Skocz do zawartości
dans12949

Android 5.0.1 Instalacja odrazu na karte pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy da się zrobić tak żeby aplikacje instalowały sie odrazu na karcie pamięci (mam roota) w androidzie 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M4SK1N

Auto App2SD : App Managerem możesz to bardzo łatwo zrobić, ponieważ masz roota, możesz włączyć opcję automatycznego przenoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@M4SK1N tylko mi chodzi o to żeby odrazu sie instalowało na karcie pamieci ponieważ mam wbudowanej pamięci wolnej jakieś 2gb a chce zainstalować gre która zajmuje wiecej i chciałbym żeby instalowała sie odrazu na karte pamięci żeby nie wyskakiwał mi błąd że tej pamięci jest mało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Zależy jaki masz telefon. W CM12.1 da się, jest taka opcja w ustawieniach

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lg Spirit i nie chciałbym zmieniać androida czy popostu da sie jakoś zmodyfikować plik systemowy jakiś żeby mi to działało ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy da sie zainstalować CM12.1 na LG F60 Android 5.0.1 bez roota, bo przydałaby sie opcja instalacji appek ze sklepu play na karte sd ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

czy popostu da sie jakoś zmodyfikować plik systemowy jakiś żeby mi to działało ?

Nie.

Czy da sie zainstalować CM12.1 na LG F60 Android 5.0.1 bez roota, bo przydałaby sie opcja instalacji appek ze sklepu play na karte sd ;)

Nie potrzeba ci roota. Potrzeba ci odblokowanego bootloadera i custom recovery, np TWRP. Jednak twój telefon oficjalnie wspierany przez CM nie jest, są nieoficjalne buildy które mogą kiepsko działać. Możesz zaryzykować i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takim czymś to ja sie nie bawie bo to najgorsza możliwa opcja modowania smartfona, chce konkretu może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1
    Napisano (edytowane)
    Czy da sie zainstalować CM12.1 na LG F60 Android 5.0.1 bez roota, bo przydałaby sie opcja instalacji appek ze sklepu play na karte sd

Potwierdzam na LG F60 cyanogenmod nie wypuścił oficjalnego romu. Nieoficjalny jest ale bardzo niedopracowany i wiele rzeczy nie działa i raczej poprawek nie będzie. Uważam że w Twoim przypadku najlepiej zostać na 5.01 i zrobić roota.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

No można zrobić roota, ale funkcjonalności instalowania od razu na sd nie będzie, jeśli używany rom tego nie wprowadza. Można tylko przenosić. No i zgodzę się z przedmówcą - Cyanogenmoda warto instalować tylko wtedy, gdy jest oficjalne wsparcie. Nieoficjalne buildy zawsze działają źle i wtedy już nie warto.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi