Skocz do zawartości
ptaq1978

Lg G3 - lagi straszne lagi.

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

od zupełnie niedawna jestem posiadaczem LG G3. Od kilku dni, zastanawiam się nad jego sprzedażą.

Telefon zakupiony nowy (niebrandowany) zaraz po uruchomieniu zaktualizował się do lilipopa. Występują na nim straszne zwieszki, lagi, zamrożone ekrany. Po odblokowaniu wzorem klikam na ikone kontaktów i obserwuje biały ekran przez ok 3sek i dopiero po chwili wyświetlają się moje kontakty. Podobne zjawisko obserwuje przy korzystaniu z internetu (google chrome) chce wyjść do ekranu głównego klikam na kółko i czekam ok 3 sekund aż wskoczy mi ekran główny. Nie mam zainstalowanych żadnych gierek i pamięcio-zjadaczy. Bateria raz schodzi bardzo pomału a po kolejnym naładowaniu jakby coś mi wysysało z niej dodatkowo prąd, chociaż mój sposób korzystania z niego się nie zmienił.

Czy podobne efekty to norma w tym modelu LG? Czy jest sposób aby poprawić jego działanie? Czy po prostu ten typ tak ma?

Wcześniej korzystałem z HTC One M7 z ARHD70 i to w porównaniu do niego to była błyskawica. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P3ter

Robiłeś hard reset po aktualizacji? Jeśli nie, to właśnie to może być przyczyną takiego (nienormalnego dla tego modelu) działania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety nie robiłem hard resetu po aktualizacji do lizaka.

czyli mam spisać na straty wszystkie zapisane na nim dane ?

jest jakiś inny sposób?

ktoś ma jakieś inne zdanie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rafal78

Zainstaluj sobje program lg i zrub napraw błedy aktualizacji i powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cetyk

@@ptaq1978
    Jeśli przeniesiesz kontakty na kartę sim, wejdziesz ustawienia -> kopia zapasowa i resetowanie -> zaznaczysz utwórz kopię zapasowa moich danych i autoprzywracanie, to jedyne co będziesz musiał sobie ustawić to tapetę, układ pulpitu i kolejność klawiszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj sobje program lg i zrub napraw błedy aktualizacji i powinno być ok

Tak zrobiłem. Telefon wydaje się być trochę szybszy. Zobaczymy jak wypadnie po kilku dniach użytkowania. Odezwę się w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dostałem telefon na KK, zaraz wgrałem Lollipop (htc m7 nauczylo mnie robic hardreset po każdej - nawet malej aktualizaciji) no i zrobiłem hardreset. Oprócz słabej baterii na nic nie narzekam. Się kurna obiło na forach dla geeków że G3 tnie się jak wściekło emo... No sorry, gdzie?! 
    Samsung robi (mały) hardreset sam, bo dane aplikacj przechowaywane są na bezpiecznych partycjach... HTC po każdej aktualizacji bez hardresetu działa fatalnie. 
    Ale to już wina samego androida, sorry ,,taki mamy klimat"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w temacie baterii to u mnie jest coś takiego:

- ładuję telefon na 100% - w tym samym miejscu używam WiFi ok 40 minut schodzi od 1% do 2 %  baterii (jestem mega zadowolony)

-ten sam telefon też naładowany do 100%- w tym samym miejscu używam WiFi też ok 40 minut schodzi ok 15% baterii

i o co kaman?

To samo zjawisko towarzyszy mi mi podczas korzystania z aparatu foto lub neta poza domem.

Mam odczucie jakby jedno ładowanie było mocne a innym razem mimo ,że jest 100% jakoś szybciej schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cetyk

Chodzi o to, że % baterii, czy też zużycie baterii jakie pokazuje każdy telefon, to są szacunki. I jak telefon robi się ciepły jak wchodzisz na jakieś zaawansowane graficznie strony, albo w tle masz Spotify, albo masz w tle fb, messengera albo twittera to mimo, że przeglądasz internet bateria rozładowuje się szybciej. 
    Zauważ, że zawsze jak masz 100% baterii to minie jakieś ok 20-30 min, zanim spadnie na 99%, ale kiedy masz już 99% to spada szybciej. 
    Koniec końców telefon wytrzymuje mniej więcej tyle samo (czyli ja muszę go podłączyć o godzinie 18).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Cetyk

wszystko ok, rozumiem kolegę i się z nim po części zgadzam.

Jednak wywalam zawsze apki działające w tle - wymuszam ich zamknięcie (pewnie nie wszystkich...)

Rozumiem ,że podczas grafiki zaawansowanej telefon potrafi się zrobić ciepły.

Jednak przykład dzisiejszego dnia:

-tel wyłączyłem z ładowania ok 7.30 bateria 100% 

- w ciągu dnia 15 minut rozmów

-7 minut na necie

-telefon używany bardzo sporadycznie

-przebywanie cały czas w dobrym miejskim zasięgu

-o godz. 21.30 dosłownie 5 minut na WiFi - sprawdzenie poczty

- jest godzina 00.25 (już następnego dnia) i baterii 87%

cuda ???

o takie zachowanie telefonu mi chodzi- moim zdaniem trochę za dużo baterii mi zostało.

I taka sytuacja co któreś ładowanie, często co drugie.

Zaobserwował ktoś coś podobnego u siebie?

[Dodano: 30.04.2015 - 00:31]

@@rafal78

lagi jakby zniknęły. Obyło się bez hard resetu. 

Napraw błędy aplikacji , programem firmowym LG- chyba pomogło. 

A tak poza topikiem czy w ten sposób można UNROOT-ować telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi