Skocz do zawartości
MyNameIsIss

Jak dobrze zrobić partycje?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ok, wszystko w porządku. A da się zrobić, żeby aplikacje instalowały się od razu na karcie pamięci a nie na pamięci telefonu?

Edytowane przez MyNameIsIss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba jednak wybiorę zrobienie partycji, wydaje mi się to bardziej korzystne. (i bezpieczniejsze)[mam racje czy nie bardzo?]
    Dla mnie nie bardzo dla tego, że pobierając bardzo duże aplikacje Google Play może pobierać na pamięć masową. Obecnie w twoim przupadku jest to wbudowana pamięć, jednak zmiana punktów montowania umożliwi tobie zastosowanie karty pamięci.

Apk Downloader zainstalowany z Google Play pozwoli na pobieranie aplikacji w dowolne miejsce bez automatycznego instalowania. Z kolei w Link2SD można ustawić domyślną lokalizację instalowania apk.

I tu jest problem, na który sam szukam odpowiedzi. Aplikacje instalowane są na karcie, ale ich dane zajmują często kilka razy więcej. I to one zostają w wewnętrznej pamięci, tylko nieliczne dane można przenieść w Link2SD. Podobno zrobienie partycji ext2 na karcie pozwala na przenoszenie całych aplikacjii wraz z danymi na kartę, lub nawet domyślne instalowanie całości na karcie.

Jak to zrobić, szukam odpowiedzi już około 2 lat. Próbowałem różnych Partition Tools i żaden nie utworzył działającej partycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi