Skocz do zawartości
piotr187

Największe wady Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

okonio

Tak 24 miesiące, tylko że po upływie 6 miesięcy sklep może zażądać opinii czy usterka jest fabryczna czy wynika ze złego użytkowania urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W/g tego wyroku nie ma lituj sie 2 lata i koniec.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HTCFan

Okonio a jak jest w przypadku telefonu od operatora?

Załóżmy, że kupiłem aparat od kogoś, kto przedłużał sobie umowę i wziął telefon, a ja nie jestem w jego sieci nawet?

Też nie ma problemu?

Załóżmy, że mam paragon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daszek
    W/g tego wyroku nie ma lituj sie 2 lata i koniec.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[OT] Zła odpowiedź (w kontekście pytania) i nie w temacie.

Edytowane przez daszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    okonio

Nie wiem takiej sytuacji nie miałem, a nie jestem prawnikiem a swoją wiedzą czerpie z własnego doświadczenia:-)

Jeżeli ten ktoś kupował w jakimś salonie operatora to idziesz tam i składasz reklamację. Jeżeli zamawiał przez internet to zgłoś się do rzecznika praw konsumenta, zawsze chętnie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Okonio a jak jest w przypadku telefonu od operatora?

Załóżmy, że kupiłem aparat od kogoś, kto przedłużał sobie umowę i wziął telefon, a ja nie jestem w jego sieci nawet?

Też nie ma problemu?

Załóżmy, że mam paragon

nie ma znaczenia od kogo i jak został kupiony tel. ważne że było to legalnie. Jeśli coś nie działa w tel. to do CRC wysyłasz tel. wraz z kopią FA/paragonu lub pokwitowanie sprzedaży na potwierdzenie zakupu produktu.

Także po prostu masz kopię czegoś co potwierdza legalność nabycia i wysyłasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak 24 miesiące, tylko że po upływie 6 miesięcy sklep może zażądać opinii czy usterka jest fabryczna czy wynika ze złego użytkowania urządzenia.

Jeżeli składa się reklamację do 6 m-cy od zakupu to uznaje się, że wada istniała już w momencie zakupu. Stąd składając reklamację w tym czasie sklep nie może twierdzić, że powstała ona już po zakupie w czasie użytkowania. Poza tym jak najbardziej można reklamować 24 m-ce od zakupu, a ta forma jest korzystniejsza dla kupującego niż gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeżeli składa się reklamację do 6 m-cy od zakupu to uznaje się, że wada istniała już w momencie zakupu. Stąd składając reklamację w tym czasie sklep nie może twierdzić, że powstała ona już po zakupie w czasie użytkowania. Poza tym jak najbardziej można reklamować 24 m-ce od zakupu, a ta forma jest korzystniejsza dla kupującego niż gwarancja.

jest dokladnie tak jak mowi TOM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daszek

Jeżu ludzie, nie dość, że nie piszecie na temat, to jeszcze na zasadzie głuchego telefonu do Radia Erewań.

Może powróćmy jednak do tematu i skupmy się na wadach htc sesnsation.

Niektórzy, np. ja, maja subskrybowane tematy, no i pewnie dostają powiadomienia, a nie koniecznie chcą czytać o prawach konsumenta, na dokładkę lekko niedopowiedzianych.

Czy jest na sali moderator?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 15 dniach zauwazylem ze tel sie grzeje, do tego dziwna guma z tylu z lekka sie usztywnia. Tak po za tym nic wiecej nie zauwazylem.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi