Skocz do zawartości
banansnk

Karta microSD skradziona przez policjanta - szukam dowodu aby ustalić, o której godzinie została ona wyjęta z telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
    wczoraj zostałem pobity przez policję, podczas zajścia zabrano mi telefon komórkowy. Gdy go odzyskałem okazało się, że została z niego wyjęta karta pamięci microSD z obawy, że mogłem coś nagrać. 
    Otóż nie mam pomysłu jak mógłbym udowodnić że przed zajściem karta była w środku. 
    Czy karty microSD zostawiają jakieś logi na pamięci wewnętrznej telefonu, które mogłyby pozwolić na ustalenie o której godzinie karta została z niego wyjęta, jeśli tak to gdzie ich szukać? 

Mam Androida 4.1.2 z rootem 

Czy ma ktoś jakiś inny pomysł w jaki sposób można to udowodnić? 

dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Złamany pkt. 4.3 Regulaminu Forum. Tytuł tematu poprawiony ze względu na krótki staż użytkownika Forum. - wyjątkowo po prostu poprawiłam, ponieważ na pewno znajdujesz się w nieprzyjemnej sytuacji. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Nie wiem. Nie znam się zbytnio. Ale zobacz tę aplikację.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.jtb.alogcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że skoro android to część linuxa to na początku montuje sobie kartę pamięci ale nie wiem czy zapisuje to do jakiegoś loga. Sprawdź w folderze /var/log/ lub /var/log/main czy tam nie ma boot.log

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzieki za odpowiedzi, juz szukam. 

wie ktoś może jak przeglądać roota na komputerze? 

Edytowane przez banansnk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Total Commander jest najwygodniejszy - do niego plugin Android ADB,

a na fonie WiFi ADB ze sklepu.

Poz.
    Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Nadmienię tylko, że w sądzie i tak nic nie uzyskasz. Sądy w tym kraju są stronnicze i wszystko zależy od sędziego. Najprawdopodobniej jednak sąd powie tak: "Nie znam się na tym, a pan nie jest biegłym więc panu nie wierzę" - i tyle będzie z twojej obrony i twojego udowadniania. Twoje wywody zostaną całkowicie zignorowane i wyśmiane.

A tak po prawdzie, sąd nie będzie w stanie zrozumieć nic, ale to zupełnie nic z tego co mówisz. Więc mógłbyś naprawdę nagadać bzdur i przedstawić to jako dowód że policjant ukradł ci kartę, sąd nie potrafi zweryfikować czy twoje dowody są rzeczywiście wiarygodne. Co innego gdyby to biegły wygłosił opinię bo biegły jest specjalistą, uznanym w majestacie prawa i opinie biegłego są traktowane jako wiarygodne przez sąd, który nie ma przecież wiedzy technicznej. Natomiast wywody oskarżonego czy światka - no cóż, mogą być prawdziwe, a mogą nie być prawdziwe.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy problem, nie znam do tego żadnego oprogramowania ale tak sobie rozkminiam, jeśli byś np nagrywał akcje z policją a obraz byłby zapisywany na karcie SD czy nie dało by się sprawdzić w logach aparatu godzine ostatniego nagrania, zrobienia zdjęcia czy coś gdzie później nagle karta magicznie ginie (na twoją niekorzyść). Troche chaotycznie jest ale taka tylko moja rozkmina żeby udowodnić że była a nie ma jeśli podejmowałbyś dalsze kroki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    #plus

Bez sensu człowieku. Idz do sklepu kup sobie inną karte SD a o tamtej zapomnij. Bo to teraz bedzie walka z wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JeJu

Bez sensu? To teraz policja bedzie robic co chce... to po co nam sądy. Jakby Ciebie pobili to pewnie byś zapomnial o sprawie. Może gość szuka kilku dowodów i jednym z nich jest wlasnie karta pamieci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    #plus
    Napisano (edytowane)

Pewnie tak, bo sądzić się z Policją i innymi służbami to mija się z celem bo jak napisałem wyżej "sadzenie się z takimi służbami to jak walka z wiatrakami" nie będzie to trwało tydzień,miesiąc tylko o wiele dłużej. Pies i tak jest ru....y przez osoby które tego człowieka nie cierpia. Nie raz się dostało w dziub ze swojej winy ewidentnie i jakoś nie latam po sądach, bo nie mam na to czasu i sił. A karte niech sobie wsadzi, autorze tematu jak chcesz kupię Ci taka samą i będzie po problemie.

A z drugiej strony trochę pomyliłeś fora opisz sytuację np na forum prawne.pl i czekaj na odpowiedzi użytkowników co są obcykani z Polskim prawie i ewentualnie co możesz zrobić w takim przypadku.

LG G2®

Edytowane przez #plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi