej po aktualizacji. Dokonałeś dobrego wyboru ... także plastikowego SGS'a nie brałem pod uwagę ... nawet ze względu na wyświetlacz ... bo mnie te kolory u niego wręcz odrzucają ... po zgraniu zdjęcia na komputer dopiero będzie można zauważyć prawdziwe kolory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do zdjęć mam swoją 'alfę', no chyba że będzie jakaś sytuacja poza urlopem itp. to wtedy HTC może się przydać.

Raz jeszcze, dzięki wszystkim za pomoc. Mam nadzieje że innym ten temat też pomoże...

P.S

To teraz trzeba 'wałkować' tematy nt. Androida, bo to w ogóle moje pierwsze PDA :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravraj

dla mnie wady to:

-klawisz blokady u góry telefonu a nie z boku jak np w sgs-ie

-brak możliwosci odczytania np sms natychmiast po jego przyjsciu bez potrzeby odblokowywania telefonu - i znów porównam do samsungów któe maja wszystkim znane puzzle nieodebranego smsa / połaczenia.. (chyba ze do tego nie doszedłem)

-bateria i jeszcze raz bateria - czasem nie wytrzymuje 3/4 dnia

- problem z wifi występuje gdy zakryje sie telefon ręka

- odrobinę zamula gdy w tle uruchomionych jest kilka aplikacji

- telefon grzeje sie podczas pracy raczej nie przy normalnej ... ale tylko gdy złapie jakiś problem / zawieszke, to tak intensywnie mysli ze potrafi sie nagrzac dosc poważnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klawisz blokady faktycznie mógłby być z boku ale to raczej kwestia gustu niż wada moim zdaniem.

Dla mnie na + że wyświetlacz się nie zapala przy każdym smsie, przy odblokowaniu można w łatwy sposób przejść bezpośrednio do wiadomości także jaki problem?

Bateria to ja kw każdym smartfonie.

Zakryłem telefon oboma rękoma i miałem tak jak zwykle w pokoju 2 lub 3 kreski z 3.

W obecnej chwili mam uruchomionych w tle 9 aplikacji i 0 (słownie zero) zamulenia.

Nie spotkałem się z grzaniem choć nie wykluczam (wiadomo jak się zamyśli to i mu temperatura skoczy, przypadłość każdego procesora)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravraj

No wlasnie nie kwestia gustu bo przy takich wymiarach odblokowanie telefonu tylko jedna reka jest trudniejsze gdy guzik jest u gory. No sprobuj prawym reka wyciagnac telefon i go odblokowac prawym kciukiem gdy siedziesz za kierownica.. w samsungu jest to o wiele latwiejsze i pewniej sie trzyma telefon podczas odblokowywania.

Z wifi w domu czesto korzystam i gdy trzymam telefon w poziomie to lewa reka powoduje czesto calkowite zatrzymanie pobierania stron. Moglbym to nagrac ale raz ze nie mam czym, a dwa ze takich filmikow w necie jest sporo.

Wystarczy jedna sciana od nadajnika by zwykly chwyt reka uniemozliwial obsluge wifi.

Tak wiem ze to smartfon ale sgs z tymisamymi programami w tle robil spokojnie poltora dnia.

Mimo tych wad HTC jest duzo fajniejsze niz oba sgs-y

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do guzika - moim zdaniem góra jest dobrym rozwiązaniem, ale...nie ta strona :) Gdyby był po lewej, moznaby bez problemu odpalać palcem wskazującym ( tak jak w desire hd, nexusie one czy tez diamondzie II ).

Kolejna wada to gniazdo ładowarki z boku a nie na dole - oczywiście w moi odczuciu :)

Gniazdo karty SD pod obudową - porażka :)

Sense może i przymulał czasami, ale po aktualizacji problem zminimalizowany prawie do zera - używam GO launcher EX i działą super.

Bateria. Chyba troszke lepiej niz w nexusie one, ale przy dużej ilości sms jest masakra. Przy rozmowach jest ok ( wylacza sie ekran )

Zalet znalazłbym duzo więcej, no ale nie o tym miało tu być :)

Ogólnie na dzień dzisiejszy, po paru tyg.używania, nie zamienie na żaden inny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ravraj ja czesto telefon odblokowuje podczas jazdy i już się przyzwyczaiłem, nie robię tego co prawda kciukiem i przyznaje że w sgsie lepiej to wykombinowano jednak nie uznaje tego jako wady.

Z tym wifi to nie wiem co ty masz. Ja się wczoraj męczyłem zakrywając telefon rękami jak się dało i nie mogłem zgubić zasięgu, może masz jakiś lipny egzemplarz.

Co do baterii, mi trzyma tak samo jak sgs2 (odpinam po 4, podpinam gdy woła jeść około 22).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolory na naturalne, w ciemnym pomieszczeniu jest czytelny, po prostu czuje się lepszy sprzęt w rękach, nie ślizga sie, uchwyt jest pewny, sgs2 mało co utopiłem wyślizgnął się. Touch wiz tylko wnerwia.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odblokowanie - jak dla mnie jest to na plus, ponieważ teraz w moim S.Monte dość często mi się zdarzało, że sam w kieszeni potrafił się odblokować i dzwonić ;]

Ten co ja kupiłem, to podobno ma być z jakiejś nowej dostawy. Powinienem mieć go w czwartek, to postaram się zrobić testy Wi-Fi i podzielę się spostrzeżeniami.

Jak bateria wytrzyma mi bez problemu 1 dzień, przy założeniu że nie będę się nim ciągle bawił, to jest znośnie.

Gniazdo kard - fakt, porażka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klawisz odblokowywania na górze ma jeszcze jedną zaletę - mając futerał typu wsuwka z małym rozcięciem na górze (a jest trochę takich w sprzedaży) można sprawdzić czy nie przyszedł sms/nie było połączenia bez wyjmowania telefonu z futerału.

Aha, jeszcze jedno - testowałem Sensation, najwyraźniej z nowej dostawy bo mimo testowania na różne sposoby tzw. uchwytu śmierci nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi